Copii din 1996 ( 3 )

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ana-Maria, Emma nu e nepoata mea iar doamna aceea nu e sora mea....e o tipa de pe site, de la copilasi de aug-sept.2003, care locuieste in Sacramento si pe care ne-am dus sa-i vizitam. Emma e copilitza de o varsta cu Silvia, iar bebelusha e surioara ei de numai 2 luni. Pe sora mea o poti vedea aici, iar barbatul de langa ea este Nick, prietenul ei. Nu e casatorita si nu are copii.

Si in Toronto ne-am intalnit cu 2 fete de pe site, de la scandinavi...a fost misto.

Va pup pe toate!

Mihaela si fetele mele


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Mihaela,eu vazusem poza asta,dar se pare ca te-am confundat cu sora ta....hehehehehehe...am nevoie de ochelari,neaparat...
Ce frumos ca v-ati intalnit....Cred ca a fost super...
Ce mai face Diana?Cred ca inca retraieste plimbarea asta extrordinar de frumoasa pe care a avut-o....
Va pup si numai bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ana-Maria, Cristina-sora mea-seamana foarte bine cu mine, atata ca are parul lung si mai tanara cu 7 ani. In poza respectiva, parul il are strans la spate si era foarte usor sa ne confunzi...nu ai nevoie de ochelari

Diana e cum la tatal ei, vorbim la tf. o data la cateva zile. Mi-a spus ca inca le povesteste familiei tatalui ei cat de frumos a fost si cat de bine s-a simtit.

Copiii tai ce mai fac? Ati fost plecati pana la urma undeva? Tu cand incepi serviciul? Cu Luana ce vei face?
Eu sunt putin stresata, Silvia incepe gradinita in 5 septembrie, pe 10 implineste 2 ani iar eu din 12 merg la munca...nu stiu cand voi mai avea timp de toate cele...

Va pup!

Mihaela si fetele mele


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Mihaela,ma gandeam eu ca asa va face Diana...ca nu va conteni cu povestitul si ca tot timpul isi va mai aminti cate ceva.....hehehe....ce? eu n-am facut la fel dupa vre-o excursie grozava?
Copiii mei sunt bine acum.Am fost si eu si ei raciti,ca in Timisoara asta bantuie viroza,dar ne revenim incetisor....Alex mai are un pic de recuperat...
De mers nu am mai mers nicaieri....Marius a trebuit sa-si caute de lucru si banutii nu prea au fost...Asa ca am petrecut toata vara asta la Timisoara...
La 1 octombrie o sa merg si eu la lucru.De fapt voi incepe in 3 octombrie ca 1 pica sambata parca....Cu Luana...e chin mare.Am fost pe la crese,dar toate erau inchise si nu am reusit s-o inscriu...Daca voi incerca la 1 septembrie cu siguranta nu vor mai fi locuri....Asa ca am discutat cu Marius si am hotarat sa gasim pe cineva sa stea cu ea pana cand va face varsta de grupa mica de gradi...Am vorbit cu cineva ,dintr-un anunt de la zir si am convenit sa ne vedem sambata...Nu stiu cum vom face altfel,caci nici banii nu prea ne dau afara din casa si am zis ca sa dam pana in 2 mil....iar la pretul asta cam greut o sa gasesc...Nu vreau decat sa vada de Luana si sa le dea la copii de mancare dimineata si la pranz.In rest sa stea numai cu Luana...
Am pus si eu anunt in ziar,am sa vad sambata daca suna careva,ca ziarul apare doar la sfarsitul saptamanii...
Cam asta cu noi...
Marius si-a gasit servici bun,lucreaza acum la Carpat Air,la prelucrare date si parametrii de zbor ...Sa speram ca va ramane acolo...
Va pup pe toate si va doresc numai bine...Mult succes la gradi pentru Silviuta...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ana-Maria, pai sa fie intr-un ceas bun jobul sotului tau si cat mai multi ani acolo! Pare interesant ceea ce lucreaza, daca ii place atunci cred ca e ok!

Succes in gasirea bonei! Cu cresele e cam nasol, eu am incercat la una de la noi din oras, am mers in iunie, stiam ca in toamna nu prea mai am sanse dar nu mi-a placut....nici cum arata si apoi orarul, pana la 16.30-17...astea au ramas pe programul pentru bugetari, eu nu pot iesi inainte de ora 17-18 de la munca. Compromisul pe care l-am facut a fost o gradinita particulara care ia copii de la 2 ani plus ca au program pana la 18. Doar ca e cam scump...dar n-am incotro! Singura gradinita cu program prelungit din oras care are program pana la 19 seara ia numai copii mai mari de 3 ani...asa ca va fi bine pentru la anul.
Eu acum ma gandesc la o rezolvare pentru socrul meu, tot la un anunt in ziar m-am gandit ca sa gasesc o femeie sa-i faca mancare macar de 2 ori pe saptamana si curatenie o data pe saptamana...nu stiu ce voi gasi, dar e singura solutie. Pana acum, de cand a murit soacra mea, ii duc mancare in fiecare zi. Cat am fost plecati a fost fratele sotului aici 2 saptamani, apoi ne-am inteles cu o vecina si i-a dus ea mancare, am lasat noi cele necesare, ea doar sa faca. Eh, om vedea cum ne vom descurca.

Va pup!

Mihaela si fetele mele

Silvia


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna,fetele!
Mihaela,bine ai venit,am citit tot si am vazut si pozele de acum citeva zile,am vrut sa scriu pe aici,dar mi-a picat reteaua...
Frumos,superb,ti-am spus ca o sa-ti placa si nu numai,ca vei ramine impresionata,e clar ca din momentul in care ajungi acolo,incepi parca sa gindesti un pic altfel....Bravo! A meritat asa un concediu,o sa-ti ramina in amintire.....
Ana,ai mare grija cu bonele,mai ales cele din ziar,ideal era daca gaseai pe cineva cit de cit cunoscut,sau recomandat de cineva...Am auzit de o gramada de cazuri naspa,desi ele faceau impresie buna,saracutele.
Fug la dentist,am vorbit cu el,ma apuc de treaba,de trei zile nu mai pot minca nimic,e groaznic,pe deasupra am mai contactat si o enteroviroza,eu,mama,tata,sora-mea,am fost bolnavi pe rind,la interval de doua zile unul de celalalt.Diana pina cum a scapat,sper sa nu aiba nimic,ca e infiorator (voma,ameteli,diaree,greata permanenta,niste crampe de te sui pe pereti,etc)
Va pup pe amindoua,ma duc sa scap de o masea,doua!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti fetele,
Hai ca se reintregeste gasca...Ce ma bucur...!!!Trebuie sa apara si Flexi si gata!
Mihaela,pai sigur ca ii place lui Marius unde lucra acum,doar e tot cumva in domeniul lui:a schimbat elicopterul cu avionul comercial...
Ce nu-i prea place cand are perioade moarte in zi si trebuie sa frece menta...
Si eu m-am gandit la varianta gradinitei particulare,caci si eu am gasit aici sa mi-o primeasca pe Luana,dar era numai 115 euro pe luna si nu prea imi da mana sa ii dau....
Si eu vreau foarte mult sa ramana Marius cat mai mult posibil la jobul asta,caci e tare bun ...Carpat Air e firma particulara...sper sa nu faca restructurari sau ceva de genul asta....Cu toate ca imi fac grija degeaba...Acum ne tot agitam sa vedem ce banci gasim dispuse sa ne dea credit imobiliar...Mai bine dau 200 de euro pe luna pentru casuta mea ,decat sa-i mai dau la scartaru asta de proprietar 120 euro pe luna pentru jaful in care locuiesc...Am gasit banci,cea mai buna oferta a fost la Banca Transilvania,singurul impediment este ca trebuie sa fim casatoriti....Hehehehehehe...radeam cand mi-a spus Marius,ca mi-a cerut parerea ce sa facem si i-am zis ca in cazul asta renuntam la credit....
Cam asta ar fi ....Abia astept sa vad ce o sa mai rezolv si eu cu treaba asta cu femeia pentru Luana...
Va pup pe toate trei,aveti grija sa nu raciti...
Brenda,Cum ati reusit,dragilor,sa va imbolnaviti?Doamne!Ai grija sa nu o fure si Didi....scumpa de ea!ca exact asta ii lipsea ei acum...
Bey,bravo!Ma bucur ca ai fost la doctor....Bravo!Asa,sa nu mai stai...Ce a zis doctorul?Era ceva de scos?Ai reusit sa faci cumva,sa gasesti o solutie cu plata?Uite ca Marius a fost sapatamana trecuta si saptamana asta si abia azi a reusit sa mearga sa plateasca si n-a fost nici un bai....Ma bucur tare mult ca mergi sa iti rezolvi problema.
Brenda,cu bona n-am alta solutie....Cum am mai scris,experienta cu Alex la cresa si in plus ce povesti am mai auzit....brrrr...mai bine nu!Asa ca asta e!Am mai dat sfaoara in tara pe aici,dar nu am gasit...In plus nu prea vrea lumea sa vina doar pentru 2 mil. de lei pe luna,ca mai mult chiar nu pot sa dau...Asigur si masa de pranz,dar...ce sa mai zic.Ziarul in care am dat anunt e numai pentru anunturi,fel de fel...Si eu am sunat saptamana trecuta la o pensionara care a dat anunt acolo,am vorbit cu ea,mi-a zis ca are recomandare,ca a avut grija de un copilas al unei doctorite cunoscute din Timisoara si era dispusa sa vina si pentru 2 mil lei.A ramas sa o sun eu saptamana asta ca sa vina sa ne cunoastem si sa vorbim..Spunea ca la doctorita primea 4 mil.lei...Cand am intrebat-o cat cere zicea ca in functie de ce salariu am,ca nu imi poate cere cat nu-i pot da.Si cand i-am spus cat nu a zis nu...
Nu stiu,sa vedem ce o fi la sfarsitul saptamanii...
Aveti grija de voi,sa va faceti bine si....grija la Diana...Va pup pe amandoua!sa imi spui ce ai mai facut la dintar!
Hai sa aveti parte numai de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ana,sint inca sub efectul anesteziei si am impresia ca mi-a mai crescut ceva in plus in obraz.Am incercat sa maninc niste supa,dar mi-am muscat buza pt ca nu mi-o simt.....Cred ca mai dureaza cam o ora si incepe sa se duca...
Mi-a scos un "crater" ingropat pe acolo prin gingii.Insa.....nu stiu,nimeni nu ma intelege,nici macar doctorul.Eu am niste dureri la nivelul gingiei,ca atunci cind ai o afta in gura sau ca atunci cind te-ai zgiriat cu ceva pe gingie,in fine ca si cind as avea o rana.Aceasta durere mi se duce in jos pe git,pe amigdala din partea respectiva,nu pot nici saliva sa mi-o inghit,nu pot nici sa beau apa,nu mai vorbesc de mincat,am niste dureri de imi vine sa ma urc pe pereti.Deci NU ma doare maseaua sau ceva ce tine de ea,ma doare strict gingia.Nu prea intelege nimeni chestia asta,cred ca e greu de inteles,dar nici macar el nu a inteles.Astept sa-mi scoata miine si craterul de sus,de unde de fapt am durerile si sa vad ce se intimpla.O colega mi-a sugerat ca s-ar putea sa-mi creasca maseaua de minte si cica sint niste dureri infioratoare la asta.Dar gingia,culmea,e intacta,nu exista nici urma de vreo inflamatie sau altceva.
In fine,o sa vad,ideea e ca m-am apucat de treaba si sa vedem daca e de la astea sau mai stiu eu de la ce Dumnezeu o fi (ca mi-au intrat numai prostii in cap cu cancere si alte alea,stii?)
Hai,te pup,mai vorbim!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Brenda,stiu ca e dureros,dar eu cred ca tot raul e spre bine...Nu pot sa-mi dau seama daca e intradevar maseaua de minte la tine...Ce ti-a spus colega ta e adevarat:durerea iesitului maselei de minte e...aproape suportabila.Imi amintesc cum a fost la mine,ca salivam precum bebelusii cand le ies dintisori....
Iti doresc sanatate si rezolvarea cu bine a problemelor....
Va pup pe amandoua!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Brenda ma bucur ca ti-au placut pozele, am avut intr-adevar un concediu minunat.
Cu maselele de minte am suferit foarte tare si in mai multe randuri...la mine n-a iesit o masea o data, s-a inflamat de mai multe ori gingia si aveam niste dureri de nu puteam nici gandi. Offf, sper sa treaca repede la tine. Pe mine cel mai mult m-a ajutat Panadolul, in rest nu prea aveau efect calmantele.

Ana-Maria, deci sotul tau e in domeniu...nu stiam cu ce se ocupa. Succes cu bona, sper sa gasesti una de care sa fii multumita.
Caminul particular si la noi cam tot atata e...90 de euro/luna+60.000 lei/zi pentru mancare-asta in functie de cate zile merge copilul. DAR n-am avut alta solutie, ce sa fac? O bona tot cam la atata ar fi venit, insa mie nu-mi place sa vina nimeni strain la mine acasa...iar daca tot trebuie sa o duc si sa o aduc de undeva pe Silvia...si apoi asta mica e cam salbatica, nu avem cunostinte cu copii sa ne vizitam, in afara de Diana nu ii plac copiii si e un motiv in plus pentru care am ales colectivitatea. In fine, pana pe la 3 ani nu prea se joaca ei impreuna, mai mult singuri si isi fura jucariile, dar se va obisnui. Cand mergem in parc ulra de cate ori se apropie vreun copil de ea, ca nu vrea sa dea jucariile ei niciunui copil, dar ea le vrea pe ale altor copii...iar acum vine toamna, iarna...copii mai rar sa mai gasesti in parcuri...noi am hotarat ca asa e mai bine, desi financiar e o cheltuiala mare.

hai ca va pup! Noi plecam 3 zile la mama asa ca voi lipsi de pe baricade .
We placut va doresc! Si cu mult soare.

Mihaela si fetele mele

Silvia


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput