Tia are nevoie de ajutor! (2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Zuzu,a trimis Ancuta06 ieri pachetul catre Tia,care contine:
-10x 2 painici =20 ;
-6 pungi de fursecuri ( cate 2, de 3 feluri)
-3 cutii grisine (soupstengel)
-2 pachete biscuiti inveliti in ciocolata
-1 pachet biscuiti simpli
-2 cutii de de piscoturi
-3 pachete de napolitane invelite in ciocolata (3 buc. in fiecare pachet)

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

dantje si ancuta06

Azi au ajuns cei 25e de la danna_jMultumim scumpa!

Nicole,mami de pici cu lipici

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61592" target="_blank">UN CRACIUN FERICIT PENTRU SILVIU

People see God every day, they just don't recognize him.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmag spune:

Fetelor, sunteti minunate! Atatea bunatati si atata dragoste...

Imi este asa de greu sa va dau o veste proasta... Nici nu am putut vorbi personal cu Daniela.
In seara aceasta ne-a sunat un prieten sa ne anunte ca mama Danielei a murit.
Pe langa tot ajutorul pe care i l-ati acordat pana acum, va rog, daca este posibil, sa facem impreuna un efort si sa o ajutam financiar in aceste momente.

Magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

As vrea sa va ajut si eu.Ati pute sa imi spuneti fetelor adresa unde as putea sa trimit si eu ceva.
Care pe unde stati, ca al meu e sofer de tir si merge si in Olanda si in Germania si as putea sa trimita cate ceva cu el, asa banii de posta i-am putea economisii si sa ii trimitem Danielei.
Condoleante pentru decesul mamei sale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Doamne,nu pot sa cred!
chiar azi vorbisem cu Daniela la telefonsi era totul ok.

s-o odinheansca pe mama Danielei!

Fetelor,ne mobilizam?Eu ce am strans e pt cadourile deja cumparate.Mai astept ceva banuti si cred ca e mai bine sa-i trimitem direct Danielei.

Ne mai ajuta cineva?Haideti fetelor sa ii intindem o mana Danielei acum la necaz!

mmag,
zi ne tu ce sa facem...Mie mi-e si teama s-o sun acum pe Daniela...

Nicole,mami de pici cu lipici

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61592" target="_blank">UN CRACIUN FERICIT PENTRU SILVIU

People see God every day, they just don't recognize him.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrianah spune:

sincere condoleante Daniela, Dumenzeu sa o odihneasca in pace si sa va mingiie durerea..
cu drag, ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Magda, transmite te rog si condoleantele noastre Danielei. Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

zuzu, am primit pm-ul dar nu ti-am raspuns pt ca la randul meu asteptam niste raspunsuri. Am sa trimit in curand un pachet in Iasi si am sa pun si pt Daniela ceva ca mai am loc. Multumesc ca te-ai gandit la mine! Daca poti trimite-mi te rog pe pm sau email o lista cu ce ai cumparat tu, poate iau altceva.


Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

ok tina.iti las pm.
magda,
ne mai spui ceva?
mie mi e jena s o sun pe daniela.i-am dat un mesaj doar.

Nicole,mami de pici cu lipici

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61592" target="_blank">UN CRACIUN FERICIT PENTRU SILVIU

People see God every day, they just don't recognize him.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmag spune:

Dragele mele,
nu stiu ce sa va spun...Daniela este distrusa si nu se prea poate vorbi cu ea. Sambata era alba ca varul.
Cred ca cel mai bine ar fi sa-i trimiteti direct un cuvant scris de incurajare.
Va imbratisez cu drag.
Dumnezeu sa aibe in paza pe toti cei dragi ai vostrii.
Magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Draga magda,
ieri am sunat acasa dar mi-a raspuns rares,n-am putut vorbi cu Dana.I-am dat un sms acum cateva zile.ii voi scrie din nou.Te rog sa-i transmiti si tu suportul nostru moral,suntem alaturi de ea!

As vrea pt transparenta s atrec aici tot ce am prmit de la fete pt pacheteu d eCraciun al copiilor:
danna_j-25e
alessia105-25e
gabrianah-15 e
papadie-10e
eu-20e
Mai astept de la ancuta06 in jur de 130e(sau un pic mai putin,in functie de cum se strang).Incercam sa pastram o suma de bani s-o ajutam direct cu acestia pe daniela,sunt sigura ca are mare nevoie.
Din acesti banuti am cumparat pana acum:
hainute pt copii(seturi caciuite cu fuar pt fete,puloveras si hanorac Tia,manusi pt fete,caciuita pt baietel),dulciuri si alimente speciale fara gluten,plus vreo 6 tuburi de vitamine.(am mai pus de la mine ceva banuti pana sosesc de la ancuta pt ca nu stiu cand voi mai avea drum la cumparauri intr-un oras mai mare).a,si avem si un pachetel cu un cadou micut pt daniela!
O veste buna mai este aceea ca am mai primit de la nepotica ce mi-a mai dat in vara hainute pt tia inca o sacosa cu haine pt ea,foarte bune:pulovere de iarna,pantalonasi vreo 3 perechi si o gecuta(care nu e chiar de iarna,mai degraba de primavara).oricum lucrusoarele sunt super!
daca una din fete vrea situatia cumparaturilor detaiat,astept pm.

daniela,multa putere!suntem alaturi de tine!!!

Nicole,mami de pici cu lipici

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61592" target="_blank">UN CRACIUN FERICIT PENTRU SILVIU

People see God every day, they just don't recognize him.

Mergi la inceput