traiam o minune!... dar...s-a rupt vraja!!!!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rosey spune:

quote:
Originally posted by Alyssa

Alta broasca care nu vrea sa se schimbe in print!!!
Poate am devenit mai cusurgioaica, poate mai greu de multumit, nu stiu dar cert este ca au aparut unele stegulete de atentionare in mintea mea care nu mi-au dat pace si care m-au facut sa o rup finut si elegant.



poti sa ne spui si noua despre ce este vorba? ce anume te-a deranjat? ma intereseaza si pe mine niste "repere" in alegerea unui barbat potrivit.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

Alice, in locul tau as proceda cum recomanda Rufus cuiva la un mom dat, as merge pe burta o vreme, sa ma lamuresc eu daca individul e OK sau nu si apoi l-as prezenta si copiilor. Tu matura fiind treci (relativ) usor peste asta, dar fetitele tale care deja si-l imaginau in postura de tata cred ca sunt foarte derutate acum.
Nu te supara te rog si n-o lua ca pe o critica ... intr-adevar trebuie sa pupi multe broaste pina cind una se transforma in print.



http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Marius ba tocmai cind ai copii, ca mama singura te gindesti foarte atent la eventualele "cusururi". Esti mai responsabila. Dupa ce ai trecut ceva experiente in viata stii sa alegi mai atent ca vorba aia ai dat cu fruntea de multe greutati si nu esti dispusa sa o iei de la capat si daca mai ai si copii tre sa faci okii tare mari! Greselile nu pot fi permise.Alice pt ca eu stiu despre ce e vorba, nu-ti pot spune decit.. .well nexttttMai, Alice e femeie exceptionala eu am bucuria sa o cunosc mai indeaproape si pot spune ca merita pe cineva de cel putin acelasi nivel ca si ea. E bine ca nu se multumeste asa... cu ce da Domnu'! mai si are niste fete!!! Frumoase si destepte! Pai au nevoie de un model adevarat linga ele pe postul de tata, nu pe oricine. Doar asa ca e acolo barbat. Mai bine lipsa...! Ca tata au nevoie de cineva cu adevarat special. Cineva sa nu le traga in jos ci alaturi de el sa tinteasca cit mai sus si dpdvd emotional, social si ce mai vreti voi. Iar Alice trebuie sa infloreasca linga viitorul tatic, trebuie sa fie fericita linga un om de nivelul ei.Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Stii ce zicea o colega si draga prietena in astfel de situatii ?
Bine ca nu mi-am pierdut sex-appealul !!!!

Priveste partea buna a lucrurilor : ca barbatii te curteaza, n-au disparut de tot ca dinozaurii, ca vad ca ai mult de oferit, un suflet cald ...
N-a fost asta printul ? Nu-i nimic, poate urmatoarea broasca , zicea cineva pe aici ca trebuie sa saruti multe broaste pana sa gasesti printul .
Capul sus si mergi inainte !
Te mai muti in Montreal ?

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura si shoricutzu' Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:


ok... Am fost la Montreal la el trei zile, ca sa ne cunoastem mai bine. Am lasat fetele la matusa mea si am fost numai eu... Am vazut unele lucrur la el pe care nu le mai vazusem pina atunci, lucruri care m-au facut sa ma gindesc mai bine la relatia noastra, la viitorul ei...

Are un ciine frumos si destept... Dar neingrijit!... Cind il scoti afara? Pai nu il scot, ca face pe balcon. Si pipi se prelingea jos la vecini... aiurea!... Unde ii pun mincare? Pai foloseste cutia aia, nici macar nu avea un castron al lui... ok, dar apa unde ii pun?... Nu ii pune apa, ca el bea din toaleta! Cuuuuummm??? Bea din toaleta, ca e apa proaspata mereu... Nu pot concepe asa ceva!!! Ciinele ala depinde total de el, ii da dragostea lui neconditionata si el il forteaza sa bea apa din wc???.... Si daca asa are el damblaua sa bea de acolo cel putin ofera-i alternativa!!! Pai normal ca bea de acolo daca nu este nici o alta sursa de apa!... Doua secunde iti ia sa umpli o cutie cu apa curata dimineata!!! Si inca o secunda in plus ca sa inchizi capacul toaletei dupa ce iti faci nevoile!... Pai daca de un ciine nu este in stare sa aiba grija, cum o sa aiba grija de o familie???... Mi-a denotat ca este total iresponsabil cu cei ce depind de el!!!... Aaaaa... si am plecat la cabana doua zile si nici macar nu i-a luat mincare ciinelui! I-am dat eu piine goala si resturi de mincare!!!...

Bautura incepea la zece dimineata! Alt semnal de alarma! Prea mult, prea devreme, prea de tot! Mereu un pahar in fata...

Vorbea despre femei si relatii peste relatii... Cu usurinta mare, despre iubiri care se aprindeau si se stingeau ca niste comete in zare... Am mai avut un curvar! Apoi imi spune despre o tipa cu care a stat "trei ani si cinci avorturi"... M-am posomorit... de ce te-ai suparat draga?... Pai cum poti vorbi asa de usor despre cinci avorturi???... Si tu de ce te superi asa pe ceva ce s-a intimplat altei femei?... M-am suparat pe usurinta cu care vorbea de avorturi de parca erau niste carii tratate... Apoi mi-a explicat ca tipa practica yoga si ca nu accpta nimic nenatural in corpul ei... Daaaa... si avortul e taaaare natural.... upppsss... haide iar la macelar!... pai cum puteati sa faceti sex asa in sfinta prostie???... Iresponsabil!... si fara suflet!

In trafic, s-a enervat... Il mingiiam pe ceafa si i-am spus sa nu se enerveze degeaba... S-a rastit la mine urit de tot!!! Wow!... fara nici un motiv... trec citeva clipe, imi revin un pic si imi spun ca nu am nimic de pierdut si il intreb direct " did you ever beat a woman?"... nimic! intreb inca o data "did you ever beat a woman?"... iar nimic... apoi intreb mai insistent, de data asta pe romaneste "auzi, ai batut vreodata o femeie?"... mi-a raspuns cu ochii atintiti in traficul care mergea ca melcul "nu imi aduc aminte"...

Ar mai fi motive dar astea sint cele mai importante... Nu imi pot cobori standardele numai ca sa am un barbat linga mine... Le ofer fetelor un camin linistit si armonios, nu vreau sa creasca in tensiunea cauzata de alcool, de certuri si violenta... Mi-e bine asa cum sint, de ce m-asi baga intr-o relatie care scirtiie de la inceput?... Meritam si eu si fetele ce e mai bun pe lume si sint sigura ca va veni si asta pentru noi!...

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Alyssa Esti fata desteapta!! Lasa-l spre alte zari!!!

Ana Maria si bebe Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Ingrozitor. Nu ma mir ca nu ai stat pe ganduri nici o clipa. Asta-i broasca raioasa, nu print . Bine ca ti-ai dat seama repede cu cine ai de-a face!


Luminous beings we are, not this crude matter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Corect Alyssa in contextul pe care il spui e o lepra. Nu merita nici sa mergi pana acolo.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Alyssa, imi pare rau ca nu a fost ceea ce ai crezut, dar, din ce ai spus, foarte bine faci daca il lasi... Cum au spus si alte fete, noi, mamele singure, suntem mult mai cusurgioaice. Asa e. Tu ai chiar motive intemeiate sa-i spui pas acestui barbat. La mine, daca respetivul a spus al doilea cuvant nelalocul lui ajunge sa-i spun adio. Asa e, facem mult mai greu compromisuri, tocmai pentru ca ne-am demonstrat ca ne descurcam si singure si pentru ca intai il analizam pe el ca tatic si abia apoi ca iubit sau potential partener de viata. Oricum, mergi mai departe, ma bucur ca mai poti simti si ca esti optimista. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

Alice, atitudinile astea nu erau "stegulete de avertizare" cum le-ai numit tu finut, erau de-a dreptul pumni in fata.

OK, e clar ca nu se merita individul.

Acum, off topic, in Canada exista ceva gen ASPCA/ protectia animalelor ?

http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput