Perle d`ale socrilor (2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

eu din pacate nu va pot spune perlele lu' soacra-mea, sunt prea multe... dar poate o inregistrez data viitoare si transcriu :) .

nunta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Addinel sa stii ca odata sotul meu a inregistrat-o pe soacra-mea cu pocket PC-ul si de cate ori vine Craciunul si eu zic "hai, ma s-o sunam, ca e maica-te" imi pune inregistrarea sa-mi revin...

J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by J G

Addinel sa stii ca odata sotul meu a inregistrat-o pe soacra-mea cu pocket PC-ul si de cate ori vine Craciunul si eu zic "hai, ma s-o sunam, ca e maica-te" imi pune inregistrarea sa-mi revin...

J si Carla (05.02.2006)



Asa sotz da! Bravo lui si bravo tie ca l-ai luat!!!

Pe al meu cred ca l-a palit amoku' din cauza distantei, ca mai nou nu-si mai aminteste nenorocirile spuse/facute de maica-sa!




Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities
Noi 3, cu Raluca in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lariana spune:

Buna dragelor!Desapre socra mea nu va pot spune ca nu o intereseaza nepotica ei de 2 ani,nici la botez nu a venit si nici socrul meu.Mai nou fiind insarcinata in luna a6 a ia spus sotul meu ca m-am ingrasat, iar ea a spus"ce sa faca mama s-a dereglat hormonal si ea"am zis ca innebunesc parca as avea probleme de sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

Cand eram insarcinata in cinci luni, a venit socrul intr-o vizita si de cum a intrat pe usa mi-a zis: "Ce e cu semnul ala pe fata ta?" I-am raspuns: "Mi-a ramas un semn de la un cos pe care l-am stors de curand". Imediat a venit recomandarea lui inteleapta: "Si de ce nu te duci la doctor ca sa ti-l scoata?" Am ramas trasnita! Cam cum as fi aratat eu cu burta prezentandu-ma la medic si spunandu-i ca am nevoie de o mica interventie chirurgicala acum cand sunt insarcinata, ca ma cam incurca in sarcina un semn ramas de la un cos si ca poate de asta depinde evolutia ulterioara a sarcinii si nu numai?!?!?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

JG acelasi lucru l-a facut si sotul meu cu ultima convorbire telefonica pe care a avut-o cu maica-sa, eram cu el, daduse pe speaker, de altfel el tot timpul da pe speaker atunci cand suna ai lui, si a avut prezenta de spirit sa inregistreze convorbirea cu celalalt telefon.

In inregistrare e soacra-mea care spune, atunci cand a auzit ca divortam, ca ea nu are nimic impotriva (de parca a intrebat-o cineva ceva) si ca e o solutie foarte buna, ca eu oricum nu fac nimic 'stau cu mana pe p..da'
Bleah, imi e sila de astfel de persoane, oricum asta o sa fie ultima data cand am sa ii mai pomenesc, pentru mine ei nu mai exista.

Aura si samburelu' Dimitrie
Don't argue with an idiot, they'll drag you down to their level and beat you with experience.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

soacra-mea: catre mine:

"Da' ce ai gasit mama la el? Ce, asta-i om sa-si faca o familie?"

"Daca nu eram eu...sa-i ascund scrisorile de aia sarantoaca, nu-l mai cunosteai tu acu'!" (si un zambet malefic...)

"Eu l-am facut, si sangele apa nu se face!...ca avortul costa bani pe vremea aia!"


Soacra-mea catre el (pe speaker):

"Las' ca stiu eu ca iti papa banii aia! Poftim? Aia sint ai ei? Si ce daca! Tot ii papa!"

"Cum adica e nevasta-ta? Adica daca te-ai casatorit cu ea, gata, e nevasta-ta?!"

"Oreion? Da, ai avut la 2 ani... ce a zis doctoru', ca nu ti-a mai trecut pina acu'?"

samd....

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

Elise , ai o soacra....sa-ti traiasca!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Soacra mea a devenit obsedata de SEX. Al nostru!

Sigur ca s-a ingrasat baiatul meu cu tine, de la sex.

Si e obsedata de sanatate: a ei si a sotului. A mea e f putin importanta. Ma suna intr-o zi si sotul nu era acasa:
- sa-i spui sa ia nu-s ce medicamente pt imunitate, ca eu m-am apucat deja de doza nr 2!!!!
- pai n-are probleme de sanatate!
- e, n-are ca tu-i aplici alt tratament!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by michelle7

Elise , ai o soacra....sa-ti traiasca!



da, Michelle, sa-mi traiasca....

cristiama - si a mea e obsi, nu-ti face probleme.
ne-am trezit cu ea la 2 noaptea la usa, exact in cel mai bun moment posibil. Tragea de clantza si striga la fiu-sau:

"Deschide! Da' deschide!!! Te rog frumos deschide sa vad ce faceti acolo - sper ca nu va bateti!! " (???!!!)

Elise

Mergi la inceput