40 cu + sau -

40 cu + sau - | Autor: lu.more

Link direct la acest mesaj

Hai, ca m-am enervat
Tocmai am citit undeva, pe forum (era vorba despre o anumita activitate care incepe cu S, se termina cu X si are trei litere) ca cineva spunea: te vaiti tu la 27 de ani, ce-o sa faci la 40 ?

Si mi-am zis: ce am dom'le eu in minus, ca am aproape 40?
De unde ideea de a infiinta bisericuta celor care se apropie de 40 (cu bataie). Nu ca sa vorbim despre trucuri si secrete, ci asa ca chestie.
Asadar: cine mai e ca mine, la aproape 40 sa se simta mai tanara ca la 25 ?

Multi inainte!
Lulu

P.S. chiar daca subectu' n-o sa aiba viata lunga, macar m-am racorit



.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C’est une grande folie que de vouloir ętre sage tout seul. »
La Rochefoucauld

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilach spune:

quote:
Initial creeata de lu.more

Hai, ca m-am enervat
Tocmai am citit undeva, pe forum (era vorba despre o anumita activitate care incepe cu S, se termina cu X si are trei litere) ca cineva spunea: te vaiti tu la 27 de ani, ce-o sa faci la 40 ?

Si mi-am zis: ce am dom'le eu in minus, ca am aproape 40?
De unde ideea de a infiinta bisericuta celor care se apropie de 40 (cu bataie). Nu ca sa vorbim despre trucuri si secrete, ci asa ca chestie.
Asadar: cine mai e ca mine, la aproape 40 sa se simta mai tanara ca la 25 ?

Multi inainte!
Lulu

P.S. chiar daca subectu' n-o sa aiba viata lunga, macar m-am racorit



.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C’est une grande folie que de vouloir ętre sage tout seul. »
La Rochefoucauld







Nici nu stii cita dreptate ai. Las' ca vor ajunge si ele la 40 si vor simti pe pielea lor.

ps. Mie lumea nu imi da mai mult de 30 de ani...

"Un sfirsit e un inceput..."

ella&com.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

Urari de "viata lunga" acestui subiect!!!!!

si eu ma apropii cu pasi mai mult sau mai putin grabiti mai intii de 39 si apoi inevitabil de 40 ( ca deeeeee nu scapa nimeni de asta ).... insa chiar daca sunt eu ma simt mai bine ca la 17 ani . Cind sufeream din orice prostie , tare e bine sa fii "matura" , sigura pe tine ... aaaaa nu zic ca poate altele se simt asa de la 15 ( bravo lor ) insa eu nu am fost asa si deci acum ma bucur mai mult ca oricind .
Eu am speranta chiar ca voi deveni intr-o buna zi deci viata abia incepe pentru mine .
In plus daca nu ma insel era si un banc care zicea ( citez din memorie .. si la aproape 40 sper ca nu m-a lasat chiar de tot ) :
"femeia la 40 ani ... in culmea tehnicii ca America ... "

Eu le urez tuturor fetelor care se apropie de 40 sau chiar au depasit aceasta virsta ... sa se simta zi de zi mai tinere, mai indragostite ( de viata .. in general ) ...



http://community.webshots.com/user/cristina_saglietti

"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

io la anu' fac patruj' di ani, dar inca nu stiu cum ma simt, cre'ca az' ma simt migrenoasa.
da' ce activitate incepe cu s si se termina cu x?

Fetele de pe DC babusca adusca

Creierul este un organ oarecum indispensabil capului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Si eu ,si eu...!!!!!
Lulu,sa ai viata lunga 1000 de ani si parte de dragoste tot atat...Bine te-ai gandit sa scri subiectu'
Eu am aproape 37,ii implinesc in noiembrie....Dar ma simt de 25.Zau!
La intalnire cu fetele din Timisoara am aflat ca sunt cea ma batrana dintre ele : eu 36 si ceva,iar urmatoarea ca varsta sub varsta mea are 32....Restul 30,28,26,25.....Si mi-au zis fetele ca arat de 28.Mai ce bine ma simteam!
Asa ca intru si eu in club!Primiti?!Hai ca mai am doar 3 ani pana la 40,nu se pune!
Va pup si sa fiti iubite!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Imi doream sa fie raspunsuri la apelul meu, dar sincer, nu ma asteptam asa de repede! Ce ma mai bucur!
Apropo de ce spune Crista, ca are sperante sa devina mamica intr-o zi, nu pot decat sa spun: bravo!
In ceea ce ma priveste, din pacate nu mai pot avea copii, dar tare mult ne-am fi dorit, sotul meu si cu mine... Ne-am gandit, nu serios din pacate, la o adoptie... Problema e ca in acest moment nu am avea mijloacele financiare si asta ar cantari greu la dosar. Stiti cum e... cand faci un copil, ajutoarele (vorbesc de alocatii etc.) vin pe urma, in schimb daca te gandesti la adoptie, trebuie sa dovedesti inainte ca ai cu ce-l creste. La fel, mi-ar fi placut sa fim ceea ce se numeste "parinti de imprumut" pentru un copil plasat in vreun centru... Din cate am inteles, aici as primi un fel de "salariu" si zau ca as face-o, dar ajung la aceeasi problema: ne trebui o camera in plus - oricum, cu fii-mea ne-ar mai trebui o camera in plus - si n-avem de unde (mai ales cu ce) s-o luam.
Gata, ca ma intind prea mult. Voiam sa spun doar ca la 37 de ani si jumatate cati am, n-ar zice nu unui membru nou al familiei, dimpotriva...



.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C’est une grande folie que de vouloir ętre sage tout seul. »
La Rochefoucauld

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corneliaa spune:

Poimaine fac si eu 36...si ce? Tot ma sui in pom, tot ma dau cu rolele , etc si pana una alta am facut din cuvantul ala cu s si x o minune de copil care acu are 5 luni! Na ca nu sunt mumie!!!!



Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005)
http://community.webshots.com/user/corneliaa100
http://www.alex.dan-cornelia.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Oooooo.... ce subiect.Cata dreptate aveti.Cand am citit titlul subiectului ma gandeam la altceva nicidecum la varsta.Eee...fetele babii eu am depasit cu cativa ani,am 45 impliniti in mai si o mandrete de baiat facut la 40.Cine mai zice ca nu-s tanara sufleteste?Iar cuvantul acela"rusinos"ca sa zic asa eu una nu ma vait,traiesc clipa.Se zice ca la batranete traiesti a doua tinerete.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Andreea,pai sa fi sanatoasa si la multi ani inainte!Te admir pentru curajul de a avea un puiut la 40 de ani!
Sa fi mereu tanara....!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corneliaa spune:

Bravo Andreea, poate ma hotarasc si mai fac si eu unul ....

Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005)
http://community.webshots.com/user/corneliaa100
http://www.alex.dan-cornelia.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Bagati fetelor ca ies copii destepti si frumosi.

andreeat

Mergi la inceput