Filme

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns reiki spune:

Serendipity este filmul pe care l-am vazut in seara asta si trebuia sa il "pun" aici.

Reiki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns octavia spune:

HBO Romania va difuza incepand de maine "Naufragiatul" ("Cast away"), filmul care m-a determinat nu sa-i recunosc valoarea lui Tom Hanks,ca nu mai era cazul, ci sa-l trec pe lista actorilor favoriti.E genial!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Mie imi plac toaaaate filmele care sunt cu Al Pacino, Johnny Depp si Nicole Kidman, chiar as vrea sa imi fac o colectie cu filmele lor. Si desenele animate imi plac, cred ca am vazut pe HBO de cate ori am putut SHREK (magarul e Eddie Murphy, printesa Fiona e Cameron Diaz, nu mai stiu cine interpreteaza pe Shrek si pe lord Farquad), culmea e ca poti recunoaste in mutra personajelor trasaturile actorilor
Multi pupici,
Oana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andapanda spune:

de abia azi am avut vreme sa citesc toata lista de "favorites"... am gasit "Breaking the Waves", un film demential de trist si demential de incintator (filmat superb cu o camera de umar) si ma alatur la recomandari. NB insa- nu e un film usor de digerat, genul de 'Sunday night movie and snack'. Altminteri, intre filmele mele preferate (si pe care nu le-am vazut pe aici) sint Le Grand Blue a lui Luc Besson (nu confundati cu The Deep Blue, o pierdere de vreme) Magnolia, Il Postino, Modern Times (cu Chaplin) si marea majoritate a filmelor cu Kevin Spacey (actorul meu preferat). Iar dintre alea pe care le vedeam pe vremea lu' ceasca' la video pe casete de contrabanda superuzate de dat din mina in mina si traduse 'spontan' de Irina Nistor...pe mine m-au marcat "ofiter si gentlman" cu Richard Gere (nici ca l-am revazut de atunci) si 1984, facut dupa romanul lui Orwell. in caz ca erati in drum spre magazinul de inchirieri si ati bifat deja toate recomandarile anterioare... :-)) petrecere frumoasa!! panda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kokolina spune:

fetele, hai sa ma bag si eu

THE ENGLESH PATIENT
AS GOOD AS IT GETS
THE DEVIL-S ADVOCATE
Astea mi s-au parut grozave...
va pup
Kokolina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniem spune:

quote:
Originally posted by katty

Mie mi-a placut un film de pe HBO, "Meet Joe Black" cu Brad Pitt si Anthony Hopkins. De vis filmul. L-ati vazut???

Catalina+Andrei(bb)


E super filmul! L-am vazut de 3 ori si l-as mai putea viziona de n ori + LA VITA E BELA!!!!!!!!+The Ghost, dupa cum a zis si Ligia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ENYA spune:

cu filme mai vechi, foarte dragi mie :

-Once Upon a Time in America
-Iisus din Nazareth (al lui F.Zefirelli) - ca tot se difuzeaza acum pe TVR1
-Calauza (Stalker)
-Alien

Amalia si Vladi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flower spune:

Am reactionat si eu cu intarziere la lista voastra. Subscriu si eu la : MY FAIR LADY , UNORA LE PLACE JAZZ-UL , PASAREA SPIN - pt. capitolul clasice , GHOST , THE GREEN MILE si BRAVE HEART - recomandate si de mine la "Iar filme..." si LA VITA E BELLA , FULL MONTY si CITY OF ANGELS .
Eu am mai adaugat PRETTY WOMAN ( Richard Gere & Julia Roberts )si DIRTY DANCING ( Patrick Swaize & Jennifer Grey ) pe care nu le-am regasit printre preferintele voastre.
Vizionare placuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaT spune:

Pot sa va recomand si eu cateva filme bune...preferatele mele ar fi The Green Mile,cu Tom Hanks, The Last Castle si The horse whisperer, cu Robert Redford si un film romantic,dulcel,Six days and seven nights...iar o comedie simpatica ar fi Down to Earth cu Chris Rock.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Printre ultimele filme pe care le-am vazut si mi-au umplut timpul ar fi:
Triple X- celor care se dau in vant dupa actiuni "periculoase"
Half past dead- cu Steven Segal si Ja Rule -cam acelesi stil ca cel de mai sus

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput