Cateva vorbe bune,va rog

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

SUNTETI GROZAVE FETELOR!!! Mi-am luat notite! Am sa le aplic!!!
BRAVA DE ASA AJUTOR!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamarchezi spune:

Sti, exista o vorba:Nemultumitului i se ia darul.Poate o pui si tu in aplicare.Succes si nu mai pune la inima toate aberatiile barbatului.

OANA si bb CRISTI

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=oanamarchezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicar spune:

Fetele,

As spune chiar mai mult ca Irina. Ca nici macar cum a fost invatat acasa nu influenteaza participarea la treburile casei.
Al meu sot inainte de a ne casatori, mai venea pe la mine cateva zile si pe langa faptul ca imi facea curat, mi-a si varuit o data bucataria. Cand am spus chestia asta mamei lui, s-a mirat foarte tare, pentru ca acasa abia ducea gunoiul la insistentele ei nenumarate.
Dupa casatorie, amandoi facem cot la cot totul, de la facut mancare, la curatenie. De cand suntem in Jp, pentru ca el are timp mai mult ca mine, el se ocupa cu spalatul rufelor, si cu calcatul.

Totul este cum fixati regulile de la inceput. Bineinteles ca si educatia conteaza, dar asta se mai poate schimba daca te iubeste si formati o familie.

Succese in educarea barbateilor vostri va doresc,
Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ani35 spune:

Dragele mele,m-am maritat indragostita pana peste urechi.El nici nu deschidea bine gura,eu prezenta si dornica sa-i ghicesc dorintele.Ei bine,acum nu mai suntem singuri,ci avem doi puisori,iar eu nu mai sunt disponibila 24 din 24.Pai,rezulta ca el e dornic sa ma ajute,chiar se simte bine cand se simte util,mai ales cu mititica de 4 anisori e incantat!! Umila mea parere e ca unde e respect,totul e posibil!!!Bineinteles are partea lui de...vina.DanaR,eu sunt de acord cu fetele,ar fi cazul ca lucrurile sa ia o intorsatura;metoda care o vei folosi alege-o tu pentru ca nu degeaba s-a ajuns la concluzia ca TU vrei,se poate!!! Nu?Multe imbratisari si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamarchezi spune:

Trateaza-l cu aceeasi moneda,sa vedem ii place?



OANA si CRISTI

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=oanamarchezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana Radu spune:

Buna Dana
Parerea mea este ca de fapt el are cu totul alte nemultumiri decat cele pe care ti le spune, mai ales ca spui ca iti inoculeaza ideea unei despartiri. Eu cred ca ar trebui sa-ti aduci aminte de inceputurile iubirii voastre si sa incerci sa redevi mai mult "femeie" decat sotie .Adica vreau sa spun FA-L SA TE PRIVEASCA DIN NOU ATUNCI CAND SE UITA LA TINE.

Apropo ,fetelor in ciuda subiectului care nu e asa de vesel ,m-am distrat terbil citindu-va raspunsurile.
Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaR spune:


Dragele mele,

Va multumesc pentru toate sfaturile. Cel pe care l-am aplicat pana la urma inconstient a fost metoda dragei noastre Floare de colt. Cu putina dragoste, pupici mici chiar daca el facea pe Gigi Duru s-a inmuiat baiatul... Abia dupa ce eu devenisem foarte serioasa. Atunci m-a luat in brate si m-a pufnit plansul... Sigur ca i-am spus de toate, timp in care a tacut chitic... Asta inseamna la el ai dreptate. Acum... trecem peste. Nu spun ca el nu face nimic, face foarte multe si in casa si pentru noi, dar... daca el face asta nu inseamna ca eu stau si ma uit... Sunt destule pe care le avem si noi fetele de facut, si totusi singurul lucru pe care trebuie sa mi-l reprosez este ca nu sunt foarte ordonata in avtivitati... Aici mai am de lucru.

Sunteti niste dulci ca mi-ati raspuns si scuze ca nu am raspuns pana acum.

Va pup dulce DanaR

Da intradevar nu sunt Dana Rosu dar este valabil si pentru mine.

Mergi la inceput