Constanta la apel (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

seara buna dragelor!!!
va multumim din suflet inca o data de urari!!
aveti aici poze de la nebuniile de simbata: http://community.webshots.com/user/bumbilica
Oana, sa va traiasca fetita si sa fie sanatoasa! ce rochitze frumoase!
Vic, bine ca se termina injectiile. e normal sa nu manince SEbi....cu tratamentele, boala si caldura asta...s-au adunat toate!!!
Tatiana iar pleaca tati????? oofff....pupici!
de maine sunt la munca asa ca o sa ma scuzati daca nu va dau trezirea...da tot vin sa va controlez!!!
multi pupici si o saptamina racoroasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Pupici fetelor!

Oana sa iti traiasca crestina! E o dulce! Abia asteptam sa o revedem .

Dupa plimbarea destul d escurta de azi dimineata, sunt ametita rau. Nu mai imi trebuie s aies din casa pe caldura asta. Am crezut ca lesin, dupa ce am ajuns acasa. Vreau sa vina toamna!!!!!!!!!! V-ati bronzat destul? Ca sa nu ma injurati.

Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Roxana, dar s-a orientat bine Patrick in tavita .

Mi-a adus aminte de Maria care vorbea singura prin Mamaia, cand ne plimbam pe malul lacului: Se face Maria mare si cumpara barca. SI vapor mare si inoata prin apa. SI motocica cumpara si se plimba. Si masina rosie Ferrari cumpara. (deja s eintorcea lumea dupa ea ). SI adauga: cumpara Maria de la magazin. De la magazinul Metro!!!

Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

neatza fetele!
oana, ce scumpete de fetitza ai... sa-tzi traiasca... m-am indragostit... off, abia ashtept sa-mi tzin shi eu puiul in bratze...
va pup,
candra, 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza de la scarbici!
bfff ce cald e si aaazi...las Cornelia, sa nu vina toamna, da sa se mai racoreasca nitel!!!! i-am dat cd-ul lui mugur, facem azi transferul. ce taaareee e Maria cu cumparatul......cred ca si ea o sa se "orientez" bine de tooot!!!!
Xandra, pina cind vrei sa lucrezi? cum te simti? la ce medic esti?
va pupam si va dorim o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

neata, fetelor.intru si eu dupa nu mai stiu cat timp.stiti ca ne mutasem la matusa mea ca se apucase vecina sa sparga prin casa.cred ca joi ne intoarcem acasa ca sunt moarta fara net.
spun cu intarziere "la multi ani!" lui Patrick si daca o sa am timp sa va citesc ca am mult de recuperat.va doresc o saptamana minunata

albumul meu
poze noi
la plaja
Adriana & Razvan(01.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Buna dimineata!
Oana, sa-ti traiasca crestina! Sa va bucurati de ea.Si nasii sa fie fericitio ca au asa finuta frumoasa si cinste lor pt. cum au ...onorat botezul...totul asortat: lumanare, rochita finutei, rochita nasei.FRUMOOOOOS!
Wow,Roxi -gata esti om al muncii...de parca acasa somai...M-am uitat pe pozele voastre si am avut o rabdare de fier, dar a meritat...Eu nu intru pe Internet Explorer sci pe Opera, ca am incarcarea paginilor mult mai buna, dar sunt inconveniente: nu pot folosi emoticoanele, dacat cu multa munca(copy-paste de fiecare data) si la vizionarea pozelor nu merge slideshow si tb. sa iau fiecare poza in parte...ceea ce am si facut...Tortul arata bestial..si la gust sigur...pana la urma tot voi onora eu...o bucatica de prajitura facuta de tine!Sunteti niste frumosi toti...asta-i poza care mi-a placut tare mult http://community.webshots.com/photo/409418714/409418714lRxZKm
Simona, pai numai o poza din Romanica?
Tatiana, abia te asteptam la ..sfada!Pupici vorbaretei mici..
Oana, ce faci/ Paul e plecat?Cum merge actiunea...<jos pampers-ul> ?A reusit? Noi n-am mai reusit sa prindem..olita.Nu are o ora precisa de facut kk si ratam momentul.Ea mititica spune, dar nu prea suntem in preajma.fetelor aseara a fost groaznic de cald...Toata noaptea s0-a fatait Bianca in pat si noi...la fel.Pe termometru indicau 31 gradeC.Nu stiu ce sa facem.Avem apartamentul pozitionat pe nord si ff. rar s-a intamplat sa fie imposibil de respirat aerul ca aseara...si nu prea se justifica investitia intr-un AC doar pt 2-3 zile pe vara de caldura torida...nu stiu..ne mai gandim..
Pupici si o zi frumoasa si...racoroasa!


Tania cu Andreea(14 sept'96)+ Bianca (14 febr'04)

Poze IULIE!
Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Hello!
Cornelia, m-a amuzat tare Maria!!! Si nepotica mea, Andreea, are solutii pt orice: cica sa-i cumpar si ei masina ca a lui Sebi; eu zic ca n-am bani, ea cica "nana, da tu muncesti!!! ai bani!!!!"; eu ca nu ajung banii, ea "atunci muncim amandoua, nana, da tumpi masina andeea, la fel ca sebi!!!!"
...Iar cand ii strica jucariile lui Sebi (bine-nteles ca pe cele noi le ia la busit!), zice ca las' ca-i cumpara ea altele de la metro sau de la "sellgo". (si culmea, uneori chiar isi aduce aminte si-i pune mamei in cos cate ceva si pt Sebi!!!)

Noi ne simtim mult mai bine: azi dimineata (in parc) am reusit sa-i dau lui Sebi sa pape branzica+banana, fara proteste!
Sa stiti ca mi-a zis dr pediatru ca circula o enteroviroza prin oras, ca toti copiii care au venit la urgenta in ultimele zile, "parca-s trasi la indigo", adica acuza aceleasi simptome: gat rosu, varsaturi, diaree, febra.... (Ufff, caldura asta!!!!!)
Am terminat injectiile (ce bine!) si acum ii dau doar pt burtica: Debridat, Ecoflorina si Hidrasec (o pulbere orala care se pune in apa).
Sebi este acum asa de vioi, ca a sarit in pat pana a cazut pe podea (cu noi langa el)! Cred ca in cateva zile, vom merge din nou la mare!!!!!!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

roxanaz, multzumesc de intrebare... o sa muncesc pana pe la 8 luni, sper... de simtzit ma simt bine daca n-ash avea o mica mare problema... e-coli... shi sunt f f suparata... azi merg la dr, sa vad ce-mi recomanda... am 4 care au ieshit la antibiograma: acid nalidixic, colistin, cefoxitin shi norfloxacin... sa vad shi dr ce zice.
apropo, sunt la dr rusha shi sunt destul de multzumita de el.
pupici, mai vb
xandra, 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Xandra, nu te impacienta. infectia cu e.coli este relativ des intalnita la gravide. plus ca trece cu antibiotice, mai ales ca ai destule antibiotice la care e sensibila. asa ca bucura-te de pitic si lasa grijile deoparte! succes si sanatate!
(PS punem pariu ca iti da norfloxacin sau acid nalidixic, in ordinea asta? p-o bere)

Mergi la inceput