durere de stomac.ce medicamente?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Eu ajut omul cu metode neconventionale. Vreau sa ruinez fabricile de medicamente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

"la maalox daca poti ar fi mai buna suspensia de baut , dar e si mai scumpa , costa cam 80000 - 90000 sticla.."

cu 1 sticla de palinca te poti suspenda si suspina 3 zile lejer...pierzi si suspensorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slakje spune:

quote:
Originally posted by Guestus

"la maalox daca poti ar fi mai buna suspensia de baut , dar e si mai scumpa , costa cam 80000 - 90000 sticla.."

cu 1 sticla de palinca te poti suspenda si suspina 3 zile lejer...pierzi si suspensorii




mai esti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


daca durerile sunt provocate de spasmele de la varsaturi sa ia Spasfon (nu stiu care este corespondentul romanesc in farmacie, dar stiu ca exista ) cu 2 molecule active : Phloroglucinol si Triméthylphloroglucinol.
(Vorbesc serios).

Sanatate !

Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Intre toate retetele de aici cred ca Mik merita diploma de doctor.
Eu pe Darael il concurez....dar fara sa dau flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Sa ia un antivomitiv mai intai sa nu vomite si medicamentele...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi si David
Prin Mamaia si tati cu naufragiatul

La marea Neagra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Cel mai simplu si mai sigur (daca nu s-a rezolvat deja problema) este sa ia un "cocktail" format din: Metoclopramid, No-Spa si Famotidina/Ranitidina. Dupa ce se mai linisteste cu astea, sa ia si Rowachol, pt. ca toata buba de la colecist e...

Sanatate multa!



Simina & Andrei (Deiutzu)

Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Eu iau solpadeina si imi trece pe loc. Cel mai bine este sa mancati la timp si consistent.





Paula 15+
Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Pai stii ce e Solpadeina?!

Este un compus format din CODEINA, PARACETAMOl si COFEINA. Nici in clin, nici in mineca cu spasmele musculaturii netede care apar in durerile digestive si nu numai. Iti trece pt. ca... Codeina este un analgetic opioid in anumite doze, insa nu tratezi nicidecum cauza. Iar cu 30 mg de cofeina nu faci decit sa... faci rau stomacului!

Ma rog, fiecare face cum vrea, pina la urma!

Ca un pacient, care, la o durere de stomac a luat Nurofen, ca asa vazuse el in reclama. Bineinteles ca nu i-a trecut, ba chiar a fost un pic mai rau. L-a luat pe al doilea. A fost si mai rau. A mai luat un Nurofen, dupa care a inceput sa vomite singe. Si-a provocat singur o hemoragie digestiva superioara. A ajuns la spital cu ambulanta. Nu se pot lua medicamentele chiar asa, dupa reclame sau din auzite. De asta exista medici!

Sanatate tuturor!



Simina & Andrei (Deiutzu)

Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput