Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (82)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Mai fetelor,am fost la doctor,si nu are nimic altceve decat putin rosu in gat...asa a zis....

Oricat de incapabila ar fi,ma gandesc ca daca ar fi avut ceva la plamani,ar fi auzit ea ceva cu stetoscopul ala.

I-am luat temp.si cu termometrul ala normal cu mercur,si tot asa indica.

Nu am vrut sa-i dau antibiotic,dar daca am vazut ca sunt deja vreo 5 zile de cand tot face...cand e 37 cu 3,cand e 37 cu 8....

Si daca am vazut ca doar cu antitermice nu se schimba nimic...m-am gandit ca ceva o fi...si din cauza aia i-am dat...

Nici eu nu zic ca e temperatura mare,dar chiar in fiecare zi sa fie asa?!

Acum o sa-i dau pana termin flaconul ala de Ospamox...asta este,decat sa fie ceva si sa ajung cu el la spital cum am patit in iarna,tot de frica sa nu-i dau antib(bine,atunci chiar avea si alte simptome)

Fetelor,voi tot asa de "stresoase"sunteti?Sau sunt eu cam razna?

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hihihi multzumesc de urari.
Danule, super povestea, as usual! deciu Vicu va fi mecanic....las' ca-i bine, se fac bani buni!!!
am sa incerc sa pun si niste poze....da daca-s numai cu noi parca nu-mi vine sa ma laud cu ele.
Alex, bine ai revenit si tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna ziua!
Revenim si noi dupa un weekend de petreceri ca doar o data face puiul 1 AN! Incredibil mi se pare in continuare...

Ei bine, simbata i-am taiat si motul - a fost tare cuminte, a suportat cu stoicism musafirii care veneau peste el si a mincat tot, tot. De pe tavita pe care am umplut-o cu tot ce am auzit ca ar trebui pus, a luat mai intii telefonul mobil (evident, ca doar e fascinat de el si de telecomenzi...), mingiuta de golf si apoi oglinda. Vasazica baiatul meu o sa fie un vorbaret, mare amator de sporturi nobile si pe deasupra si cochet! E, nu-i rau deloc!
La faza cu taiatul motului nu prea i-a placut - s-a cam smiorcait, dar cred ca presimtea ca eu ii facusem pe seara programare la frizer...In fine, totul s-a terminat pe la 5 asa ca spre seara, cum spuneam, ne-am prezentat la frizer sa ne pierdem pletele... Cu ceva lacrimi, am plecat de la frizer parca cu alt baiat. Adica de fapt am intrat cu un bebelus si am iesit cu un baietel!

Va invit sa ne vizionati pentru ca am pus poze noi si in albumul de "11 luni - 1 an" - unde imi puteti admira baiatul cu frizura de baietel, precum si pozele de la mot pe care le voi termina de pus in 5 minute!

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni
http://community.webshots.com/user/leelooga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Felicia,am vazut pozici,dar de ce doar doua,altfel Andreiuta este o scumpa frumoasa si a crescut-ce mai,o adevarata domnisoara,iar tu arati senzational.Sper sa nu faca puisorul febra de la vaccinut.

Andrea,multumim,sa stii ca si pe mine m-a uimit fiimea cat de bine a papat,fiindca acasa e foarte pretioasa la mancarea de pranz,ieri a papat ciorbita cu lingura mare,cu bucatele de morcov,mazare,cartof,nepasate,nenimic si mesteca ca un om mare.

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Salutari la mamici si pitici! In primul rand, La multi ani bebicilor care au devenit coplasi si au facut anul. Sa fiti sanatosi si cat mai cuminti.

Am revenit sambata din concediu dar abia acum am apucat sa intru un pic pe la voi asa ca nu stiu nimic din ceea ce s-a intamplat in ultima vreme. Sper ca nimic rau...

Matei s-a distrat copios o sapt la munte. Ne-am plimbat, ne-am urcat pe munti, ne-am plimbat non stop.
Drept pentru care am ajuns la aproape 12 kg si lungimea inca nu o stiu dar o sa o aflu. Am facut multe poze (pe care promit sa incerc sa le pun diseara pe net). Am invatat diverse cuvinte si stie (in sfarsit) sa arate nasul si gura. S-a cumintit puiul meu. Singura mea grija a ramas sa il scap de suptul degetului si nu mai stiu ce sa fac ca nu merge nimic. Daca aveti vreo sugestie, please tell me ca sunt un pic disperata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Vad ca sunteti in petreceril,spritzuri si alte alea,torturi...se vede ca sarbatoriti, bravo!
Ieri am avut show cu Bogdan,curiozitatea asta a lor e mare...si in final o patesc. Ieri m-a tot urmarit cat am calcat rufe si vroia si el sa vada ce si cum...m-a urmarit in final unde am pus fierul de calcat si s-a dus intins la el...bineinteles ca s-a ars pe manuta si dai urlete...da' urlete!!!!!! Saracu' chiar il durea,i-am luat un spray pt. arsuri...da' a tinut-o pana seara tarziu,l-am scos in parc...nimic...isi mai aducea aminte si iar urla...da' ce credeti dimineata cum s-a sculat unde credeti ca s-a dus???? in "vizita" la fierul de calcat..noroc ca era rece..deci nu s-a lecuit...offf,offf
Cu aragazul e la fel,se intinde la ochiuri,la cuptor...ce ma fac eu cu el,o clipa de neatentie...Prizele trebuie sa le schimb,e criminal,asa sunt toti????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Da Monica...eu zic ca asa sunt toti copii...si Andreea se duce la aragaz si incepe sa butoneze dar eu am din-ala electric si nu-mi fac asa griji...se duce la prize la televizor...ce sa mai...butoneaza tot ce intalneste.
Urata faza cu Bogdan...saracutzul...eu stiam ca la arsura e buna si mierea de albine.
AndreaB...ti-am zis eu ca e un puturos...nu mi-a facut loc de cat de 2 poze....nu pot sa pun decat cate 2 poze.

Mi-a zis pediatru sa nu-i mai dau milumil ca e cam grasuna ...asa ca o sa trecem si noi pe lapte de vaca(1,5%).A zis sa stopam vigantoletele pe timpul verii si sa continuam in toamna.Andreea are 11,6kg si 78 cm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Andreea si Alex,bine ati revenit.
Andreea,nu stiu ce sa-ti zic de suptul degetului,ca noi nu am avut problema asta,poate cand o mai creste si o sa inteleaga ca nu-i frumos,nu stiu,sorry.

Gabriela,Doamne ce baietel mare si frumos are mama,sa va traiasca minunea.

Monica,pe Bobo la arsura,ofof;si Alexia e la fel de terorista,ea nu a pus mana pe fier fiindca il tin intotdeauna pe sus,dar in schimb si-a trantit masa de calcat peste ea,noroc ca nu s-a lovit,doar s-a speriat.La aragaz se catara si invarte butoanele,cred ca o sa sarim in aer,peste tot,tranteste usile si apoi plange ca nu mai poate sa iasa,sertare si dulapuri astea-s vechi,fumate deja;asta e varsta,n-ai ce sa faci.
Cred ca toti sunt la fel.





Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Da, Andreea, nici eu nu am avut problema asta pana de curand dar mi-e teama sa nu isi deformeze gurita de aia ma agit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Intru pe fuga sa ureaz copilasilor sarbatoriti la multi ani, sa fie sanatosi (cu scuze pentru intarziere).
Pako-vaccinul il facem pe 26 sau 27, nu mai stiu sigur cand e programat.
A inceput sa arate si la mine a casa de oameni normali dar inca mai sunt unele altele de pus la punct. Doar ca nu mai am eu chef. Mi-a cam pus capac alergatura si stresul din ultimele luni.
Sper sa-mi revin cat mai repede!! In 2-3 saptamani cica vin si la noi sa ne instaleze internetul prin cablu. Abia astept!!!

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu

Mergi la inceput