Nunta Piatra Neamt

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

sunflower abia acum am reusit si eu sa intru aici sa-ti spun ca ai fost o miresica superba super super finuta si ai avut o rochita deosebita mi-a placut mult si coafura ta fata de a mea avand in vedere ca am avut acelasi fel de tiara eu am vrut altceva dar pana la urma mi-a izbit niste sarmale in varful capului de m-a facut sa plang in ziua nuntii din spate si de pe o parte se vedea bine cocul dar din fataparca eram trasnita in mijlocul capului
mi-a placut si tortul tau si din cate am vazut te-ai distrat beton ai avut o nunta frumoasa
felicitari si sa fiti fericiti!!!

noi doi
nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinush2005 spune:

Nushulica,
Nu ai de ce sa fii suparata cu coafura, ai fost superba!!!
Si imi place de mor nunta ta alb-portocalie! Asa vreau si eu, imi place combinatia si imi plac foarte mult florile portocalii, sunt atat de vesele si luminoase, dar nu eram sigura ca exista firme care sa ofere ornamente portocalii....vazusem doar rosu, auriu, galben sau albastru.
Tu ti-ai ornat singura sala sau ai apelat la o firma?
Povesteste-mi tot...cum ti-a iesit totul asa frumos?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

buna alunish!mie mi-a ornat sala si s-a ocupat de tot ce inseamna ornamente si flori o doamna care lucreaza la decora in iasi si face si in particular este foarte de treaba si nici nu m-a costat foarte mult am facut la ea si lumanarile si buchetele tot si face pe ce culoare vrei tu
si mie mi-a placut foarte mult culoarea portocalui de asta am si facut asa mai ales ca nu vezi foarte des nunti pe culoarea asta
daca mai vrei alte detalii mai vorbim

noi doi
nunta noastra
luna miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinush2005 spune:

Doamna din Iasi are si huse mese/scaune albe cu portocaliu?
Crezi ca ai putea sa-mi zici si mie niste preturi si ce ofera?
Si intrebarea de baraj...crezi ca ar putea sa imi orneze si mie
sala in Piatra Neamt la Troian??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

draga nushulica, iti multumesc pentru aprecieri si vreau sa iti spun ca ai fost foarte frumoasa si tu. chiar aceleasi aprecieri le am si eu la adresa ta: finuta si frumoasa!!! si mie, ca si celorlalte fete dupa cum am vazut, mi-a placut foarte mult coafura ta. e drept ca daca nu a iesit asa cum te asteptai, ai avut motiv de nemultumire, dar sincer mie mi-a placut tare mult. eu intai am citit ca esti suparata din cauza cocului si abia apoi am vazut pozele...si m-am intrebat de ce nu ai fost multumita. culoarea potocaliu imi place si mie, chiar dormitorul nostru asa este amenajat: perdele, lenjerie, chiar si mobila (cires+par) au nuantele astea. parca e un apus de vara in casa mea!
in legatura cu nunta, da, ne-am simtit minunat, dar sa nu crezi ca nu am avut motive de nemultumire. am avut chiar foarte multe, dar as vrea sa le uit, caci in final, totul a iesit foarte frumos!
ne mai auzim aici pe forum si iti doresc multa fericire in viata, impliniri si copilasi sanatosi si frumosi ca parintii lor!

alinush, ai intrat la rand. din cauza timpului, inainte de nunta si eu am trimis un mail la cei de la otimar si nu mi-au raspuns. nu stiu...cred ca singura solutie e sa ii suni si sa le spui ca vrei sa iti trimita pe mail oferta lor. domnul Samachisa e destul de dragut si serviabil.
avansul pe care l-ai dat la troian trebuie sa ti-l scada, asa fac toate restaurantele. de orchestra nu stiu, dar o intreb pe prietena mea. o sun azi si revin mai tarziu cu raspunsul.

p.s. liviana, cumnatico, bine ai venit pe ! te pup!
cununia civila
cununia religioasa
nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

alinush, am sunat la prietena mea. zice ca ei i-a scazut avansul din consumatie si ca restaurantul are angajat un singur om, care a terminat conservatorul si canta la mai multe instrumente (nu o data, banuiesc). ei i-a cerut anul trecut 8 mil. si a fost multumita de cum s-a descurcat. eu acum nu stiu ce sa zic. la noi orchesra a fost din 4 persoane si ne-a costat 18 mil. ca a mai dat nasul si sotul ceva, asta nu are importanta, ca a fost alegerea noastra.
tu poti sa mergi acolo intr-o seara, cand jungi in piatra, sa il asculti si daca nu esti multumita, sa intrebi daca poti aduce pe altcineva.
cam asta e...

cununia civila
cununia religioasa
nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinush2005 spune:

Buna fetele!!
Sunflower merci mult ca te-ai interesat pt mine!
Esti o scumpa!
O sa ma duc la ei sa vb cu omul care canta poate face o treaba gen mai canta, mai baga muzica de pe cd, mai canta...un fel de DJ-cantaret! Hihi, chiar imi place ideea !
La Otimar ma duc tot cand ajung in Piatra ca vreau sa vad si eu ce au in catalog, ce preturi, dar si sa vad cu ochii mei poze de la diverse nunti aranjate de ei, si o sa ne hotaram atunci ce luam de la ei si ce nu, si poate facem si contractul...sa fiu eu sigura ca nu ii ia altii pt ziua aia ...ce-o sa mai alerg prin Piatra ca bezmetica zilele alea...or avea program si sambata/duminica?
Nushulica vreau portocaliu, ma tot uit la pozele tale si nu ma mai satur de cat de frumos a fost totul alb-portocaliu...superb!
Cred ca sunt in stare daca nimeni nu-mi ofera ornamente portocalii, sa plec eu la cautat prin Bucuresti tul portocaliu si sa mi le fac eu...dar ce naiba fac cu ele dupa nunta? Imi deschid firma de ornat nunti pe portocaliu? Ar fi o idee ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

alinush cred ca poate sa-ti orneze sala si la piatra neamt daca ii platesti transportul...tine cont ca si eu i-am platit transportul si era tot in iasi restaurantul si ea sta in iasi deci ideea este ca ea are preturi foarte mici si zic eu corecte si atunci normal ca trebuie sa-i achiti si transportul
deci hai sa-ti zic : ornat sala cu arcada de baloane la intrare inima de baloane la prezidiu aranjamente florale pe toate mesele cu cate 3 gerbere si iarba ai vazut tu la mine in poze, lumanari pe mese servetele la aceeasi culoare portocalii,la massa de prezidiu cu tull portocaliu si satin alb la masa de primire aranjament floral si tot la primire 4 stalpi de 1m inaltime imbracati cu tull si cate un aranjament floral pe lung toate astea m-a costat 10 milioane
eu mi-am mai facut in plus lumanarile si buchetele tot la ea si m-au costat in jur de 5 mil toate si florile naturale de pus in piept la nasi
asa...mi-a mai adus o punga cu petale de trandafiri pentru biserica si la intrarea in restaurant tot asa cu petale de trandafiri pe jos mi-a aranjat si terasa cu iedera si baloane astea toate incluse in pret
de huse nu stiu daca are ca pe mine nu m-au interesat dar pot sa o intreb si iti zic si pretul
aaa...si ce am mai vrut eu si m-a mai costat vreo 800.000 am vrut sa-mi orneze suportul de tort il vezi in poze cu trandafiri naturali si chiar la baza suportului un aranjament mare tot cu trandafiri
eu ciand am intrat in sala cand am venit de la biserica mi s-a facut pielea gaina cand am vazut cum arata aproape ca imi dadeau lacrimile
si ea a stat saracutza si m-a asteptat pe mine ca sa ma intrebe daca imi place...deci iti dai seama ca pune suflet in tot ce face
mai vb ca te-am zapacit


noi doi
nunta noastra
luna miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinush2005 spune:

Fetele, sunt trista...mi-au raspuns Otimar la mail...
Au zis ca pentru la anul pentru scaune au doua varinate:
3.5 RON Varianta clasic
4.5 RON Varianta elegant
(NOTA: Preturile nu includ T.V.A.)
Adica 45000 (lei vechi)+tva pentru o husa "eleganta" (nu stiu cum o fi aia clasica si aia eleganta, dar sa zicem ca o aleg pe aia mai de soi)??? Nu vi se pare cam scump, 53550 lei o bucata?
Pana si in Bucuresti preturile la huse sunt in jur de 30-40000 cu tot cu tva, iar la Gospodine anul asta a fost 20000 (mi-a zis cineva care si-a facut nunta acolo, si de huse s-au ocupat cei de la restaurant si au platit 20000 bucata inchiriatul)...
Pai la pretul asta eu ma gandesc sa imi cumpar materiale si sa le fac eu...sau sa le inchiriez din Bucuresti la 30000 si sa vin cu ele la Piatra, zau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

alinush, anul acesta a fost la marriage, cealalta firma care se ocupa cu organizarea de nunti, o oferta la 400 eur, care cuprindea fotografiere cu camera digitala si filmare 4 h, caseta video, dvd si nici nu mai stiu ce, ornarea salii cu baloane (fara arcada la intrare), buchetul miresei si lumanarile, cu trandafiri si la aceasta oferta husele erau gratuite. nu stiu daca au portocaliu. e posibil daca faci un contract cu ei pt mai multe servicii sa iti ofere husele gratuit. incearca si la ei.

cumnatul meu a avut aceasta oferta si nu a fost multumit de filmare, dar dupa ce am vazut-o pe a mea, te asigur ca a lui a fost mult mai buna! adica nemultumirea lui a constat in faptul ca individu' nu filma la hore din mijloc, ci de pe margine si se vedea spatele oamenilor si ca i-a filmat pe ei foarte mult si mai putin pe invitati. dar asta se poate rezolva spunandu-i omului ce vrei.

hai nu mai fi suparata, ca daca te superi de pe acum, vor fi multe pana la nunta pe care sa le rezolvi si nu se merita! capul sus si spor la toate. daca te mai pot ajuta cu ceva...sunt aici!

cununia civila
cununia religioasa
nunta

Mergi la inceput