Filme

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ncristina spune:

Frumos, frumos City of Angels, ca si celelate recomandate. Daca vreti sa va descretiti fruntile inchiriati-va de la Hollywood "Shreck" - super comedie (atentie sunt desene animate, s-ar putea sa va dea inapoi, dar nu cedati). E deconectant, excelent facut si are la baza tot o poveste de amor. Si reversul: daca nu vreti sa va doara capul ocoliti Vanilla Sky.
Pupici

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

quote:
Originally posted by Adela

tot eu
Dar Notting Hill cu Hugh Grant si Julia Roberts v-a placut?

Adela



Adela, merci! De 5 zile ma chinui sa-mi amintesc cum se numeste filmul ala! Daaaaaaaaa, mi-a placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelam spune:

Sunt multe filme frumoase si care mi-au placut la un moment dat in viata
DAR am 2 filme de suflet, de fapt miniserii, pe care le-as revedea de mii de ori
Pasarea spin (cu Richard Chamberlain, care mie personal mi s-a parut demential in acest film)si
Intoarcere la Eden

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladosmina spune:

Nottin Hill e un film bun, dupa parerea mea( ca si a voastra, vad) si mi-a facut mare placere sa-l vad.
Vanilla Sky, cred ca merita vazut doar de cele care sunt "topite" dupa Tom Cruise. Asa rau mi-a parut ca am pierdut doua ore bune de somn, plus banii dati pe inchirierea casetei....
Saptamana asta am revazut My Fair Lady si m-am simtit ca un copil care isi revede jucaria favorita. Minunat film!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladosmina spune:

Vai Veve, acum am vazut ca tie ti-a placut Vanilla Sky. Sa nu crezi ca am vrut sa iau peste picior pe cele carora le place Tom Criuse. Si mie imi place, dar Vanilla Sky nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

quote:
Originally posted by vladosmina

Vai Veve, acum am vazut ca tie ti-a placut Vanilla Sky. Sa nu crezi ca am vrut sa iau peste picior pe cele carora le place Tom Criuse. Si mie imi place, dar Vanilla Sky nu.

cosmina



Hihihi!!Culmea e ca nu-mi place Tom Cruise deloc,dar mi-a placut filmul!Adica imi place Tom, ca actor!Ca sex simbol sau ce-o mai fi el considerat...pauza! Am eu gusturi mai ciudatele,ce sa fac?!?!?![:P]

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zizee spune:

Dintre 'ultimele' filme aparute:
Pacientul englez, La vita e bella, Le fabuleux destin d'Amélie Poulain, Festen (un film danez genialic, filmat cu camera pe umar)...

Dintre realizatori preferati cu filmele lor cu tot:
*Toate filmele lui Milos Forman dar mai ales: Hair si Valmont. Si Amadeus!
*Toate filmele lui Kusturica dar mai ales: Underground si Time of the Gipsies...
*Le huitième jour si Toto le héros doua filme ale lui Jaco Van Dormael, regizor belgian.

Si era sa uit, Doamne fereste, pe Forrest Gump! Si pe Mr. Ripley!

Si-o sa-mi mai aduc aminte, ca tare mai uit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reliana spune:

Am vizionat "A Beautiful Life", si am ramas super impresionata din doua puncte de vedere;1) subiectul filmului; 2)prestatia actoriceasca a lui Russel Crowe, sincer nu ma asteptam sa fie un actor chiar atât de bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

quote:
Originally posted by Reliana

Am vizionat "A Beautiful Life", si am ramas super impresionata din doua puncte de vedere;1) subiectul filmului; 2)prestatia actoriceasca a lui Russel Crowe, sincer nu ma asteptam sa fie un actor chiar atât de bun



"A Beautiful Mind" ....Ai vazut "Gladiator" tot cu el??

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexy spune:

Vin si eu cu o sugestie 1)Garcea si Oltenii
2)The Sum of All Fears(pericol absolut)
3)Turnul din Pisa

Mergi la inceput