Perle d`ale socrilor (2)

Perle d`ale socrilor (2) | Autor: Veve

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45492&whichpage=1" target="_blank">Prima parte


Irina,veve & croko
poze,poze si iar poze


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Chiar am sesizat ca s-a inchis subiectul. Prea multe soacre se pare.

Ca sa completez ce a spus Rufus:
1. dupa ce s-a nascut bebele, mama mea era cea care nu ma slabea nici o clipa. Indicatii fata in fata, la telefon, prin intermediar, imi doream sa uite cate stie
2.cand am plecat din tara, tot mama mea imi spune sa am grija, poate ca sotul meu ma atrage intr-o cursa cu scopul de a vinde copilul!
Ce m-a mirat e ca mama e om cu scoala multa, era sa cad cand am auzit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aprilie spune:


Asta e buna !
Inseamna ca nu l-a suportat din prima clipa (si-i va ramine antipatic pe restul vietii,probabil).

Asta soacra,nu gluma.
Cred ca sa-l stie pe sotul tau cu "ceva",l-ar da si pe mina Politiei !

Viata e scurta.Daca n-o putem face lunga,atunci macar s-o facem lata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TweetyGeo spune:

Acum doua saptamani mi-a fost rau si a doua zi m-am plans soacrei ca nu mai pot de somn, ca n-am inchis nici un ochi si ca m-am sucit pe toate partile. Si soacra-mea ce replica mi-a dat: "Saracu' baiat, de ce nu l-ai trimis sa doarma dincolo, ca doar era patul gol!" La inceput am inmarmurit si am zis ca poate a spus in spirit de gluma, dar imediat ce a venit sotul meu de la servici la intrebat de ce nu s-a culcat dincolo daca mie imi era rau?

TweetyGeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erer spune:

quote:
Originally posted by TweetyGeo

Acum doua saptamani mi-a fost rau si a doua zi m-am plans soacrei ca nu mai pot de somn, ca n-am inchis nici un ochi si ca m-am sucit pe toate partile. Si soacra-mea ce replica mi-a dat: "Saracu' baiat, de ce nu l-ai trimis sa doarma dincolo, ca doar era patul gol!" La inceput am inmarmurit si am zis ca poate a spus in spirit de gluma, dar imediat ce a venit sotul meu de la servici la intrebat de ce nu s-a culcat dincolo daca mie imi era rau?

TweetyGeo



Imi aduce aminte de soacra-mea, care la fel mi-a spus dupa ce am venit cu copilul de la maternitate, sa-l trimit sa doarma dincolo ca il deranjam daca ne trezim noaptea eu si copilul. Am crezut ca nu aud bine.....
Eu nu am avut nici o reactie. Tu ai spus ceva? Chiar sunt curioasa daca voi reactionati la asa ceva. Pe mine de obicei ma lasa muta de uimire si pierd momentul in care ar trebui sa reactionez.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Imi aduce aminte de soacra-mea, care la fel mi-a spus dupa ce am venit cu copilul de la maternitate, sa-l trimit sa doarma dincolo ca il deranjam daca ne trezim noaptea eu si copilul. Am crezut ca nu aud bine.....
hehehehe ... asa mi-a zis si mie.
eu i-am raspuns ca ne-am obisnuit sa dormim imbratisati si ca daca am fi in camere separate n-am inchide ochii niciunul
chiar e adevarat, iar ea a ramas muta citeva secunde dupa acre a zis "da ... de fapt asa e normal"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

TweetyGeo, "faza de faza" asta !

In saptamana dinainte de a naste, soacra mea m-a sunat si m-a intrebat: "te superi daca nu vin la maternitate dupa ce nasti ???"
M-am blocat. Era primul copil al lui fiu-sau si ce se mai lauda cu faptul ca va avea o nepotica.
I-am raspuns ca NU, Nu ma supar.

Cum a venit sotul meu acasa i-am povestit, el i-a dat telefon si a luat-o la 3 pazeste, de ce mi-a spus asa ceva. Ea s-a scuzat, a zic ca i-a parut rau imediat dupa ce mi-a zis, ca a facut o gafa... bla-bla...

A venit la maternitate, dar nici n-am bagat-o in seama.

Daniela si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003)

ALBUMUL OANEI MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

A mea a fost o super dulce cind sotul meu a anuntat-o ca o sa avem un baietel , s spus "credeam ca m-ai sunat pt ceva important".
Bravo!!!!
21+Evusorul

Lavi
http://community.webshots.com/user/lavinia295

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Intamplare cu tatal meu
Om sever si oarecum viclean, smecher

Merg cu actualul meu sot la ai mei, cu gandul ca baiatul sa-i ceara tatalui meu mana fiicei sale.
Doar ca atunci cand baiatul incerca sa zica ceva, tata schimba vorba, si asta timp de 3 zile...
A treia zi, se termina vacanta acolo, deci zice sotul meu in forta: Eu si fiica dvs vrem sa ne casatorim...Zice el tot textul.
Apoi pauza
Apoi tatal meu: a, da?
Si nu-i da nici un raspuns.

Intr-un final i-a spus: bine, daca asa vreti voi...dar dupa alte cateva ore de supliciu.

Si acum, dupa 5 ani, sotul meu zice ca a fost cea mai grea incercare a vietii lui...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

quote:
Originally posted by dana_ene
In saptamana dinainte de a naste, soacra mea m-a sunat si m-a intrebat: "te superi daca nu vin la maternitate dupa ce nasti ???"



Ca sa vezi ca totul este pana la urma subiectiv. Eu eram asa de epuizta dupa nastere ca nu stiam cum sa imi trimit vizitatorii mai repede acasa, ca numa' de stat la conversatie nu imi ardea mie.

Si ideea ca sa doarma sotzul in alta parte chiar nu mi se pare deplasata. Cu ce ma ajuta pe mine daca a doua zi avem amandoi ochii carpiti de somn si suntem rupti de oboseala?... doar ca sa simt eu ca nu sufar singura? A, daca ar fi putut el sa il alapteze pe copil in locul meu, asta ar fi fost altceva...

Haideti mai fetelor, ca nu sunt chiar toate soacrele niste .


The Answer to the Great Question of Life, the Universe and Everything Is Forty-two.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erer spune:

Cine spune ca eu chiar l-am sculat noaptea cand se trezea copilul si trebuia sa alaptez? Nu l-am sculat niciodata si nici el nu s-a trezit pentru ca dormea foarte adanc, poate o data sau de doua ori.
Nu asta e problema, ci ceea ce ti se spune, de parca ea, soacra, nu ar fi avut copii si nu ar sti cum e.
Mie imi pare rau ca nu am intrebat-o daca a facut la fel cu sotul ei. Sincer, ma indoiesc.
O noapte linistita.

Mergi la inceput