Perle d`ale socrilor (2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

In seara dinaintea nuntii noastre soacra-mea a inceput sa planga si sa isi smulga parul din cap ca ii iau copilul de langa ea (copilul avea 30 de ani).

Iar de-a lungul timpului mi-a servit perle de genul:
"L-ai luat de langa mine ca sa il faci prostul tau!"
"L-ai luat si l-ai dus la Cucuietii din Deal, de unde esti tu" - eu sunt din Bucuresti iar stimabila din Craiova:))

In rest, rautate cat cuprinde. Pana cu nu mult timp in urma eu credeam ca le spune din prostie, m-am convins insa ca le spune din rautate.
Incerc sa o ignor cat pot de mult, dar nu reusesc. Inca ma enerveaza numai cand imi aduc aminte de ea.

Iar sotul...tine cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Va multumesc fetelor,

Ma plang si eu aici ca nu vreau sa-mi supar sotul care e un tip suuper, nu-s cum de o fi iesit din asa parinti, si totusi sunt ai lui si el tine la ei.

Ileana esti absolut mortala, am mai citit si alte postari de-ale tale si ce mi-au placut!!!
Ce ai tu noroc este ca il ai pe sot de partea ta 100%. Al meu inca se supara daca zic ceva de "mamica".
Tu te superi ca nu va ia cadouri, da ce zici tu de porcarii, la gen ursulet mare cantator de Craciun - noi n-avem copii chestia aia odioasa era pt noi, maieuri de barbati marime mica din bumbac pt mine- sa-mi tina cald nu ca alea de dama, bluze pe gustul ei si sintetice pe deasupra si astea cumparate din banii NOSTRII!
La inceput, acu nu-mi vine nici mie sa cred, avea acces la cardul sotului si ne-a lasat in concediu fara bani de vre-o doua ori pt ca "avea nevoie de bani"!
La noi lucrurile s-au schimbat mai greu dar acum are un card al ei, da GOOOL, ca sotul are la alta banca.

"Profesoara draga", pai parca ar fi ceva de rusine sa fii profesor!
Ma bucur ca ti-ai gasit alt servici, la urma urmei sa-ti fie tie bine si nu cred ca ai nevoie de aprobarea ei.

Soacra mea se plangea la un moment de cat de ocupata e!!
E la pensie si are femeie la curatenie, iar de calcat nu calca nimic.
Da trebuie sa-si faca mancare, doar pt ea auzi tu tragedie, si piata!
Si o itreb si io ca omu prost da cum credeti ca ma descur eu: servici 9-18.00 cel putin, sot care sta si mai mult la servici deci eu fac piata, gatesc, platesc toate facturile si calc maldare de camasi.
Raspusnsul ei: cred ca te descurci greu!
Da macar de atunci nu se mai plange.

Ma bucur ca nu sunt singura cu problema asta!
Da o rezolvam noi, nu?
La urma urmei noi suntem alea tinere, frumoase si pe care ne iubesc fii lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Si la mine e problema cu taicasu'. Cica "mi-am gasit prostul cu casa"(din care 23% banii mei si 77% banii lui taicasu-pai mai bine mersi). Ai lui sunt mai cu stare fata de ai mei( mama mea e bugetara si tata pensionar,iar ai lui au o firma) . Si de curand imi spune ca ne da ei cu imprumut 150 milioane sa facem curatenie in apartament si sa-i dam inapoi intr-un an de zile, ca-i ia din firma, dar numai cu conditia sa puna si ai mei. Pai bravo, ai mei sa-i puna unde inapoi, mai ales ca nu-i fac cu ciocanul ca ei? Si mama i-a zis sa stea linistit ca ne da 100 mil fara sa ne mai ceara ceva inapoi. No' uite cine de cine profita. Dupa ce ca nu ne da nimic de la ei ne mai si calca pe nervi.Sa nu mai zic ca eu muncesc mai mult decat prietenul meu (care isi permite luxul de a manca acasa si de a dormi la pranz), si in plus castig si mai bine decat el. Deh' ..el lucreaza la firma lor..eu nu am loc in schimb, ca cica nu au locuri.

Si da, prietenul meu tine cu ei, bag seama ca-l incanta orice "avantaj" financiar pe care ei i-l propun.

In rest trebuie sa-mi (sa ne)tina cont la orice, unde mergem, cum,cat, cu cine...etc. Dupa ce ca ne facem singuri curatenie in apartament(pina acum am facut din banii nostri- acum el vrea imprumutul de la ai lui si eu nu), mai avea tupeu sa ne zica ceva de concediu. Drept urmare nu i-am zis ca mergem in Grecia, dar cand le-am dus cadouri si au aflat, s-au bucurat. Ma rog, sunt o familie mai ciudata, darnici cu altii, dar pe copii ii alunga din casa.Eu una nici nu mai trec pe la ei, m-au jignit prea mult, si nici macar nu suntem casatoriti. In plus ma calca pe nervi de cat de materialisti pot fi.Ei, oameni cu pretentii...



"Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste.E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit."

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellamiss spune:

Buna!Am intrat sa citesc de curiozitate perle d`ale socrilor dar nu am auzit pe nimeni vorbind de socru ci numai de soacra.Ei bine, eu sunt prima,dupa cate vad, care am probleme cu socrul.O sa va spun povestea mea cu socrul meu.
Pana sa ma mut la ei stateam in camin cu fostul meu prieten, actualul sot.In fiecare duminica mergeam la socrii,deoarece eram chemati la masa.Totul era bine si frumos, atunci parerea mea despre socrul era cat se poate de buna, il laudam mai peste tot.Cum m-am mutat la ei, asta s-a intamplat acum un an, s-a schimbat situatia.Socrul meu este genul de om autoritar.Pot sa va spun ca mi-a facut viata amara si sunt stresata tot timpul de mi-a cazut si parul din cap.
Prima cearta a fost cand ,intr-o zi ,venind verii lui socru meu la el in vizita le spune ca parintii mei sunt vai de capul lor,ca nu au nimic, ca sunt saraci lipiti.Noi numai ce veneam acasa si am auzit acea discutie.Dar nu este asta adevarul ca daca erau lipiti nu aveau bani ca sa ma intretina la o facultate 4 ani de zile si sa-mi satisfaca toate poftele pe tot parcursul anilor.Cand am auzit am fugit repede sus in camera si sotiorul meu m-a intrebat ce e cu mine.Atunci i-am zis ce am auzit si dupa ce au plecat invitatii, sotiorul s-a dus la el si i-a facut capul mare, ca vorbeste numai prostii, dupa care, auzind socrul meu ca eu auzisem tot ce spusese, vine la mine si imi zice sa nu mai auda asa ceva in casa lui.Chestia asta m-a enervat rau de tot si de atunci au inceput sa curga certurile.
Anul acesta am facut nunta.Inainte de nunta mama venise la Bucuresti la spital ca este bolnava.A inceput sa-i spuna mamei ca el este stresat cu nunta, ca se ocupa numai el si cu banii la fel, ceea ce nu a fost adevarat pentru ca numai eu m-am stresat cu nunta asta si banii i-am strans eu din salariul meu ca iubitelul nu a pus nici un ban ca de, are grija de magazin care face bani pentru casa si meniurile le-am platit a doua zi dupa nunta.deci in concluzie nunta am facut-o noi.
Acum alta chestie: avem o firma de constructie care ne face casa si socru meu se duce sa vorbeasca cu ei aproape in fiecare zi.Ma duc eu intr-o zi si vad geamul de la bucatarie mic cat este un geam de baie si ii intreb pe muncitori de ce l-au facut asa ca eu le-am dat marimile exacte la geam si mi-au zis ca asa a zis socru-tau si a zis sa nu te mai ascultam pe tine, sa facem asa cum zice el.Il sun pe socru meu si il intreb de ce face geamul asa mic la bucatarie si iata raspuns:'ca sa va incapa mobila , ca aragazul va sta acolo si....." si m-am enervat si i-am zis ca nu ne aranjeaza el mobila dupa cum vrea el si ca geamul va fi asa cum vrem noi.
Alta perla: intr-o seara le aratam lista cu invitatii si cum vor fi ei asezati la mese iar el imi spune" Nu va fi asa cum vreti voi, voi va faceti datoria de mire si mireasa si eu ii asez dupa cum vreau eu"adica a vrut sa zica voi sa stati acolo ca niste papusi si ii aranjez dupa placul meu, adica neamurile lui in fata si cele ale prostilor in spate.dar nu i-a mers cu mine si i-am zis ca e nunta noastra si ii asezam dupa cum vrem noi.
Alta problema: de fiecare data cand iesim in weekend afara, mergem la prieteni el ne intreaba unde mergem.Odata m-am enervat si i-am zis ca mergem undeva si mi-a zis" mie sa nu-mi spuneti ca mergeti undeva ca nu sunt unul care sta in statia de tramvai, sa-mi spuneti unde va duceti." dupa care raspunsul meu:dar ce trebuie sa va dam raportul unde mergem,ca nu mai suntem copii.
Si astea sunt numai cateva chestii dar cate mai sunt de zis!!!
Si eu sunt genul de om care ma consum si de cand m-am mutat la ei sunt stresata tot timpul si nici nu ne putem muta acum ca mai avem o luna pana este casa gata.Plus de asta nu vrea sa-i puna casa pe numele sotului pentru ca el crede ca noi vom divorta si eu ii voi lua casa. Ce chestie, pai eu m-am maritat cu fiu-su ca sa divortez?Sotului nu-i mai zic nimic ca se supara rau si tine in el , ca de aia i-au iesit niste pete pe maini.Dar eu nici nu pot sa tac ,mai ales ca intr-o seara ne-a facut prosti pe amandoi.De abia astept sa ne mutam si nici ca nu o sa mai dau pe la ei.
Eu nu pot sa fac dupa cum zice el, chiar daca este socrul meu ,este si autoritar, avand in vedere ca am stat in Bucuresti singura 5 ani de zile ,nimeni nu mi-a zis nu te duce acolo, nu fac aia , fa aia.Asa ca nu as dori nimanui socru ca al meu, sa va fereasca D-zeu de asa ceva.
Sunt foarte multe de spus dar daca incep sa le zic pe toate cred ca ar trebui sa scriu 5 ore.


Nunta noastra-16 iulie 2005
mihaela&adrian16iulie2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Ellamiss, eu sint cea cu socru' problema. Am citit ce ai scris si ne cam potrivim. Si la mine e la fel, el autoritar si eu aia data naibii. Numai ca pe cat vreau sa par de tare pe atat de sensibila sunt. Si la noi la fel, banii sint una din probleme. Apartamentul nostru vroia sa-l treaca pe numele firmei , nici macar pe numele prietenului meu. Si vroia sa ne faca contract de inchiriere sa fie sigur ca ne platim datoriile in casa. Si cand am realizat ca voi fi sclava in casa daca accept asa ceva(ca daca se enerveaza ne da pe amandoi afara), am refuzat sa incheiem actele asa. Si pentru bucatica de 23% a mea, am sustinut sa trecem apartamentul pe numele nostru(cei drept avem trecut 50-50 pe acte, dar oricum nu s-ar pune problema sa-i iau vreun ban). Si atunci cand am facut actele pe din doua a luat foc. A sunat la notar(prietena de-a lor) si a zis ca daca face vreun act nu stiu ce se intampla si m-a pus intr-o situatie ..Eu si prietenul meu vorbisem inainte si el spunea ca avem incredere unul in celalalt si ca facem 50-50 ca sa nu fie discutii. Si cand a intervenit el , si a inceput cu circul "cu mi-am gasit prostul cu casa" (in fata mamei , care fireste ca a inceput sa plinga), am zis ca pina aici le-a fost. Si i-am spus frumusel prietenului meu ca nu le permit sa ma jigneasca pe mine si familia mea si ca nu mai vreau sa cumparam nimic. Prietenul meu a inceput sa plinga(ca asa a ajuns dupa un nebun) si taicasu' face "uite cine e prostul care plinge. Tu de ce nu plingi? Ca nu-l iubesti , stiu eu". Binenteles ca mi-am iesit din fire si i-am zis verde-n fata " ca nu am sa pling niciodata din cauza lui ".Si am semnat actele, pentru ca mama m-a convins , dar de atunci a gasit mereu motiv sa ma atace.

Numai ca la mine, prietenul meu s-a cam aliat cu ei, in ultima vreme. Si mi-e cam greu acum, ca a inceput sa vorbeasca ca taicasu'. Noi trebuia sa avem nunta pe 2 iulie anul acesta, dar dupa toata panarama mi-a fost frica sa mai fac pasul si am mai amanat un pic(sa-mi revin). Nu mai trec pe la ei pe acasa si cel putin sunt eu mai linistita.

Genul asta de om e periculos. Te maninca cu zile. Pare uneori amabil dar cand explodeaza te si miri unde a tinut atata ura.La inceput nu stia cum sa se mai mandreasca cu mine , pina si-a dat arama pe fata.

"Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste.E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit."

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellamiss spune:

Alecsia, ai dreptate.Si cu mine se mandrea la inceput.Si acum din tot ce zic eu nu vrea sa auda nimic, face numai la ambitie.pentru ca el si-a invatat familia sa i se supuna si toti din casa fac ce zice el dar cu mine a vazut ca nu-i merge.Si la orice chestie care nu-mi convine ii spun in fata, cum a fost si discutia precum ca noi doi suntem niste prosti.I-am dat o replica care l-a lasat masca.I-am spus sa nu mai mai faca niciodata proasta,ca nu m-a facut el si nu stie ce capacitate de exercitiu am ,cum mama mea care m-a facut nu m-a facut niciodata proasta.Si s-a schimbat la fata.El credea ca o sa tac ca ceilalti( adica, ca sotul si soacra-mea) dar nu-i merge.Si sunt mai multe replici pe care i le-am dat. si i-am zis si sotului meu ca eu niciodata nu o sa-i joc dupa cum canta el.De ce crezi ca nu-i face sotului acte la casa? Mi-e frica mai mult ca dupa ce ne vom muta o sa vina si acolo si o sa-mi zica sa nu fac aia, ca de ce am pus ceva aici, acolo s.a.m.d.Cum s-a intamplat in iarna, eu fumez si m-am dus in balcon iar el a venit si mi-a zis sa nu mai fumez in balcon.Deci iti dai seama ca nu fumam in casa, dar la el nu este problema ca fumez in balcon ,pe el il supara ca fumez eu.Si i-am tot zis sotului, ca o sa vezi ca o sa vina si la noi acasa si o sa ma cert cu el ca o sa ajunga sa ne dea afara.dar sotul meu nu crede ca taica-su ii va face asa ceva.

Nunta noastra-16 iulie 2005
mihaela&adrian16iulie2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

quote:
Originally posted by ellamiss

Alecsia, ai dreptate.Si cu mine se mandrea la inceput.Si acum din tot ce zic eu nu vrea sa auda nimic, face numai la ambitie.pentru ca el si-a invatat familia sa i se supuna si toti din casa fac ce zice el dar cu mine a vazut ca nu-i merge.Si la orice chestie care nu-mi convine ii spun in fata, cum a fost si discutia precum ca noi doi suntem niste prosti.I-am dat o replica care l-a lasat masca.I-am spus sa nu mai mai faca niciodata proasta,ca nu m-a facut el si nu stie ce capacitate de exercitiu am ,cum mama mea care m-a facut nu m-a facut niciodata proasta.Si s-a schimbat la fata.El credea ca o sa tac ca ceilalti( adica, ca sotul si soacra-mea) dar nu-i merge.Si sunt mai multe replici pe care i le-am dat. si i-am zis si sotului meu ca eu niciodata nu o sa-i joc dupa cum canta el.De ce crezi ca nu-i face sotului acte la casa? Mi-e frica mai mult ca dupa ce ne vom muta o sa vina si acolo si o sa-mi zica sa nu fac aia, ca de ce am pus ceva aici, acolo s.a.m.d.Cum s-a intamplat in iarna, eu fumez si m-am dus in balcon iar el a venit si mi-a zis sa nu mai fumez in balcon.Deci iti dai seama ca nu fumam in casa, dar la el nu este problema ca fumez in balcon ,pe el il supara ca fumez eu.Si i-am tot zis sotului, ca o sa vezi ca o sa vina si la noi acasa si o sa ma cert cu el ca o sa ajunga sa ne dea afara.dar sotul meu nu crede ca taica-su ii va face asa ceva.

Nunta noastra-16 iulie 2005
mihaela&adrian16iulie2005






Dar de ce nu trece pe numele sotului? Va face casa socrul din banii lui? Eu zic sa urgentati treaba la casa si sa va mutati cat mai repede. Oricum daca va face socrul casa pe cheltuiala lui, sa fii sigura ca va avea mai mult tupeu. Acum important e ca sotul tau sa nu treaca de partea lui, ca atunci chiar e grav. Tine-l cat mai departe de ei daca vrei sa nu aveti discutii intre voi.



............................................................................................................................................................................................................................................................
"Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste.E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit."

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Mai fetelor prin ce treceti si voi cu socrii vostrii!
Noroc ca al meu sta departe si-l vedem de vre-o 2 ori pe an! Nu apuca sa ma scoata din tatani
Macar socrii vostrii au pus ceva bani la casele voastre dar soacra mea vroia casa pe numele EI, nu pe al sotului desi nu eram casatoriti atunci, si ea nu punea nici un banut, nica-nimica.
PAi cum era sa cumpar eu casa pe numele ei?
Asa ca s-a suparat si n-a venti luni de zile sa vada casa si cand a venit a venit primul lucru mi-a zis sa nu ating peretii ca se ia vopseaua!!!
Casa proaspat renovata pe banii nostrii normal si ea credea ca n-o sa am grija!!!
Da nici eu nu-s buna, isi uitase odata ceva in sufrageri si a intrat incaltata!!! Na-na-nanam! Am prins-o!
- La dvs acasa umblati incaltata cat vreti, noi ne descaltam la usa, sa nu se mai intample!
Sa nu ma spuneti da nici eu nu ma descalt doar ca sa iau ceva si sa plec din nou.

Si cum ziceam, n-au nici o sansa socrii cu toate strambele lor. Fii lor ne iubesc pe noi si cu putina diplomatie fac ceea ce trebuie pentru familia noastra noua si parintii mai pe locul 2-3.
Si chiar daca ei mai castiga cate o batalie noi castigam razboiul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Mihaela, chiar ca-i nasol daca socrul tau pune banii pentru casa voastra. SIGUR se va baga in tot ce veti face.
Foarte urat din partea lui ca se comporta asa cu tine!

Mi-am amintit si eu alte faze pe care mi le-a facut soacra-mea de-a lungul timpului:

- Atunci cand faceam pregatirile pentru botezul Oanei (l-am facut acasa si am muncit de m-am spetit) a venit intr-una din zile si m-a intrebat daca am nevoie de ea sa ma ajute. Stiind (din experienta) ca-si baga nasul peste tot si numai comenteaza i-am spus ca ii multumesc, dar nu am nevoie de ajutor. Singura care m-a ajutat a fost mama mea (ca intotdeauna, de altminteri). Dar soacra-mea, dupa ce i-am refuzat ajutorul a sunat-o pe mama mea sa i se planga. Mama, care e o dragutza, i-a spus si ea sa stea linistita, ca ma va ajuta ea. Initial n-a spus nimic, dar cred ca a fiert o perioada, apoi a sunat-o in miez de noapte pe mama sa-i ceara sa nu ma ajute deloc, fiindca am fost rea si i-am spus ca ma descurc singura. Scarba !
Normal ca mama m-a ajutat, dar la botez soacra-mea a intrat batz in casa si s-a asezat in capatul mesei, de unde nu s-a ridicat deloc. Ba incepuse numai sa comande, iar mama mea (care are si ea o prestanta, e ditamai profesoara) se grabea sa o serveasca. Asta pana i-am cerut eu mamei sa stea potolita si sa ma lase pe mine sa ma "ocup" de soacra-mea. Si... m-am "ocupat" de n-am mai putut.

- De cand am nascut-o pe Oana stia ca ma vor ajuta tot parintii mei sa o cresc, pentru ca ea o creste pe fetitza fiicei ei, si mereu se plange ca-i e greu si ca-i batrana. Asa ca am gasit motivul si i-am spus sotului meu ca nici nu trebuie sa se gandeasca ca Oana sa stea vreodata la parintii lui.
Buuuun !
Dar soacra-mii nu i-a convenit. Si de cate ori il prinde pe sotul meu singur, il preseaza ca de ce nu o lasam pe Oana si la ei (au o casa la tara si stau acolo pe perioada verii).
Am gasit mereu motive sa ocolesc varianta asta.
Dar saptamana trecuta au venit la noi in vizita si a incercat de cateva ori sa tot spuna ca o vrea pe Oana. Prima data i-a spus MALINA in loc de Oana (Malina fiind cealalta nepotica a ei). A doua oara s-a laudat la noi ca a fost la biserica si a dat o lista cu toti cei dragi sa se roage preotul pentru ei. Si a inceput sa ne spuna ce a scris acolo. Cand a ajuns la fata mea spune ca a trecut numele Oana Cristina. Eu am facut ochii mari, iar sotul meu a strigat: "Cineeeee ? Aoleu ! Am gresit.
Si-apoi l-am bodoganit si eu pe barbatelul meu, sa nu mai aud vreodata discutia sa o lasam pe Oana la ea, cand ea habar n-are (la 2 ani dupa ce i s-a nascut nepoata) cum o chema.

Daniela (14+) si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003)

ALBUMUL OANEI MARIA
www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">MAMICI DE IANUARIE/FEBRUARIE 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Si socrela mea VISEAZA sa aiba grija de fata noastra... De cand am nascut nu am pus piciorul la ea in casa si nici nu am de gand.
De venit pe aici vine o data la cateva luni, si atunci doar o zi, pentru ca eu nu suport sa doarma cineva cu fata in camera (nici eu, nici tati, nimeni), asadar nu se poate decat sa doarma cu noi!? Ce gluma buna...sa dorm cu ea in aceeasi camera!

De cate ori vorbeste cu sotul meu incepe si miorlaie la telefon ca nu mai poate de dorul fetei, ca nu ii dau voie sa vina aici, ca numai eu sunt cea raspunzatoare de toata nefericirea ei!
Iar sotul meu ii spune mereu ca o lasam pe alta data, ca avem treaba, ca suntem plecati...

Nu suport sa o vad in preajma fetei. De ce? Pentru ca inainte de botez au venit la noi ca niste imparati, au baut pana nu au mai stiut de ei, si nesimtita, asa putzind a bautura, mi-a luat fata in brate si a inceput sa o pupe. Am sarit ca arsa, i-am luat-o din brate si i-am spus sa plece de acolo, ca fetei mele nu ii plac oamenii care put a bautura! Si sotul meu s-a enervat enorm, s-a luat de ea (ca "mandra" incepuse sa planga de mama focului ca nu are voie sa imi ia fata in brate) si i-a zis ca daca nu se duce la culcare, o trimite acasa (in alt oras) cu taxiul, in clipa aia...

Iar la botez se umfla ca un paun...avea nepotica... A stiut de nepotica pana am ajus la restaurant, ca de acolo singura ei grija au fost mancarea si bautura...
Si pentru betia pe care au tras-o amandoi la botez nu o iert neam! Si nici nu am mai vorbit cu ea de atunci!

Sambata asta suntem nasi si ce credeti? Il suna pe sotul meu, cu "lacramioare" ca vrea sa vina la Bucuresti sa ne vada nasi! Nu zau! De cand aveam eu nevoie de spectatori in ziua in care urma sa fiu nasa? Si nu de alta, dar ii e un dor de fata de nu mai poate... Hm.. Noi plecati toata sambata, toata noaptea, si duminica, iar ea singura cu fata! Asa isi facuse ea planul...ca vine si sta cu fata mea!

Si am inceput sa tremur de nervi numai cand l-am auzit pe sotul meu vorbind la telefon. Si si-a dat imediat seama ca daca o cheama sambata aici, pentru mine e nebunie curata. Asa ca i-a spus "delicat" sa stea acasa, ca noi o sa avem treaba, ca ea nu poate si nici nu stie sa aiba grija de fata noastra, ca nu au intrat zilele in sac, si sa putem reprograma vizita foarte usor pentru alt weekend...in octombrie abia! Atunci am 1 zi in care sunt dispusa sa ii vad mutra!

Bineinteles ca l-a facut pe al meu sot in fel si chip, iar el, daca a vazut ca din lacramioare si miorlaituri a dat-o in magarii, i-a inchis telefonul!

Daca nu aveti soacre bune, sa va dea Dumnezeu soti care sa fie de partea voastra, si "mana de fier".

Mergi la inceput