Mamica de Noiembrie -Decembrie 2005(33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

fetelor, am nevoie de ajutorul vostru!!!!

E chiar atat de rau ca am mancat astazi o TABLETA INTREAGA de ciocolata Milka M-Joy? Pur si simplu nu m-am putut abtine ... si acum imi fac mii de reprosuri... in primul rana ca l-am agitat pe bb mic.

Tania & Punctuletz 21+
Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Salutare burtici,

N-am mai aparut pe forum pentru ca am fost foarte ocupata la servici in prima faza dupa care am fost plecata o saptamana in concediu... insa acum sper sa recuperez!
Intre timp am scapat de starea de rau si am inceput sa iau kilograme ... vreo 3.5 in total, incep sa ma balenizez !

In schimb ma bucur ca am inceput sa-l simt pe bebe ... si nu pot spune decat ca este o senzatie minunata, ce nu poate fi descrisa in cuvinte.
Inca nu stiu ce este bebe dar saptamana aceasta merg la o ecografie, care sper sa elucideze misterul!

Va pupicesc,
Camelia




Varsta bebelacului:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20723;29/st/20051228/dt/-5/k/de1e/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Tania, era grav daca te opreai dupa o bucatica - parerea mea . Intr-adevar nu se poate rezista la o M-Joy

Il simti deja pe bb mic agitat? Ar fi posibil sa se invioreze putin, dar eu zic ca efectul e mult mai mic decat al unei canite de cafea, de ex. (eu asa il simt), iar cu asta parca era el obisnuit ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Multumesc, Maria. Ca sa-mi spal pacatele, tocmai i-am citit lui bb o poveste. Si a fost tare haios ca statea linistit cat vorbeam iar cand luam pauza ma izbea imediat.

Eu cafea nu am mai baut in spital, iar acum beau decaf.

Tania & Punctuletz 21+
Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

in afara ca se depune pe fund si are efectul unei cafele slabe, care ar fi tragedia cu milka m-joy? intreb si eu in ignoranta mea, ca eu pap frecvent cate o M-joy...
xandra, o sa fac si o urocultura. deocamdata am purces la plafar de unde mi-am luat ceai de cozi de cirese si Urinal, un medicament exclusiv din extract de afine care previne si chiar trateaza infectiile urinare. mai erau niste ceaiuri din combinatii de plante, dar erau prea diuretice

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Ce bine ca aveti timp de exersat cu citit de povesti....incercati si cu jucarele aruncate prin toata casa si sa le strangeti si iar si iar.....si sa nu fie curat niciodata. Mai e faza cu aruncarul din farfurie a mancarii sau pe covor. E bine sa fiti obisnuite ca sa nu fie un soc atunci.
Succes.





Paula18+Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela Anca spune:

Maria parola a circulat libera pina acum dar pot s-o sterg .Si eu am avut o teama la inceput dar nu s-a intimplat nimic.
Tania eu am mincat multa ciocolata si cu Cosmin si acum .Nu s-a intimplat nimic .Cosmin a fost un bb-u super linistit.Am citit un artisol nemtesc despre niste cercetari:nemtii sustin ca bb-ii mamicilor care au consumat ciocolata ,sint ff veseli .
28 sap

Mirela si Cosmin 2 ani si 10 luni
www.cosminalexandru.home.ro" target="_blank">Poze Cosmin
poze burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

HiHiHi!!!
multumesc Mirela! - uite ca-ncep sa-mi placa nemtii, daca mai scot studii din astea

Tania & Punctuletz 21+
Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

hehe, si noi mancam ciocolata la greu... si n-avem nimic.

paula, stiu cum e cu jucarii pe jos... ca toata ziua culeg... deja mi-e tare greu sa ma aplec...

Cristina 23+ si Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Si eu vreau sa-l trec si pe Deiu acolo, dar nu stiu cum e cu logarea asta, daca nu am parola... Ma lumineaza sau ma ajuta si pe mine cineva? Pleeeease!



Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput