Copii din 1996 ( 3 )

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Super pozele..Mihaelas...off.. ce viata acolo..si noi ne zbatem aici..in grijile astea si in societatea asta..offfff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna,Ana!
Deocamdata vorbesc doar cu tine,ca celelalte forumiste vad ca nu prea au timp sa raspunda la mesaje,sau le ignora.....Un an si 8 luni? Pai sa-ti traiasca,are aceeasi virsta cu baietelul prietenei mele(o gasesti si pe ea la copilasi de oct-nov 2003,Ghizela mama lui Luca).Astazi au plecat spre Italia unde vor petrece 3 saptamini de vacanta si o sa-mi fie tare dor de Luca,m-am atasat foarte tare de el,poate vad in el baietelul pe care mi l-am dorit cindva....
Bravo,buna ideea cu second-hand-ul,am incercat si eu pe aici,dar la noi...hmmmm! Cind intri intr-un magazin din asta,te izbeste mirosul ala de jeg (la propriu) si hainele lasa mult de dorit...Or fi si magazine cu haine bune,dar eu pina acum nu le-am gasit,desi am tot cautat...asta e,pina atunci,facem ce putem.Pe aici vad ca nu mai vrea deocamdata sa ploua,e tot asa cald si eu innebunesc.....
Mai vorbim,te pup,pa!

BRENDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Flexi,traieste momentul!Asta e cel mai bun lucru pe care il poti face ca sa iesi din starea asta....Numai bine iti doresc!
Brenda,lasa mama draga forumistele in pace....E dreptul lor sa nu-ti raspunda.Si eu m-am impiedicat de chestia asta de cand activicesc pe forumul asta....Ei si ce?!Mare paguba-n ciuperci!Asta sa fie necazul tau!Vorbim,draga mea,cat vrei tu....Pana la 1 octombrie intru zilnic pe DC,p-orma o sa incep munca si va fi mai greu,sti tu,oboseala si lipsa timp....Dar pana atunci mai e!
Si apropos de ce spuneai de prietena ta cu baietelul Lucas:si eu am activat pe la copilasii de oct-nov-dec...Cum spui...nu prea m-a bagat nimeni in seama acolo,gasca era facuta....eu eram de dinafara....Am scris ce am scris si pe urma am zis "pa!"Am mai scris acum vreo doua zile in urma,dar nik,asa ca nu vad ce sa mai caut pe acolo?Ele se pupa una pe alta,se stiu,isi lauda exagerat copiii,al fiecareia e mai cu mot....Ma...beah!Intelegi tu!
Hihihihi.....vezi in Lucas baietelul pe care ti l-ai dorit candva?Ehe!Poate ca o sa il ai,mai sti?!
Cu hainutele second...si aici sunt magazine de care scri tu.....Le ocolesc!Cum ti-am mai scris aici gasesti cam tot ce iti doresti si iti trece prin minte....Exact cum spun toti cei pe care ii cunosc si care mi-au spus ca in Timisoara e pe alta lume,parca nu ar fi in Romania...
Ce face Diana?Cum isi ocupa timpul in vacanta?
No,pai va pupicesc pe amandoua....Aveti grija de voi si sa auzim de bine....

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ana,ce sa-ti zic? Diana sufera profund....Toti prietenii ei(nici aia prea multi) au plecat prin vacanta,care pe la bunici,care prin alte tari si ea e singura cuc.Mai zilele trecute am gasit-o pe o paturica in fata blocului,statea singurica acolo si o intreb:"ce faci mami,aici?" A izbucnit in plins si mi-a zis ca se plictiseste,ca e acolo de 2 ore si nu are cu cine se juca.Mi s-a rupt inima,dar ce sa-i fac? Eu mai plec cu ea cind vin de la serv dar....iti dai seama,eu nu sint copil,si-ar dori sa aiba cu cine se juca....
In alta ordine de idei:stii vreo gazda ieftina pe litoral? Si care sa fie si curata? Chiar mi s-au pus piticii rau si vreau sa plec vreo trei zile sa fim numai eu cu ea,dar nu stiu ncotro s-o apuc,pina acum am plecat numai cu bilet...
Luni Diana incepe din nou antrenamentele la dans si o sa mai aiba o ocupatie vreo doua zile pe saptamina(macar atit....).
Hai,te pup! Pupa-ti si gongutzele,ai grija de ei!

BRENDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lona spune:

Brenda, gasesti cazare la mare fara nici o problema, si pentru toate buzunarele. Noi am stat cateva zile intr-o vila inchiriata, e drept ca ceva mai scump (un milion pe noapte), dar era toata casa a noastra, pentru ca am fost trei familii si am luat toate cele cinci camere. Dar de altfel, in gara sau in statiile de microbuz exista persoane care inchiriaza cu preturi intre 400.000 si 700.000 lei, cu tot confortul (frigider, TV, acces la bucatarie, apa calda, tot confortul.)Asa ca ia-o pe Diana de manuta, si la mare cu voi!
Din cat am bantuit noi pe acolo, mai scump este la Mamaia, in rest preturile sunt "umane", adica cu un milion pe zi va puteti face toate mofturile.
Drum bun, astept sa povrestesti ce bine v-ati distrat!
Loredana si Radu (17 aug.1996)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut Brenda,
Mai,tare m-a intristat ce ai povestit despre Diana....Of!Doamne!Draga de ea....Bine ca incepe cursurile alea de dans,sa ii mai ocupe timpul,scumpa mica!Brenda,poate ai sa razi de mine,dar eu de multe ori m-am coborat la mintea lui Alex si m-am jucat cu el....Si noi am trecut prin situatii de genul asta si mi se rupea sufletul de el .Ma ambitiona chestia asta si ma enerva....si lasam problemele de zi cu zi deoparte si chiar si treaba in casa,ca doar nu venea CTC-ul si nici nu-mi ridica statuie in centru ca in casa la mine era luna.....si da-i joaca cu Alex...Nici nu stiu cand zbura timpul.Ne trezeam amandoi ca ne ghiortzaiau matzele si afara deja se insera....E!De as sta sa-ti povestesc ce imaginatie aveam amandoi si ce jocuri trageam....mi-ar trebui 2 zile....Sa fie sanatoasa Diana,pan' la urma asta e cel mai important,ca prietenii de joaca vor veni ei acasa!
Brenda,o gazda nu stiu sa-ti recomand,culmea nu?Eu cand merg la casa parinteasca stau.Momentan e sora mea acolo,dar si ea pleaca intr-o saptamana de acolo,inapoi in Italia,unde locuieste,iar eu nu am cheie,caci a schimbat usa de la intrare si nu a lasat o copie si pentru mine....Tare rau imi pare ca nu stiu cum sa te ajut.Poate nu ai sa ma crezi,dar am discutat cu Marius si am hotarat ca prima oara cand vom merge iar acasa ,vom sta la hotel....Sunt multe de povestit si aici nu-i nici locul,nici momentul sa iti povestesc de ce asa...Uite ca Lona,ti-a scris bine.Inca din gara te agata pentru cazare si sa sti ca multi am auzit ca fiind multumiti de asfel de gazde...E bun ca poti negocia pretul si conditiile inca de pe peron...Si sunt cu duiumul de astia in gara!Imi cer mii de scuze ca nu te pot ajuta in treaba asta,imi pare cumplit de rau,dar....daca ne vom intalni vreodata am sa-ti povestesc...
Pai sa aveti weekend placut si va pup pe amandoua!Sa aveti grija de voi si sa auzim numai de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna,fetele!
Lona,multumesc pt informatii,chiar nu mai stiam care mai sint preturile pe la gazde...Din pacate,eu tocmai de asta ma feream,de agatatul asta prin gari,ca de multe ori poti lua plasa si nu stii unde pici,am auzit de cazuri cind au nimerit in niste cocini,sau era curat dar noaptea te calareau gindacii,sau nu aveai apa,sau erai la gramada cu altii,si cine mai stie ce.E drept,poti renunta oricind,dar pt trei zile cit vrem noi sa fugim,zic eu ca nu am timp de alergat de pe la o gazda la alta,de nebuna....Multzam oricum,o sa ma mai interesez,poate aflu ceva...
Ana,nu trebuie sa-ti ceri scuze,nu ai de ce,eu am pus doar o intrebare,nu erai obligata sa stii,am inteles ideea si cred ca banuiesc si despre ce e vorba.Am crezut doar ca stii pe cineva pe acolo,insa cred si eu ca odata plecata,te-ai cam rupt de locurile alea.Abia astept sa-mi povestesti odata ,poate te racoresti....
Deaspre treaba cu joaca...hmmmm,m-am condamnat intotdeauna pt treaba asta,dar sa stii ca niciodata nu am avut rabdarea necesara pt asta,pune-ma sa merg cu ea la plimbare,pune-ma sa-i citesc,sa ne jucam pe calculator,dar nu ma pune sa ma joc cu papusile,sau mai stiu eu ce,ca innebunesc...Ma cert pe mine de mii de ori,imi vine sa ma iau la plame citeodata,dar....crede-ma,rabdarea mea nu mai este,rabdarea mea,s-a dus odata cu nervii pe apa simbetei....O sa-mi dau silinta insa sa-i ocup timpul cit mai placut....
Va pup,o seara buna,mai vorbim!

BRENDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Brenda,nu-i bai cu jucatul....Eu scrisesem cum am facut eu...te inteleg perfect si ,cred,si eu de as fi in locul tau,poate la fel as pati....las' ca gasesti tu o modalitate s-o distrezi pe Didi,doar e domnisoara de acum si nu se mai pune problema de papusele si alte minuni de astea.La film ii place sa mearga?
Abia astept sa imi spui cum a fost la mare....Inca o data imi cer scuze ca nu te pot ajuta cu o gazda...
Iar daca o fi vreodata sa ne intalnim.....cu siguranta vom sta la povesti....
Si eu va pup pe amondoua si sa aveti grija de voi....Dragelor!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Bine ca mai scrieti si voi din cand in cand. Am crezut ca sunteti plecate cu toatele si am ramas numai eu la munca. Dar ma bucur ca mai am cu cine vorbi.
Brenda nu vreau sa fi suparata pe mine ca nu ti-am raspuns , dar daca ai observat eu scriu asa in general. Noroc cu Ana68 ca mai intretine atmosfera , ca altfel.....
A, vroiam sa ca intreb. Mergeti la adunarea DC la Campulung? Atunci poate am avea ocazia sa ne intalnim. Nu trece nimeni prin Brasov?
Hai ma fetelor sa ne vedem, sa barfim de una de alta pe viu.
Innebunesc, vreau in concediu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Flexi,hai ca esti draguta si simpatica.....Pai cum vrei tu sa fie activitate pe aici cand chiar si tu intri atat de rar?!....Eu deschid zilnic DC-ul,urmaresc daca ati mai scris vreuna,dar ce sa fac?Eu sa shutez,eu sa dau cu capul?!Hehehehehe....Ce face Chris?Cum e in vacanta?Tu cum iti mai pierzi timpul?Acum ca stai la casa ai facut si tu o mica gradinutza de zarzavaturi,ceva?Eu abia astept sa mi se implineasca visul asta,sa ma mut la casa,sa am o gradina de zarzavat,sa plantez si cativa pomisori fructiferi....si 2-3 gainuse pentru outze....Abia astept sa reusesc!
Apropos de invitatia ta,sa ne intalnim la barfe....hehehehehe.....si eu as vrea...eu nu am bani acum sa merg pana in centru' orasului acum,dar sa vin la Brasov? Din cauza banilor nu vom merge anul asta acasa la Constanta....Sa speram ca in viitorul apropiat situatia asta tare nasoala in care ma aflu cu familia sa se schimbe....Ce ma plang eu?!Toti avem probleme!asta e !Asa ca eu nici nu pot macar sa visez Campulung,dar sa mai si merg.....nici vorba....Ne-om intalni,cine stie?,cu alta ocazie!
No,pai sa ai o saptamana buna si spor la treburi...
Pupici la toate fetele si sa auzim de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput