Copii din 1996 ( 3 )

Copii din 1996 ( 3 ) | Autor: korinna

Link direct la acest mesaj

Continuarea....

Diana-13 martie 1995 mami brendamitran
Elliot-11 ian.1996 mami Sanca
Dany-13 ian.1996 mami gabi350
Stefan-19 ian.1996 mami descantec
Calin-ian.1996 mami Laura Takacs
Andrei-12 febr. 1996 mami micaels
Costelus-13 febr. 1996 Papadia
Alexandru-18 febr. 1996 mami Ana68
Nicholas-20 febr. 1996 mami ulisernic
Diana-23 febr.1996 mami alma
Anastasia-6 apr.1996 mami Maria2
Chris-20 apr. 1996 mami flexi
Andrada-30 apr. 1996 mami mirela68
-------- apr.1996 mami rosa
Vali-16 iun.1996 mami Den
Andy-1 iul.1996 mami Rovki
Robert-12 aug.1996 mami OanaDo
Radu-17 aug.1996 mami Lona
Maria Ruxandra-11 sept. 1996 mami madalina horsa
Andreea-14 sept. 1996 mami dady68-Tania
Mihai-25 sept.1996 mami Korinna
Alexandru-28 sept.1996 mami dany-dany
Robert-24 oct.1996 mami ralualexandrei
Diana-22 noi. 1996 mami mihaela_s


Partea 1 !


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Bravo,Corinna,pentru capitolul 3!Chiar ma intrebam cine o sa oficieze trebsoara asta!
Fetelor,pe unde sunteti?
sa aveti parte de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna,gagici!
Fetelor.....e jale! Mi-a picat masina de spalat! Tipul care a venit a zis ca ne costa 2.200.000 lei si o mai avem 10 ani,dar....nu stiu ce sa zic.De fapt ce sa zic? De unde bani de una noua? Pina la urma,aia e,no comment,dar uite asa iti pica cite o bomba din asta cind ti-e lumea mai draga.Frumos,nu?
Mihaela,am avut dreptate? Nimic nu se compara cu fascinatia "descoperirii Americii".As vrea macar o data,macar o zi sa ajung acolo si sa traiesc pt citeva ore ca cei de acolo,sa pot vedea America....E.....o sa vezi,abia astept impresii....Vacanta placuta si bucura-te din plin!
Korinna,nici o veste,ai fost plecata pe undeva? Povesteste-ne,noi astia care sintem casnici in vacanta asta,ne delectam cu povesti de la voi....
Ana,multumesc,esti tare draguta....Am suferit,e adevarat,mai mult decit poate cineva sa inteleaga,dar de multe ori stau si ma observ si constat ca....acum trec mai usor peste anumite probleme care apar,probabil ca suferinta asta m-a calit,asta nu poate fi decit bine...
Si eu am senzatia ca te stiu de cind lumea,poate ne-am intilnit in alta viata,desi nu prea cred in astea,eu stiu?
Probleme cu dintisorii am avut si avem in continuare si noi...Primilor dintisori care au dat peste ceilalti(cei doi de jos),a fost nevoie sa le facem loc prin extractie,caci aia de lapte erau stinca.Au urmat cei de sus dar Diana nici nu a vrut sa mai auda de dentist si i-a lasat pina au cazut singuri(astia s-au miscat),desi ceilalti dadusera demult.Probleme avem si cu spalatul pe dinti,nu ne intra in obisnuinta nicidecum.In iarna am mers si am mai scos un dinte care se misca(de linga canin),dar nici in ziua de azi nu a mai crescut nimic in loc.Linga,mai e unul care se misca de vreun an si ceva dar nu vrea sa cada,un dentist ne-a spus ca el crede ca e dinte bun,ca a facut parodontopatie,gingia e rosie si singereaza citeodata.Un alt dentist ne-a spus ca e de lapte,noi nu mai stim care au cazut si care nu si uite asa,o nebunie totala,un balamuc de nedescris.Asta impreuna cu nervii din fiecare zi ca nu vrea sa se spele pe dinti.Mai punem la socoteala si lipsa de bani pt a merge sa-i fac niste radiografii mai complexe si....ce mai! De cosmar!
In alta ordine de idei:voi ce ziceti de nenorocirile din tara? Eu ma uit in fiecare seara la stiri si pling si simt ca innebunesc cind vad atita jale.Ma tot gindesc,nu putem gasi si noi o solutie sa-i ajutam pe bietii oameni? Eu stiu? Un subiect deschis despre asta? Vreo forumista care sa aiba ceva timp,sa se ocupe sa stringem ceva,veniti cu idei,eu zic ca se poate,sint oameni ca noi,traiesc respira,simt,gindesc,dar mai ales sufera![purple] Haideti sa facem ceva[/purple]! Chiar daca nici noi nu o ducem pe roze,din putinul nostru daca rupem fiecare,tot e ceva!O haina,10.000 de lei,50.000,100.000,fiecare cit poate pt ei conteaza,ginditi-va cit de disperati sint oamenii aia!

BRENDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Brenda,am primit mailul tau....M-ai cam speriat!Bine ca sunteti in regula tu si Diana si sanatoase,ca daca e sanatate.....le treceti restul cu bine si repari si masina aia de spalat.
Referitor la ce scri despre oamenii necajiti...este subiect deschis pe forum si cred ca se poate lua legatura cu administratorii site-ului pentru donatii in acest sens.Cam asta stiu eu.
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53209
Asta e cu inundatiile!
Iar cu administrator poti vorbi sau scrie la
http://www.desprecopii.com/forum/default.asp?CAT_ID=2
Cred ca poti posta aici un subiect pe tema asta....sau la
http://www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59
Nu stiu mai mult sa te ajut.
Si mie imi pare rau de tot ce se intampla....Nu stiu,nu vreau sa par egoista si insensibila,dar daca mai marii tarii asteia nu dau doi bani pe toata suferinta oamenilor aceia si tara arde si pa Tariceanu il doare de demisia lui din orgoliu ranit....nu vad cum as putea ajuta.Un banut,cat de putin din putinul meu pot sa dau si eu...Dar cam atat!
Sa auzim de bine si sa fiti sanatoase!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Fetelor,

ma scuzati de absenta, dar am revenit
Ieri am stat vreo 4 ore pe calculator la tradus probleme de matematica (clasa a 3) din romana in engleza. Aici se dau multe exercitii dar nu si probleme. Asta asa, ca sa-l tin ocupat pana cand incepe scoala.
Sant disperata ca scrie foarte urat si dezordonat. Ceva sfaturi? Copilul asta nu are rabdare nici o secunda.
Copii vostrii au mers in ceva tabere vara asta?
Aici daca nu ar fi taberele asa de scumpe mi-ar fi suras si mie idee sa-l las intr-o tabara de 7-10 zile . . .



copii ca ai mei nu are nimeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ana,iarta-ma daca te-am speriat,nu asta am vrut!
Nu pari egoista si probabil ca tine gindesc multi,poate si eu am gindit asa,dar eu zic ca,tocmai pt ca mai marii tarii nu fac nimic,ar trebui sa facem noi,ceilalti,atit cit putem.Eu am zile cind nu am decit 10-20.ooo lei in buzunar si datorii cu ghiotura.....Nu-i nimic,dar cred ca orice om are prin casa o haina sau un lucru pe care nu le mai foloseste,sau de care se poate lipsi.....
Nu ma pot opri sa ma gindesc numai ce ar fi insemnat sa fiu eu in locul acelor oameni,numai la asta ma gindesc......
Iti multumesc,am intrat pe acolo pe unde mi-ai spus tu,dar se pare ca sint numai discutii,o sa merg pina la urma la punctele astea de ajutor de prin oras,am niste haine care zac prin sifoniere fara nici un rost.....
Te pup,ai grija de tine si de ai tai!

BRENDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Buna fetelor.Chiar ma intrebam pe unde sunteti.Ce vacanta? Ce concediu? Parca vine sfarsitul lumii. Ploua si iarasi ploua. M-am saturat. Dar bine ca la noi la Brasov ne-a ferit Dumnezeu de necazuri.Parca El si-a intors fata de la noi cu atatea nenorociri. Jale in tara, oameni care au ramas cu NIMIC. Asta tragedie. Si ei, cei de la putere, nu fac absolut nimic. Tot noi, oamenii care avem putin, vom da din putinul nostru si celorlalti. Asta e.
Despre noi numai bine. Chris dupa cum stiti a fost in tabara 2 saptamani, iar acum ne luptam cu tabla inmultirii si a impartirii. Greu, dar mai bine o facem acum decat in timpul anului scolar, cand vor fi altele de facut. Incercam sa mergwem la mare in august, dar sa vedem cum stam cu timpul, banii si mai ales vremea daca ne permite o plecare catre Litoral.N-am chef sa merg atatia Km. si sa constat ca ploua cu galeata si n-am ce face.
Trebuie sa va spun ca acum, duminica in 17 iulie avem 6 ani de casnicie. Vreau sa aniversam printr-un mic picnic, dar asta numai daca ne permite timpul.As vrea sa-i fac un mic cadou. Ce credeti? Imi puteti da niste idei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Si eu am lipsit cam mult de la apel. De 3 zile de cand au inceput inundatiile sunt cu inima la gat. Diana mea e in tabara in jud.Bacau si drumurile sunt inchise. A doua zi m-a sunat plangand in hohote sa ma duc s-o iau de-acolo, ca nu se poate acomoda. Apoi s-a linistit si a inceput sa-i placa, ii plac activitatile impreuna cu studentii englezi, chiar il place pe unul din ei ceva mai mult.
Azi m-a sunat sa-mi spuna ca nu mai vrea sa stea, sa ma duc maine s-o iau, ca azi au carnaval si vrea sa participe si ea. Intoarcerea ar fi duminica, nu stiu exact pe unde si cum o sa vina, incerc sa vorbescu cu profesoara lor azi.

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna,fetelor!
Flexi,La multi ani! Casa de piatra in continuare sa fiti sanatosi si sa aveti numai bucurii.....Cadou? Cam greu,dar cred ca cel mai nimerit ar fi ceva "de suflet".Ceva care sa ramina in timp si care sa te reprezinte,ceva in care sa te "vada" pe tine tot timpul....
Alma,si Diana a fost in cantonament,daca o sa citesti in capitolele anterioare,o sa vezi ce de peripetii am mai avut si eu cu plinsul si cu vrutul acasa....Important acum este sa se intoarca cu bine,ceea ce iti doresc din tot sufletul...
Nu stiu,poate eu sint putin prea sensibila,poate sint chiar normala,dar pe mine ma afecteaza psihic foarte tare nenorocirea oamenilor din zonele inundate,ma intristeaza foarte tare si.....incep sa ma intreb de ce nu am o putere supranaturala sa-i pot ajuta pe toti....Sa nu rideti de mine,dar,cum am mai spus,ma gindesc ce as fi simtit daca as fi fost in locul lor....
Va pup fetelor si sa ne "revedem"cu bine!

BRENDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Corinna,nici o veste? Esti cam scumpa "la vedere"....
Ana,nu te-ai suparat pe mine,nu? Sper ca m-ai inteles,de fapt sint sigura ca m-ai inteles...De ce oare sint asa sigura? Vezi? Din nou senzatia ca ne stimm....

BRENDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Flexi,

multi ani fericiti. Cadou? Cumpara-i ceva sa fiti impreuna - bilete la un concert, film, sau iesiti la un restaurant impreuna. Sau cumpara-i un after shave care-ti place tie

copii ca ai mei nu are nimeni

Mergi la inceput