Sa-mi arunc copilul sau nu? (2)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

quote:
Originally posted by pashosha


Este orfana
Mi-a iesit in cale
M-am indragostit de ea
I-am dat speranta la viata...................aici pui poza aia
I-am gasit o familie
Au iubit-o din prima clipa
Avem nevoie de tine, caci numai noi nu o putem salva !


Cam asta as vrea eu sa fie pe prima pagina daca nu deranjeaza prea mult schimbarea



Gabi, m-am tot gadit si am facut o varianta de prima pagina in genul la ce spui tu mai sus:

Asta ar fi:
http://bella.netfirms.com/testero.htm

Inca nu e publica, daca-ti place si vrei sa o inlocuiesc cu actuala, te rog sa-mi zici.

Am facut una si cu textul de pe mail, tot asa, daca asa vrei sa fie, sa-mi spui si o public imediat:
http://bella.netfirms.com/testdespre.htm

Tot ce doresti sa schimb sa-mi spui fara sa te scuzi. ok?
daca pot o fac, daca nu mai cautam. :)



_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Buna-seara!
Draga Pashosha,acum am gasit mesajul meu si ma--m speriat caci am vazut ca ai zis sa punem banii in conyul lui Adi,eu nu stiu ce a facut soacra-mea exact ,dar cred ca ia depus astazi in contul in lei care il am de mai de mult RO34BRDE410SV49321694100 ,ACESTA MAI EXISTA????????????,daca cunva soacra-mea ia depus aici?ce se va intampla?
acum nu o pot suna ca la noi este5:39 pm si santem in urma cu 7 ore si nu o pot trezi acum,dar maine l aprima oara o sun si o intreb
Sper din tot sufletul sa mai existe acel cont
va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RIARA spune:

Doamne Gabi,ce a cresut Bella,imi vine sa o manincHainute o sa am tot timpul de trimis,si prietenele mele romance mi-au promis ca vor cauta in dulapior.Chiar cind ajunge sora mea acasa este tocmai bine,am hainute de iarna trecuta,si poate mai cumpar cite ceva,este un magazin ieftin aici.Azi am primit 50 de dolari de la Nshiro,si am primit mesaj si de la Eli ca-mi trimite si ea.Eu as vrea sa trimit pe la mijlocul lui septembrie poate string mai multi bani,crezi ca este prea tirziu?Te rog sa-mi scrii si mie unde gasesc teledonul Bellei pt ca nu am timp deloc deloc unde sa cautsi ca sa-l pot trimite si la alte fete care nu prea mai intra pe aici..O fata m-a intrebat daca poate trimite prin Pay Pal,spune-mi te rog ca sa-i zic fetei acelea ce si cum.Cu fratele meu poti lua oricind legatura,el asteapta.Daca ar avea cineva niste pal de dat ar fi formidabil.Dupa ce vine fetita mea aici,mai vb si de mobile.Scuze ca nu pot face mai mult,daca as putea as da zile de la mine,numai sa o pot ajuta pe Bella.Va iubesc din tot sufletul si astept un raspuns,cind ai timp.Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Gabi , deja se lucreaza la chestia cu Unesco .Eu n-am mai zis nimic pentru ca nu avea rost sa spun de multe ori acelasi lucru .Vorbesc zilnic cu D .I-am trimis poze , copii dupa documente , tot ce am gasit de la Lucia .Imi tin cuvantul , stai linistita .

Un bb are nevoie de noi :

http://www.unesco.8m.com/Sabina/introduction.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Buna seara..
Rodica, acel cont exista, stai linistita...dar l am toto folosit si m-am gandit sa facem conturi exclusiv pentru Bella...nu este nici o problema, noi iti multumim anticipat...Laura, mersi de asemenea de pagina la unesco..eu o sa o tot bombardez pe lucia la cap cu modificarile..
deci, Lucia, mersi mult ca te ai pus pe treaba, am vb cu csaba aseara si mi a spus cu cata placere te ocupi de site...deci, prima varianta este ok, cu rugamintea sa fie scris asha cum te rugasem eu, si anume, scrisul ingrosat tot pe stg si poza pe dreapta, iar ultima afirmatie, aceea ca<: Avem nevoie de tine caci numai noi nu o putem salva,!! am lasat o special mai lunga, ca sa intre si sub poza, astfel obtinem ca o incastrare a pozei, apoi,. mai jos 2 randuri pui chestia cu ii spunem Bella, si etc..
la numele meu poti scrie doar nasa Bellei, ca la 2 luni e logic ca sunt nasha ei de botez, iar la adresa de mail scrie adresa Bellei
please_save_bella@yahoo.com

in rest te rog sa scoti orice altfel de txt, cu donatii sau altceva si sa lasi doar nr meu de tel si conturile in josul paginii...
deci te rog sa tai si sa pui poza pe verticala..chiar daca nu iese perfecta ca inaintre..sunt sigura ca te descurci..
apoi, al 2 lea site ce mi ai dat, cu scrisoarea de donatie, te rog mult sa pui scrisoarea la DONATII
EU MA GANDISEM CA IN STANGA LA "CUPRINS" SA FIE,
HOME-ACASA
DETAILS-DETALII
DOCUMENTS-DOCUMENTE
PICTURES-POZE
DONATIONS-DONATII
NEWS-NOUTATI
CONTACT
SPER CA E OK CU ACESTE SCHIMBARI
LA DETALII, VOI FACE EU O POVESTE DETALIATA DESPRE CUM AM GASIT-O
POZE, O SA ITI DAU EU EXACT CE E MAI BUN
la contacte pune nr meu si adesele mele de mail atat pashosha1st cat si please_save_bella dar si nr de celular al Rodicai 0788 700 657
sarutmana si mersi mult...
Riara, subiectul cu teledon pentru Bella este la discutii generale...
in italia, toti prietenii mei s-au apucat sa dea cate 2 sau 3 lei de caciula...Lucia am tradus totul in italiana..iti trimit maine..
va sarut...
a si scrisoare in engleza asisderea



http://bella.netfirms.com/index.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Gabi, am pus textele cum mi-ai zis. Nu prea am inteles eu cum vrei sa fac eu poza pe orizontala. Poti sa-mi explici mai mult?

Esti sigura ca vrei textul in rosu?

Cam asa va arata pagina in modul in care am inteles eu, (am incercat sa incadrez poza, dar nu am inteles cum doresti):
http://bella.netfirms.com/testero.htm
Asa vrei sa arate?

Astept textele.


_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Pashosha, soacra-mea nu a reusit sa depuna banii in contul acela pentruca cei de la banca iau cerut UN COD UNIC AL INREGISTRARII AL BANCI(EXACTA ASA SAU EXPRIMAT)ai idee despre ce este vorba?
te rog sa-mi scri amanuntit cum sa faca soacra-mea
sper ca ma-m facut intelesa
va pup dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Gabi am modificat la versiunea in romana culorile asa cum ai cerut precum si textul de pe "bara" de sus.

Versiunea romana
http://bella.netfirms.com/ro.htm

Versiunea engleza
http://bella.netfirms.com/index.htm

Versiunea in italiana
http://bella.netfirms.com/it.htm

_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Rugaminte mare, mare. Nu exista nimeni (cred ca cineva care locuieste in Europa ar fi preferabil) care sa aiba cont de PayPal si sa vrea sa stranga banutii pt Bella si la final sa ii transfere in contul Bellei?
De ex pt Sabina, donatiile prin paypal le strange Vikinga. Nu stiu cum va proceda ea dupa ce se strange suma, dar se poate afla.

Multe persoane (inclusiv mie) mi-au zis ca le-ar fi mult mai usor sa faca donatia prin paypal, e rapid, doar cateva min in fata computerului, iar taxele sunt foarte mici in comparatie cu un transfer bancar (cel putin de aici din Japonia).

Haideti sa facem un cont paypal, sunt sigura ca s-ar aduna ceva bani in plus.

Va multumesc!

_
O zi plina de bucurii, Eli & Stef
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RIARA spune:

Eli,si eu am intrebat dar nu-mi raspunsese nimeni.Asa ar fi mai simplu si mai rapid.Eu ,cind ii trimit,ii trimit pe adresa lui Gabi pt ca costa mult mai ieftin.Intreba si la subiectul cu teledonul pt Bella,poate stie cineva de acolo.

Mergi la inceput