Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (93)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pako spune:



LA MULTI ANI,Codrut!

Sa cresti mare, sanatos si in viata sa ai parte numai de bine!
Mii de pupicuti tie si mamicului tau .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

CRISTIAN CODRUT

LIA, DIN CITE STIU PENTRU HEMOLEUCOGRAMA SE POATE LUA SANGE DIN DEGET, NU NEAPARAT DIN VENA, DAR NU (puh, am scris cu litere mari, nu o iau de la capat) la toate laboratoarele. Carmen, in Iasi este in Tg. Cucu un astfel de laborator.


Stefi s-a trezit la noua, a dormit foarte bine azi noapte, s-a trezit o singura data la 6:30, si-a baut laptele si somn in continuare . E adevarat ca a adormit mai greu, pe la 10 si un pic, dar cred ca din cauza caldurii. Se pare ca mai dureaza vreo 2 zile canicula si apoi incep temperaturi mai normale.

Asa ca va dorim o duminica placuta si cat mai racoroasa.


Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

La multi ani fericiti sarbatoritilor de ieri si de azi (Danut, Andreas, Codrut)! Am lasat bagajele balta ca sa mai trag un pic cu ochiul la ce ati mai scris.Maine dimineata plecam spre mare (sper sa nu avem probleme, tipa de la agentie mi-a schimbat hotelul-Orfeu- si cica e totul rezolvat. Nu stiu cum e in Bucuresti daca aici e teroare. Ne miscam in reluare prin casa (mai putin Raducu care are o energieeee). Asta noapte a dormit f prost, a fost agitat probabil de la caldura. Nu stiu cum supravietuiti voi in Bucuresti.
Mitzura-cand vin de la mare voi studia problema cerealelor si te anunt care e rezultatul cercetarii de piata.
Olivia- refacere usoara si rapida.
Adina-bine ca sunteti sanatosi, restul se mai rezolva.
Fetele care ati fost deja la mare. Cum v-ati descruract la baita de seara? I-ati bagat direct sub dus cu voi? Raducu se cam sperie de apa de la dus...
Revin mai pe seara daca am timp. Daca nu, urez La multi ani la toti copilasii ce se vor sarbatori in urmatoarele 2 saptamani si vacanta placuta pentru cine are.

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
Raducu la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:


CRISTIAN CODRUT

Adema,sa va traiasca printisorul,sa fie sanatos si sa-i dea Doamne Doamne tot ce-i mai bun pe lume.
Petrecere frumoasa!

O duminica racoroasa va doresc!

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Ina,drum bun,fara peripetii si sejur placut la .

Despre ce cereale intrebati voi?
Eu ii dau :Milupa,Milubrei,Cereale cu lapte,junior musli - contin bucati mici pentru stimularea masticatiei.La noi se mai garesc si cu cereale.

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

La multi ani, Codrut, sa cresti mare, sanatos, voios!
Adema, felicitari, sa va aduca multe bucurii. Distractie placuta!

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de august

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutaa spune:

Salutare mamici si bebei !!!
Dupa o absenta destul de lunga dar motivata am intrat si eu azi sa mai vad ce mai faceti voi si puiutii. noroc ca a adormit Mateutu un pic ca altfel n-am cum sa fac nimic la calc, sta calare pe mine si imi ia mouse-ul intr-una.
Si acum pregatiti-va de un roman, ca sa va zic si eu ce am mai facut.
Am fost plecati in Grecia o sapt (fara pui ca m-am gandit ca o sa ne chinuim reciproc dc il iau, mai ales ca am fost cu autocarul intr-un fel de circuit). L-am lasat la soacra-mea si era cam racit cand am plecat, deja ii dadeam antibiotic si alte siropuri (de tuse, calciu, etc) la recomandarile pediatrei, A !inainte de asta a facut o alergie de toata frumusetea de la mancare pt ca i-au dat sa manace numai prostii, cica sa manace si el ca oamenii mari. In fine...dupa ce am plecat s-a agravat si a ajuns pe injectii pt ca facea temperatura. A stat vreo sapt cu branula in manuta. Mi-era o mila de el de muream si nu eram nici langa el. Ulterior mi-a recunoscut soacra-mea ca nu ii daduse tot tratamentul initial, ca s-a gandit ea ca sunt prea tari.Imi venea sa o strang de gat.
el n-a fost niciodata bolnavior si acum nu ii mai trecea. Dupa ce ne-am intors si-a mai revenit, i-a mai revenit si cheful de viata ca ne-a vazut. Acum e bine, gatul nu i-a trecut de tot dar tb sa avem grija sa nu o pateasca iar, mai ales pe caldurile astea si cu transpiratia asta....
Am ajuns si eu acasa in sfarsit. Am stat o groaza pe la socra-mea ca avea sotul treburi acolo dar deja ma umplusem de nervi pana la refuz. Ziceai ca ea e mama si eu sunt matusica sau ceva de genul asta, ca mi-l lua din brate , ea stia mai bine cum sa-l linisteasca cica, in fine.........deja se ingrosa gluma si de-abia asteptam sa ajung acasa, chiar dc aici stau singura si mi-e mai greu. ea era bine intentionata, ma ajuta oricum ca mai statea cu el, ieseam in fiecare seara dar nu-si dadea seama ca exagereaza.
Multumim de urarile pt prima aniversare, care a fost un mic fiasco. Sotul e plecat din tara, eu singura pe aici prin Bucuresti (toate prietenele in afara de una plecate din oras )...Am vrut sa iesim in Herastrau dar era mult prea cald, el e si alb si mi-era sa nu faca insolatie. oricum aerul ala de afara frigea parca.( am uitat sa precizez ca tot la soacra-mea a facut si prima lui insolatie )Au venit ai mei pe la mine ziua, m-am apucat eu sa fac o preajitura cu mere ca sa manace si el ca nu am vrut sa-i dau altceva avand in vedere multele episoade de bubite. I-am luat baloane, coifuri de hartie, masti, trompete si alte accesorii din astea, a venit o prietena pe la mine si am zis sa facem si noi o mini petrecere, sa-i cantam copilului la multi ani, sa sufle in lumanare pe tarta lui....fetelor, ce plans, ce oracaiala, cand am inceput si cu trompetele alea, cu mastile si coifurile....mai rau....era terminat de caldura, curgeau apele pe el, ii era somn si nici nu mai stia ce mofturi sa faca. si-a bagat mana in lumanare de s-a fript.......iar bocete... In final,a rasturnat tarta pe jos pe covor , a ciugulit putin din ea, a facut un pic pe dj-ul pe langa combina, s-a batait un pic si apoi am hotarat sa incheiem toata mascarada si sa trimitem copilul la culcare ca nu se mai putea.
Taica-su ceruse ferm sa filmam tot evenimentul , sa facem poze, dar o sa vada ditamai circul. Poze am facut decat cateva, pe care nici nu imi vine sa le scot, eu ma taram pe jos pe langa el sa incerc sa salvez situatia si eram cu tatele (care s-au facut iar cat pepenii) pe afara de ziceai ca sunt ciocolina, apele curgeau pe mine...
deci, ca sa inchei episodul, chiar dc prima aniversare nu a iesit asa cum ma gandeam eu cu ceva timp in urma ca o sa fie, sunt mandra de puiul meu, ca a crescut mare si e sanatos (in mare ).
zilele trecute a facut si primii pasi singur si exerseaza in fiecare zi cativa. zice TATA incontinuu si merge cu poza lui peste tot (e innebunit dupa el, n-am mai vazut asa ceva), mama f rar, dana (cumnata-mea), face ca masina , cum face calul, rata si iti arata o gramade de chestii prin casa dc il intrebi. in rest e un neastamparat, nu sta locului deloc si nu intelege nimic din ce nu are voie. Am sa mai pun si poze dc mai am timp.
Am sa incerc sa inchi polologheala. eu sunt bine, am trei luni si un pic de sarcina, medicul zice ca e ok totul. desi era cam mic la ultima ecografie mi-a zis ca s-ar parea ca n-am noroc nici de data asta de o fetita, dar nu se stie sigur. Deci mai am sanse sa imi zica altceva la ecografia urmatoare. Am luat deja 1.5 kg si mi-e groaza sa ma gandesc ca o sa ma fac iar BIG MAMA. sper sa nu mai iau 20 kg pt ca oricum mai ramasesem cu vreo 6 kg in plus de la Matei.
nici nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie, ca o sa-mi fie greu,deja au inceput sa mi se reactiveze durerile de spate pt a il mai car si pe Matei, ba la baie, ba pe colo..
gata cu vaicareala si cu romanul meu. Pupici si cat mai stau pe acasa (vreo 2 sapt) am sa incerc sa fac prezenta. Apoi plec iar la Focsani pt vreo 2-3 sapt, n-am incotro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Buna ziua!!!!!!!!!!!!!!!

CARMEN......uitandu-ma pe pozele Ilincai(da,da frumoasa fata)am vazut ca o tii in pampers si maieu si am observat ca e transpirata...si chiar vroiam sa te intreb dupa ce terminam de citit ,daca si la voi este asa de cald?!

Intre timp am citit si am vazut ca asta ati discutat.

Precum Ilinca ta este si al meu de transpirat in timp ce doarme si tot asa dezgolit e....


Andrea(amironeanu).....tu zici 28 de grade....ti-am mai zis eu ca la mine e si mai cald.....34 in dormitor.....e cineva mai tare????

In sufra unde e A/C se fac 28 si e acceptabil...

In rest...copilul este cuminte...ca un copil de un an......care copil merge in picioare....adicatelea....unbla toata ziua..mai da un cap de usa ...mai urla....

Va salut din sufrageria racoroasa...

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Noi inca nu ne-am topit, dar nu mai avem mult. Mai stam pana pe la 5:30 in casa apoi incercam sa iesim un pic in Copou. Stefi nici inainte nu manca, dar azi a baut orice record. Inafara de laptele de la 6:30, a mai baut cam 200 ml suc de fructe, 50 ml de lapte si 5-6 linguri de zeama de la bors cu ceva legume pasate si galbenus. Bine ca bea apa, mai tot timpul este cu biberonul in gura. In schimb nu pare sa o afecteze caldura, este vesela ca de obicei si cu chef de joaca. A, si bineinteles este transpirata toata.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

CARMEN AM VAZUT TZUCURICA.....O FRUMUSETE DE FARA.IMI PLACE FOARTE MULT PATUTZUL IN CARE STA.

CARMENUTAA, SA-TI TRAIASCA MATEIUTU.CHIAR CA ATI AVUT PERIPETII NU GLUMA LA ANIVERSAREA ANISORULUI....
SARCINA USOARA!

AM 2 SOMNOROSI IN CASA....II MAI LAS PUTIN SI DAU TREZIREA SA IESIM SI NOI ASTAZI PE AFARA.

SCUZATI SCRISUL DAR NU MA PRICEP PE LAPTOPUL ASTA SA SCHIMB CARACTERELE

Mergi la inceput