Copilasi Balante

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Hei fetelor salutare!!! Hop si noi sa marim listuta de fetite... si pupici multi tuturor, mai ales bebicilor deja cunoscuti
Noi suntem nascute pe 10.10.2004 si ne cheama Raluca Maria zisa Gogo.
Gagica mea e zambareata foc, pupacioasa si tare incapatanata. Face doar ce vrea ea si ii place sa conduca mereu (la 10 luni asa se pare). II plac copiii la nebunie si cand e lume multa se simte in al 9lea cer. Cu cat mai multa lume si galagie cu atat mai bine. II place mult sa danseze si sa topai cu ea in brate, adora animalele ami ales cateii
Sotul meu e tot Balanta si sa stiti ca nu e fustangiu dar cu incapatanarea ii urmeaza fiica-mii (si mie care mi-s varsatoare) Asa ca nu vom sti niciodata daca Gogo e capoasa din cauza ereditatii sau a zodiei
Va pup si astept sa aud de bebei isteti, frumosi si sanatosi!!!!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Am rasfoit cateva pagini pana am gasit subiectul.

Ce mai fac bb-ii fetelor?

Bb a noastra vrea sa plece singura pe picioruse si cum nu-si tine echilibrul stam toata ziua dupa ea. Nu-i nevoie sa mergi la sala de gimnastica ca are ea grija sa ne munceasca. Ne apropiem cu pasi repezi de un anisor....

Cristina si bebe Alexia Maria Uimirea (02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Hello si bun venit greierash78 si andora

Noi abia ne-am intors din concediu unde a fost excelent dar tare dor mi-a mai fost de bebelina cu toate ca vorbeam casa de 2 ori pe zi si o auzeam si pe ea vorbind acolo in legea ei.
Rubeola a trecut in schimb acum am inceput cu semnele de buna purtare...drept urmare are un machaj natural dar numai la un ochi. S-a frecat de mocheta si la coltul unui ochi are un zbengi de toata frumusetea. Sper sa ii treaca pana o sa faca 1 an si sa nu mai capete niciunul

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Va pupam si noi, suntem tare aeriene fiindca nu ne merge netul si promitem ca dupa ce recuperam venim si noi cu noutati...
Deocamdata multi pupici zbenghiului Alexandrei si sper sa nu mai existe bebei bolnaviori... ca zbantuiti slava Domnului sunt, doar sunt Balante....
Maimuta mea a cazut ieri de 2 ori pe fata dupa cativa pasi singurica... vorba lui Mcm, nu ne mai trebuie sala de fitness la cat tre' sa stam dupa dornicii de mers singurei... mai ales dupa dezechilibratele zodiei care acum invata sa se "balanseze"
Va pupacesc si grija multa de bebei si de parintii lor!!!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Ce mai fac balantucile si balantucii mici?

Andora, sper ca ai rezolvat cu netul si o sa poti sa intri iar pe DC.

Bebelina mea e bine acum cu toate ca ne chinuie un dintisor care tre sa iasa. Semnul de buna purtare de la ochi a trecut, se mai cunoaste foarte putin o urma roza dar o sa treaca si aia in curand.
E plina de energie si nu mai sta locului o clipa. Vrea numai in picioare sa mearga si ne termina pe toti, ca dupa jumate de ora de stat cu ea suntem zombi toti


Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Buna fetelor!
Ellen pupa bebelina si bafta la dintisor!!!
Netul meu inca schiopateaza, nu pot da reply la "bebei de sept-oct" oricat as incerca dar vad ca aici merge....
Despre noi ce sa zicem... ma dispera energia inepuizabila a maimutei, asa cum zicea si Ellen te da gata. Acum am tranchilizat balantuca cu un biberon si un ceas de masa cu multe butoiane piuitoare si - minune - sta in patut. Tine de 3 minute minunea.
Pupici si vorbim!


www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Vrem si noi pe listuta!
Pe bebelina mea o cheama Emi si pe 24 septembrie implineste 2 ani.
E o fetita foarte activa si, asa cum spuneti voi despre Balanticile voastre, plina de farmec.
Si cocheta... Nu iesim nicaieri fara inelusul nostru de bebelus, fara motz si, eventual, gentutza.
E impaciuitoare, dar stie sa-si apere punctul de vedere.
Sa va mai spun ceva: cine spune ca Balantele sunt dezordonate, se inseala. Emi a noastra face ordine in toata casa. Si stie fiecare lucru cui apartine. De exemplu, cheile de la masina sunt ale lui tati. Mobilul albastru e al lui mami. Surubelnita e a lui tati. Si asa mai departe... Sa te fereasca Dumnezeu sa umbli cu un lucru care nu-ti apartine! Ti-l ia din mana si se duce cu el glont la "proprietar".
Cam atat despre noi, deocamdata.


Raluca, Emi bebelusa si bb2 din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Bun venit Ralu, sa stii ca esti tiza fiica-mii.. Sa-ti traiasca cochetica ta de fetita si sa-i zici c-o chemam si pe la noi sa puna la loc ce imprastie Uca mea...
Noi am fost ieri la munte si-am obosit maimuta astfel ca a dormit o groaaaaza azi noapte, acum am liber pt o ora... ca doarme iar...
Pupaciuni pt balantuci si vorbim!!!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Ralu, bine ati venit printre noi. harnicutei si vorba Andorei o asteptam pe la noi ca sa stranga ce imprastie Alexuta. Abia astept si eu sa vina ziua cand o sa inceapa si Alexuta ca faca ordine

V-am trecut in listuta
Deja avem 9 fetite si 6 baietei.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Vai ce liniste e aici la balantuce. Pai se poate asa ceva? Chiar acum cand incepe lista sa se mareasca?

Ce mai fac micutele balante?
Bebelina mea e foarte neastamparata si tipa incontinuu de ne termina urechile. Cred ca in curand o sa inceapa sa o doara in gat daca nu inceteaza cu tipatul .
I-a mai iesit un dintisor si probabil din cauza asta este mai maraita. Musca tot ce prinde in cale si cand o iei in brate invariabil te agata de nas si te strange de iti dau lacrimile.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput