traiam o minune!... dar...s-a rupt vraja!!!!

traiam o minune!... dar...s-a rupt vraja!!!! | Autor: Alyssa

Link direct la acest mesaj

Sint indragostita si sint iubita!...

E ceva ca o minune, o poveste minunata de dragoste, un vis care nu vreau sa se mai termine!!!
Iubesc totul la el: vocea, felul de a fi, barbatia, calmul, clasa, timbrul vocii lui cind imi vorbeste, felul cum imi priveste fetele si cum le adora din privire, masculinitatea, hotarirea, determinarea si respectul lui pentru familie... tot!!!...
Mi-e dor de el in fiecare minut, sint ca o somnambula, beata de fericire, de dor dar si de tristete ca viata mea nu mai este asa cum a fost... S-a dus pe apa simbetei toata linistea mea...
Am fost trista si am plins cind am vazut cum s-au lipit fetele de el... Am incercat in tot timpul cind am fost singura sa le fiu si mama si tata, le-am dedicat tot timpul meu liber si am fost mindra ca am reusit... Si dintr-o data le vad cu el si imi dau seama cit de mult au tinjit dupa un tata in viata lor... Cind le-am auzit ca il intreaba "are you going to be our daddy?"... am fost vulnerabila ca femeie, ca mama...De ce oare nu am fost eu de ajuns?...
S-a ajuns la planuri de viitor, visam si eu si el la o familie, mi-a propus sa imi infieze fetele, le adora pur si simplu...
Sint indragostita, il iubesc cu toata fiinta mea si totusi sint tacuta si trista ca in fata unei minuni... oare am dreptul sa traiesc atita fericire?...

Simteam nevoia sa spun cuiva ca da pe dinafara!...

Alice

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Alisa,sunt mai mult decat fericita pentru tine.Sa dea Dumnezeu sa fie bine si sa fiti fericiti cu toti ca meritati,ati trecut si tu si fetele prin atatea si intr-o tara straina unde nu ai suportul prietenilor si rudelor ca acasa.Deci fruntea sus si....indrazneste sa fi fericita.Vezi ca se poate,nu-i asa ca e minunat?Doamne multam ca mai auzim si de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Alyssa, bucura-te de aceste momente si fii optimista, nu sceptica.D-zeu in marinimia lui nu uita , poate doar intarzie dar....Important este ca fetele l-au acceptat.Fii fericita!

Dana

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELIZA MIRON spune:

Ai trecut prin atat de multa nefericire incat faci un pacat daca nu incerci sa fii si fericita putin.Fiecare om are gramul lui de noroc;poate tu ai mai mult si nu vrei sa-l ai.Ia-l si nu te gandi prea mult in urma, traieste momentul si spera ca iti va fi bine tie si fetelor tale cu atat mai mult cu cat EL merita dragostea voastra

Sa-ti dea Dumnezeu fericirea pe care o meriti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Ce ma bucur pt tine... nici nu iti dai seama
Stiu ca nu ti-a fost usor dar uite ca Dumnezeu ti-a trimis exact ce iti trebuia. Multumeste-I LUI si bucurate-te din plin de ceea ce ai.

Te pup si iti tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxane spune:

Alisa....sunt fericita pentru fericirea ta! Da-ti o sansa in primul rand tie ca femeie si apoi minunilor de langa tine...trebuie curaj, dar se spune ca cine nu risca nu castiga, nu?
Pupici si numai ganduri bune

Roxane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Alyssa, ti-am citit mesajul cu sufletul la gura si, cand am terminat, mi-am dat seama ca eram cu gura pana la urechi! Mi-ai transmis ceva din fericirea ta! Si chiar mi-ai facut ziua mai faina! Sa dea Dumnezeu sa va fie bine impreuna si...mai scrie-ne, ca, uite, mai bucuri si pe altii!

Tzuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Traieste-o, da, sigur, si imprastie din ea daca chiar da pe dinafara.
Minuneaza-te, bucura-te, impartaseste, cu siguranta le meriti pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Extraordinar . Bucura-te de fiecare moment, le meriti din plin!


Luminous beings we are, not this crude matter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lona spune:

Dumnezeu da fiecaruia dupa inima! Generozitatea ta, dragostea si daruirea cu care iti cresti fetele, toate hotararile afectiv-intelepte pe care le-ai luat in momentele acelea grele din viata ta sunt "recomandari" suficiente pentru fericirea pe care o traiesti acum.
Din toata inima, tot binele din lume, bucura-te cu toata fiinta ta de omul care te iubeste si te pretuieste asa cum meriti.
Nu vreau sa devin patetica, dar pentru multe dintre noi ai fost o adevarata lectie de viata demna.
Nu te intrista ca fetelor nu le "ajungi" numai tu. Asa e natural, altfel n-am avea nevoie si de un tata ca sa facem micuti.
Sa nu se rupa niciodata aceasta vraja, iar aceasta poveste de dragoste sa fie cea mai frumoasa din cate exista!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Alyssa, asta e cel mai frumos subiect de pe forumul asta. Sa fiti fericiti !

Mergi la inceput