Copilasi Balante

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Lory, vai tu chiar vrei sa-mi faci in ciuda cu pozele alea. Sunt SUPERBE. Vreau si eu acolo
Iar Alinutul e un mare smecheras. de la noi si sa mai pui poze asa frumoase ca eu abia astept sa le vad.

Elena & Alexandra (25.09.2004) 1 Anisor


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lory_k spune:

SALUTARE LA TOATA LUMEA!ELLEN, ORICAND ESTI BINEVENITA! Asa este,Alinutul meu este mare smecheras,face numai nebunii,este foarte alintat(cred ca numele e de vina!)si cam atat!Trebuie sa ma duc sa-l iau de la gradinita.Revin mai tarziu daca am timp!TE PUP! Lory_kluiALIN CRISTIAN http://community.webshots.com/user/alink119

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

salutare la toata lumea!

noi suntem intr-o faza de mancat mai putin si cu pauze mai mari - cam la 4 ore; si de trezit la 5,30 si migrat in patul parintilor...

cred ca se molipsesc intre ei, de pe net, prin telepatie!

cand citeam despre asta acum cateva saptamani, ma gandeam "ce bine de mine" ca Vlad s-a invatat sa doarma singur...
nu stiam ca invatul are si dezvat, ca pe masura ce cresc devin mai greu de "pacalit"...


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Lory, hehe daca as putea acu m-as sui ii avion si as veni acolo...dar nu se poate...

Cat despre alintat si noi suntem la fel. Noaptea ne foim dintr-un pat in altul.


Elena & Alexandra (25.09.2004) 1 Anisor


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Spun si eu cu intarziere La Multi Ani! George Vlad (nonna). Sa cresti mare, frumos si sanatos.

Ce mai faceti fetelor? Ce liniste este pe aici.
Noi suntem kkosi de la o vreme incoace si tare vreau sa treaca odata mai repede perioada asta.

Elena & Alexandra (25.09.2004) 1 Anisor


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lory_k spune:

'NEATA MAMICILOR? Ce va mai fac balantele? Alinutul meu a racit si trebuie sa ia din nou medicamente.Chinuiala mare! VA PUP! Aveti grija de voi si de copilasii vostri!

Lory_kluiALIN CRISTIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Si Alex mai tuseste, o enervanta de tuse seaca de care nu reusim sa scapam de ceva vreme. In privinta glicemiilor, inca mai avem probleme: dimineata la ora 4 m-am trezit speriata
Alexutul meu statea in picioare in patut si plangea... de mama focului.
I-am luat repede o glicemie si constat ca era in hipoglicemie .
I-am dat repede 50 g de banana si apoi a dormit copilu imediat.

In rest, nebunii cat cumprinde: baga rotitele de la masinute in aspirator, butoneaza laptop-ul de cate ori il prinde, olita este pe post de palarie la noi, nici decum de facut ceva in ea.....

De cand s-a imbolnavit numai mananca carnita si nu stiu cum sa il determin sa pape.... Ma gandeam sa ma duc la supermarket sa iau niste ficatei de pasare si sa ii dau, dar nu stiu cum sa ii prepar....

Dati-mi o reteta , va rog.....




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an

ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Offf, se pare ca balantucile noastre sunt bolnavioare

Ana, multa sanatate Alexutului mic si va tinem pumnii sa reusiti sa stabilizati glicemiile astea sa nu mai fie ba hipo ba hiper.
Nu prea stiu ce reteta sa-ti dau de ficatel ca mandruta mea nu prea il mananca daca il simte asa simplu, trebuie sa il amestec in mancare si facut foarte fin ca sa nu-l simta. Asa ca eu fac mancare din aia pentru bb-ei (cu toate legumele) si o amestec cu ficatelul de pui fiert separat, numai asa il mananca. Carnea de pui in schimb o mananca bine, mai ales pulpele superioare de pui la cuptor. I le rup bucatele si i le pun in fata (una cate una, ca altfel daca vede prea multe le ia pe toate si le arunca pe jos) iar ea le ia si le pune in gurita.

Lory, multa sanatate Alinutului si sa va faceti repede bine.

Alexuta mea tot kkoasa este si cred ca s-a saturat de atatea banane cate a mancat zilele astea. Ieri i-am facut ciorbita cu orez in care am pus si ou (ca lunea la noi e zi de ou) si a mancat-o dintr-o resuflare. Cred ca abia astepta sa-i mai dam niste mancare calumea, mititica.
Ca sa nu mai zic ca alataieri seara ne-a auzit pe mine si pe mama mea cand vorbeam ca o sa-i facem maine ciorbita si imediat a luat-o pe buni de mana si a dus-o la bucatarie ca sa-i dea ciorbita, dar atunci nu aveam in casa nimic. Noroc ca mai ramasese de la pranz niste zeama de la mancarea ei pe care a infulecat-o rapid.

Elena & Alexandra (25.09.2004) 1 Anisor


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

si Andra e cu mucii pana-n barba, dar o sa treaca si perioada asta si o sa-si revina! Slava Domnului ca nu prea este bolnavicioasa!
ana_miti Ficatel mancam doar copt, si ca sa mearga mai usor punem untishor si-l frecam ca sa obtinem un fel de pate. Este delicios si doar asa papa. Poti pune si unele condimente, acum depinde ce are voie si ce nu. Noi punem si un pic de sare.



Liliana& Andra-Maria
Avem 2 ani

poze Andra Ghiberdica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60453" target="_blank">Va asteptam la Copilasi Balante (2)


Elena & Alexandra (25.09.2004) 1 Anisor


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput