Nunta Piatra Neamt

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

stati mai fetelor un pic pai ce daca alegi sa servesti 3 feluri de mancare la nunta inseamna ca faci asta din motive financiare??/eu chiar ma gandeam sa servesc 3 feluri din cauza ca mi se pare mult 4 feluri eu de obicei nu apuc sa mananc nici 3 feluri
azi mergem si discutam meniul si va zic si voua cum a ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jersey3681 spune:

Fetelor am ajuns la Piatra.Tot acasa ma simt mai bineDesi am rams putin dezamagita...Ma bucur ca va place rochiaDe azi trebuie sa incep sa umblu sa vad ce preturi sunt si unde gasesc tot ce am nevoie.Insa va voi tine la curent!
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Noi vom discuta despre meniuri pe 15 august dar am stabilit ca vor fi 3 feluri de mancare(nu din motive financiare ci in functie de preferintele invitatilor): aperitive reci, calde si friptura(gratar pasare+porc). Am eliminat pestele deorece, credem noi, nu se va manca. Deci, doar 3 feluri dar bogate.
Bautura: sampanie, vin, votca(la aperitiv), ceva pt. doamne(nu stiu inca ce), bere, sucuri si apa - nu stiu daca am uitat ceva. Nu stiu inca cu ce vom primi invitatii - sampanie de 2 ori mi se pare monoton. Chiar daca unii spun ca la nunta nu merge berea noi o sa servim pt. ca este cald si se bea.


idei nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

fetelor ieri am stabilit si noi meniul o sa avem tot 3 feluri dar subliniez nu din motive financiare ci pentru ca e mai bine asa e cald si lumea nu poate manca multgustarea rece e foarte bogata am aperitivele traditionale plus niste specialitati rulade umplute cu tot soiul de chestii in total aperitivul are 400g ceea ce mi se pare super de ajuns...gustarea calda o sa fie o saramura din piept de pui care e grozava 200g piept si cu mamaliguta si gratar o sa am o portie de ceafa si una de cotlet cate 150g garnitura de cartofi la cuptor cu legume si salalta ori varza ori legume asortate
am o mica indoiala la gustarea calda mi se pare un pic cam "taraneasca "ca sa zic asa cu mamaliga aia parca as schimba si as baga ceva din piept de pui o rulada sau un cordon bleu...voi ce ziceti???astept parerile voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasha spune:

Nushulica, batu-te-ar norocu!

Motive financiare... pt. ca initial (prin luna februarie) am obtinut o reducere, iar menu-ul ar fi costat 550.000lei/pers. Darria, si eu ma gandeam atunci sa scoatem pestele fiindca e cald si este destul de bogat menu-ul, dar mama-soacra a zis sa-l lasam ca sunt doritori de peste. Cand am fost sa discutam la rest., sapt. trecuta, am concluzionat un menu de 645.000 lei/pers. care include tort, prajituri de casa, 0.5l apa minerala +2 cafele. Restul bauturilor: vin, tzuica, putin lichior pt. dame, sucuri, un plus de apa minerala, alune si fructe, le aducem noi.
Am zis din motive financiare, pt. ca pe 19.05.05, cu 2 luni inainte de nunta, logodnicul meu a fost operat la Bucuresti de-o alunita in centrul spatelui, puternic vascularizata. O luna mai tarziu, 02.06.05, a venit rezultatul biopsiei: melanom malign ulcerat nivel Clark IV. Va inchipuiti c-au urmat consultatii, tomografie, si, in final, tratament cu INTERFERON pt. 18 LUNI (momentan cate 3 doze pe sapt.!). Nu va spun cat ne-au costat toate astea..., din toate punctele de vedere.
Asa ca mergem inainte, o sa avem o nunta de povesti si o viatza in armonie. Va doresc si voua multa sanatate, intelegere, rabdare si IUBIRE INFINITA.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Nushulica: nu am nici cea mai mica ideie despre meniuri, noi ne vom consulta cu o doamna bucatareasa si apoi vom stabili ce si cum.
Dragalasa: insanatosire grabnica viitorului sot.

idei nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

quote:
Originally posted by dragalasha

Nushulica, batu-te-ar norocu!


Ana


nu inteleg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linusa spune:

Fetelor, revin cu intrebari
- De unde imi pot lua furou si voal crem? Presupun ca furou gasesc la Petrodava.
- Legat de flori, unde sunt serele de care povesteati?
- Unde gasesc fondante?
- Pentru concarde unde ma duc?
- Cel mai important, unde e salonul Sanda si cu cat timp in avans trebuie sa-mi fac programare? Oare vrea cineva sa lucreze duminica dimineata!

In rest, am notat tot ce ati scris!
Ne gandeam ca zilele astea sa ne inregistram niste CD-ul cu ce muzica ne place, ca nu vrem manele. Cam mult de lucru, dar sper sa reusim.
Pana acum s-au anuntat mai multi participanti decat am crezut si nu stiu daca au sa incapa in local. Cine intarzie, ramane afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

salutare la miresici!
dragalasha, numai bine sotiorului tau, ca sanatatea e mai buna decat toate!
linusa, iti raspund eu la ce pot: eu am pomenit de sere, dar nu am fost niciodata; insa stiu ca se afla in darmanesti, pe langa "scolile normale" (la iesirea din oras spre tg. neamt). daca ajungi in zona mai intrebi pe unul, pe altul si trebuie sa gasesti. nu stiu cand ai nunta; eu am pe 24 septembrie si de aceea nu am fost inca sa vorbesc.
- fondante se gasesc si prin supermarket-uri, dar nu stiu cat sunt de bune; probabil face si doamna ciocan sau firmele care se ocupa de torturi si prajituri pt nunti. mai poti incerca la Central.
- cocarde: daca vrei naturale, incearca tot la sere sau la vanzatorii de flori; daca vrei artificiale, la mirandi am vazut unele dragute si micute, dar sunt o multime de modele. eu am sa fac naturale doar pt mire, nasi, parinti si frati/cumnate. pt restul invitatilor am sa ofer o floare la intrare (garoafa cred). nu ies mai ieftin dar nu prea imi place pusul florilor in piept. am pus niste poze in semnatura si acolo sunt si cateva cu floarea mirelui (nu al meu, dar tot asa voi face) si alte 2 feluri de cocarde naturale.
- salonul sanda este vis-a-vis de scoala 3, pe langa "14 scari" (asa se chema pe vremuri zona aia), dar si mai exact, daca stii unde este Ana matex, salonul este exact acolo, la etaj. cumnata mea lucreaza acolo si pot sa aflu ce amanunte te mai intereseaza. stiu ca fetele vin si acasa, dar iau ceva mai mult. nu stiu preturi pt ca ea e manichiurista; la coafor pot doar sa o rog sa intrebe.
dragalasha si linusa, voi unde aveti nunta? si cand? scuzati daca ati mai scris si nu am retinut.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristuna2002/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Fetelor, si eu si majoritatea prietenelor mele l-am avut pe SILVIU PAVALACHE la nunta si va pot spune ca face o treaba foarte serioasa si de buna calitate. Se vede ca da tot ce e mai bun in el si nu isi bate joc de nunta mirilor. Si stiu ca la el merg mai multi care se ocupa cu acelasi lucru, pentru a le face montaje la nuntile filmate de ei. Inclusiv Romeo Vodoina.

Laura 5+
Puiutul meu

Mergi la inceput