Vrancea (10)

Vrancea (10) | Autor: DidiAlex

Link direct la acest mesaj


Poftiti!

Vrancea www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37760" target="_blank">1, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43611" target="_blank">2, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46675" target="_blank">3, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47434" target="_blank">4, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47972" target="_blank">5, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49073" target="_blank">6, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50232" target="_blank">7, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50952&whichpage=1" target="_blank">8, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51885&whichpage=1" target="_blank">9

V R A N C E N I si OASPETI



Liliann - 28 ianuarie 1976

lili_ang - 25 februarie 1976

shylili - 27 martie 1978

DidiAlex - 4 aprilie 1976
Ela76 - 17 aprilie 1976

Katalina - 15 mai 1976
josefine - 19 mai 1983
iselin - 30 mai 1975

nasti - 14 iunie 1961

flori76 - 21 iulie 1976

lorena.n - 14 august 1964
carmenp - 15 august 1969
prixi - 16 august 1973
bruxinha - 24 august 1974
sim - 25 august 1973

helbi - 1 septembrie 1970
Robert - 12 septembrie 2004
Loru - 18 septembrie 1979

bubutzu - 08 octombrie 1974

motanik - 24 noiembrie 1980

dana n. - 15 decembrie 1980

asteryaro - ?
dianaelena -?
speranta - ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Va scriu repede inainte sa plecam......Sunt bine acum. Am primit si rezultatul la analize si e bun. Doamnne ajuta, ca tare m-am mai speriat!!!!

Si la mama, care sta in Rosiori a intrat apa in pivnita......

Sper sa nu avem pb. pe drum! Rugati-va pt noi sa ajungem cu bine!

Dana, o sa fie totul bine! Nu-ti pierde curajul!

Va pup si va doresc linsite sufleteasca, sanatate si sa ne auzim cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Stiu ca nu e momentu` da-mi sta pe creier semnul de intrebare: data nasterii: 15.08.1969
Andreia, drum bun, se pare ca-n 2-3 zile drumurile vor fi reparate si se va relua circulatia.
Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de iunie la serbare

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

N-am rezistat si m-am dus la tara sa vad cu ochii mei ce-i acolo.
ASA arata casa bunicilor mei dupa ce s-au retras apele.Faceam poze,iar ea-imi spunea ca in 80 de ani n-a trait asa ceva.Dar macar ea a ramas cu casa, dar altii nu mai au NIMIC.

Va pup fetelor si aveti grija de voi.


Catalina, ROBERT si CATALIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Carmen, multumesc mult!
Katalina.........fara cuvinte! Am vazut pozele si am ramas muta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Dumnezeule!!

quote:
Originally posted by katalina

N-am rezistat si m-am dus la tara sa vad cu ochii mei ce-i acolo.
ASA arata casa bunicilor mei dupa ce s-au retras apele.Faceam poze,iar ea-imi spunea ca in 80 de ani n-a trait asa ceva.Dar macar ea a ramas cu casa, dar altii nu mai au NIMIC.

Va pup fetelor si aveti grija de voi.


Catalina, ROBERT si CATALIN




Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de iunie la serbare

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

neatza!


au a ajuns si la ai mei parinti fratele. acelasi cosmar!

Va pup doamnelor si mult noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Kata, Alex este ingrozitor! Si cand te gandesti ca noua daca ni se strica ceva la masina sau daca ne-am distrus o haina facem din asta tragedie nationala. Ce sa mai spuna bietii oameni care au ramas fara nimic dupa o viata de truda?! Of!

Vad ca se urnesc tot felul de institutii sa adune fonduri si ajutoare pentru oamenii astia greu loviti de viata. Eu insa n-am avut niciodata incredere ca lucrurile sau banii ajung la ei. Sa nu ma condamnati, insa am auzit multe povestiri despre unde ajung fondurile de reparatii sau lucrurile date cu buna credinta de oameni pentru cei in suferinta.

Eu mi-as dori tare mult sa aflu astfel de familii napastuite si sa ii indrum si pe altii (numai in firma noastra sunt peste vo 10-15 vranceni) sa mearga direct la ei daca au ceva de dat. O sa incerc si eu sa aflu, dar Kata, daca tu cunosti familii cu copilasi care au trecut prin necazul asta te rog sa ma indrumi catre ele. Am foarte multe lucruri de buna calitate care i-au ramas mici fetitei mele si le-as da cu draga inima. Iti multumesc!


Simona si bebe Ruxi
Poze - Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

fetelor, azi e mai bine?

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei


O mana intinsa catre Toni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Hi!

Nu am mai scris sa nu influentez cu starea mea si pe cei din jur, dar totusi trebuie sa dau un semn de viata.
Noi vorbim continuu cu cei de acasa. Ne simtim neputinciosi fata de dezastru si oarecum vinovati. Dar pe de alta parte daca am fi fost acolo tot nu am fi facut nimic.

Parintii ne sunt in Focsani, au alimente momentan. Si fara gaze poti rezista pentru alimentatie, au scos butelia de voiaj, mai la cuptorul cu microunde, care acum e extrem de bun, mai conserve si biscuiti. Se spala cu apa rece, asta mi se pare greu pentru copilasi.

In casuta/cabana noastra de la tara nu se stie ce este, dar principalul e ca nu era nimeni acolo in momentul dezastrului. Probabil este apa in beci si va trebui scoasa cu ceva, cu o pompa, dar dupa aceea. Lucrurile materiale o sa se refaca, dar spaima oamenilor nu poate fi alungata. Si nu mai zic nimic de victime.
Rudele din jurul Focsaniului s-au adapostit pe unde au putut. Cei din Suraia erau in podul uneia din case.

Cei din Vulturu stateau sub semnul incertitudinii si amenintarii. Acolo in casa bunicii au adapostit alte 4 familii din Vadu Rosca unde e intr-adevar grav.

Asa cum spunea o fata la Discutii generale,pentru ca altii nu au facut nimic sau nu au putut face nimic, s-a deplasat Marian Oprisan cu barca pesonala sa salveze, sa scoata, sa ajute oamenii. Dar nici kerosen nu se mai gasea, iar Shelul avea ceva cu alta cifra octanica.

Sunt niste conturi deschise pentru ajutoare, dar nu s-au adunat prea multi bani acolo. Sper in cine are posibilitatea sa faca asta si sufletele generoase ale romanilor! Am inteles din sursa oficiala ca in Vrancea sunt deja 10 morti si alti oameni disparuti.

Eu sunt confuza in ceea ce simt pentru ca si ceea ce se intampla acolo e ciudat: de la neputinta, furie, rea-vointa, drama, incertitudine, spaima la dezastru, lacrimi.

Sper ca voi toate sunteti bine.


Imi pare rau pentru tine Dana.

DidiAlex, daca nepotelul tau poate fi ajutat cu ceva sau vizitat pentru un semn de viata spune-mi oriunde. Parintii sunt acasa si pregatiti pentru a ajuta.

Ce imagini, Kata! Ai grija de tine, de voi!

Lorena, sper ca familia ta si cu tine sunteti bine. Ca sanatate, caci moral nu cred. Suferinta creeaza suferinta. Si sper ca nu mai sunteti suparati pe mine. Virtual multe lucruri pot fi inerpretate.

Parintii mei, in alt judet inundat, aveau o ferma agricola. Totul e compromis, toate culturile, livezile, cresterea animalelor. Deci anul asta sunt saraci, dar sper ca macar sunt sanatosi. Sunt harnici, muncitori, o sa o ia de la capat. Nu cred ca o sa-i ajute vreodata vreun minister, asociatie sau guvern. Ei la telefon nu se prea plang sa nu ne facem griji.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Am vorbit cu Lorena(de fapt cu Nasti).Sunt bine cu totii.

Dana,ai ajuns oare la Focsani???

Catalina, ROBERT si CATALIN

Mergi la inceput