Sabina - la 6 luni intre viata si moarte (2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cory35 spune:

Lucia am transferat si eu 50 de $ prin pay pal..
D-zeu sa o ajute pe Sabinutza in continuare..si mult curaj parintiilor ei..
Ne rugam pentru ea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Cory

Se pare ca emisiunea a avut un efect bun. De ieri si pana astazi am adunat $265. Ii trimit cu prima ocazie.
Cosmina sa incerci sa deschizi si un cont de USD.

Voi cu ce va mai laudati?

Un domn din Canada, ni s-a alturat foarte puternic, maine se duce la biserici si pune afise cu Sabina. Are si niste cunostinte pe la magazine si va pune si acolo, a trimis si pe la niste prieteni ca sa nu stea nici ei degeaba.

O alta fata din Canada a adunat deja $400 de la colegii de munca si mai are o gramada de promisiuni.

Toata lumea e la munca, numai eu stau si scriu.


Vin si eu sa mai adun niste fonduri.





_

Un bebelus de 6 luni are mare nevoie de noi.



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

quote:
Originally posted by ANDRUSHKA

lucia, cam in doua saptamani ai si contributia mea, numai sa-mi spui , te rog, cum putem trimite din SUA. Cum de am ratat sa ma uit pe aici mai devreme, Dumnezeule....? Am sa incerc sa vorbesc si cu altii prin jurul meu. Cand e termenul limita?


PS. Si nu te necaji cu aia cu "Filantropica" lor...




Din SUA poti trimite cec, cred ca e cea mai ieftina solutie, eu o sa-i pun in banca si ii trimit in Romania cand se aduna mai multi.

Termenul limita este 6 Septembrie. :)

Mersi ca ni te alaturi, aici sunt o gramada de idei pe care le putem lua una de la alta.


Cat despre Filantropica..., pot zice ca deja am invatat cum sa le raspund si acelor oameni, doar ca primii m-au luat prin surprindere. :)



_

Un bebelus de 6 luni are mare nevoie de noi.



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Am vorbit cu matusa Sabinei care mi-a spus ca a vorbit cu parintii ei si iubita mica e ok, mananca mult de ia speriat, se joaca, rade.
Mai sunt putine probleme. Mai vomita si ii cade parul, dar in rest e ok.

"Nu-i nimic o sa fie cheliuta si frumusica. sanatoasa sa fie ea." zice Cosmina (matusa Sabinei)

_

Un bebelus de 6 luni are mare nevoie de noi.



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Multe dintre persoanele care au aflat despre Sabina au facut cunoscuta povestea ei prin mail, forum-uri, au contactat ziare, fundatii, biserici, etc., s-au oragnizat emisiuni tv, radio si s-a vorbit mult despre Sabina.


Campania "Ajutati-o pe Sabina in prezent"


Adina din Canada a vorbit tuturor prietenilor si colegilor ei despre Sabina si pana in acest moment a strans $470 Canadieni. Acum ea s-a gandit sa organizeze un bazar pentru Sabina in care deja avem cateva produse: 3 carti pentru copilasi. Detalii in pagina de web la sectiunea "Shop". Va rog sa dati un refresh in cazul in care nu va apare la prima accesare. Daca doriti sa donati lucruri pe care nu le mai folositi, puteti sa ne anuntati si le trecem pe lista de produse.


Cristian din Canada s-a inarmat astazi de dimineata cu lipici si postere si a facut o tura pe la bisericile, magazinele si restaurantele din jurul lui. In zilele viitoare va deschide un cont pentru Sabina si toti cei ce doresc sa doneze in Canada il pot contacta pe el.
El a mai luat legatura cu Stefan Hrusca pt un posibil concert ale caror incasari partiale sau chiar totale, vor merge in contul Sabinei.


Laura I. din Romania a trimis mail catre toate prietenele ei, ele vor organiza o intrunire si o parte din incasari se vor duce la Sabina.


Laura P. din Germania se descurca de minune cu al ei "Teledon" European. Pana cum a strans 475 Euro si lumea d'abea acum a inceput sa trimita mai des. A deschis un cont PayPal in Euro, care deja are incasari frumoase. In zilele viitoare vom trece pe pagina de web si "butonul" de unde puteti dona in Euro pentru Sabina.


Lory din Canada organizeaza o discoteca pe 5 August, pretul unui bilet este de $5 si toate toate incasarile din vanzarea biletelor vor fi donati integral Sabinutei.
Ea a mai convins cateva persoane sa organizeze cate un "garage sale" si incasarile, de asemanea, vor fi donate Sabinei.


Eu (Lucia din SUA), am vorbit la biserica pe care o frecventez sa pun fluturasi cu povestea Sabinei in buletinele ce se impart la inceput de slujba la urmatoarele doua sulujbe, de asemenea se va face un indemn catre membrii sa o ajute pe Sabina.

Fluturasi si postere gasiti pe pagina de web la sectiunea "campanie".


Toate persoanele care au aflat despre Sabina si au fost impresionate, au trimis cazul mai departe si au facut o mica cheta pentru ea.


Nu stiu daca am omis ceva. Daca da, va rog sa ma anuntati.


Vreau sa le multumesc tuturor celor care se gandesc la Sabina, se roaga pentru ea si ni s-au alturat pentru ajutarea acestui mic ingeras.



_

Un bebelus de 6 luni are mare nevoie de noi.



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!
- Web
Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Vikinga ai primit 'felicitarea' mea?aca inca nu,te rog ma anunti cand o primesti,n-am mai trimis 'felicitari'de genul asta...si sunt curioasa daca merge.

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Multa sanatate Sabinei,
Am aflat cu intarziere de cazul Sabinei, dar va felicit pe toti/ toate pentru tot ce faceti... De fapt stiu de mult ca sunteti extraordinari.

Am transmis astazi tutuor colegilor mei scrisoarea parintilor Sabinei in care povestesc despre boala fetitei.M-am oferit sa strang eu eventualele donatii si sa fac o singura depunere din partea mea si a tuturor colegilor care vor dona. Astept raspunsurile lor.

Va tin la curent,

...si inca o data sanatate si putere Sabinutei!
Dumnezeu sa-i fie in continuare alaturi!

Cornelia si Rares(nascut in 22.04.2002)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/corneliap33/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Dantje inca nu a ajuns plicul tau, dar nu cred sa fie vreo problema, toate plicurile promise au ajuns pina acum, ok inafara celor care inca sunt pe drum. Eu anunt de la cine am primit si suma strinsa, la fiecare pliculet primit sau suma intrata in cont pe subiectul deschis de mine, vezi ca il gasesti la semnatura "teledonul europencelor".Pina acum am 475euro si inca mai am promisiuni. Poate reusim sa stringem o suma frumusica.Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Vikinga,te intreb pentru ca am trimis in Romania,'felicitari'dar si in adevaratul sens felicitari,nu au ajuns nici cele cu bani nici cele fara bani.Dar sper ca de data asta sa ajunga.

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Buna ziua!

Astazi am mai trimis cateva e-mail-uri,printre care 5 au fost catre urmatoarele publicatii:
-Viva,
-Unica,
-Revista Mami,
-Academia mamicilor,
-Superbebe.
...sper ca macar doua din aceste reviste sa faca loc si pentru povestea noastra.

O zi buna si racoroasa va doresc!

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput