Ce sa fac?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Pleaca!
Si eu a tb sa il las in urma pe prietenul meu in iarna lui 2004, dar (desi nu era prevazut) la scurt timp a venit si el aici si suntem f fericiti.
Acum privind in urma imi imintesc serile de plans, indoiala, frica, durerea despartirii si imi dau seama cat de aproape am fost de renuntare si cat de mult as fi gresit sa raman in tara.
E sansa ta pe care ai castigat-o cu ajutorul lui D-zeu si EL stie intotdeauna ce face.
Eu mereu am simtit ca au fost lucruri care s-au aranjat de la sine, lucruri care s-au legat si au curs impreuna, asa ca nu-ti fie teama .In cel mai nefericit caz te poti intorce tu acasa , esti libera sa faci ce vrei si oricand vrei.
Tu controlezi lucrurile si asta ar tb sa iti dea curaj! Atunci cand ai un scop,cateva luni trec repede si o sa fiti impreuna curand .
Incearca sa te informezi de pe acum in ce conditii iti poti aduce familia si incepe deja sa cauti acte, dovezi, sa iti faci planuri ce si cum.

Succes!
Cristina



''Suflet de copil -ANDREI ONICIUC''
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50738

O sansa pt Silviu!
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Du-te si multa bafta, iti vei putea aduce sotul si copilul mai devreme de 1 an, dc depui actele, de durat nu stiu cat dureaza, dar e clar ca nu e ca un proces d eemigrare.
Bafta multa!

Denisa
11+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex1971 spune:

Daca ai ocazia nu o rata.Sar putea sa fie o ocazie unica pe care mai tirziu o vei regreta daca o ratezi.Nu vezi ca in ROMANIA nimic nu se misca?Eu zic sa pleci si sa revii dupa ce in tara noastra se va mai schimba ceva in bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Aceasta intrebare nu isi are rostul.PLEACA CAT VEZI CU OCHII!Iar daca nu iti place te intorci in Romania,cu toate ca nu prea cred.
Eu am ratat ocazia acu 5 ani si o sa imi para rau o viata.Aveam o bursa de 1 an si el nici nu vroia sa auda de America.Eram de 4 ani impreuna si relatia noastra nu trecea prin momente bune, asa ca am decis sa nu plec.
Sunt sigura ca daca as fii plecat il pierdeam si nu eram dispusa sa mi se intample asa ceva, deoarece in acel an a murit si mama mea.
Suntem bine, suntem plecati din tara de 4 ani si jumatate, dar uneori ma intreb ce s-ar fi intamplat daca mergeam.Eu am vrut sa raman insarcinata fara sa sti el si dupa ce ajung acolo sa ii spun, dar imi era frica ca o sa raman singura cu toata problema pe cap si cu un bebeu.
Si iti mai zic ceva: ce este scris in viata ta acolo undeva sus, nimeni nu poate sa scimbe nimic.Asa ca nu iti fie frica ca cineva de acolo de sus o sa aiva grija de copil i de voi.
DUMNEZEU SA ITI AJUTE SA ITI INDEPLINESTI TOATE DORINTELE SI SA TE OCROTEASCA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoichitescu cristina spune:

Draga mea te inteleg cel mai bine. Sunt clipe in viatza pe care nici nu te gindesti ca le vei trai.
Si eu urmeaza in citeva zile sa aflu daca voi pleca un an jumate de linga familie in Austria si am inceput sa ma intreb stiind ca se apropie daca am sa pot rezista fara cel mic , care tot trei ani are si m-am mai gindit tot ca si tine ce va face el fara mine, daca va fi bolnav, cum se vor descurca fara mine, cum vor trece orele si zilele fara ca eu sa le fiu in preajma. Insa din fericire asta este singura mea sansa de a putea mai tirziu sa-i ofer copilului meu si familiei mele siguranta zilei de miine, o snasa pe care nici prin gind nu-mi trece sa o ratez.Dumnezeu daca ni le da are grije si sa ne protejeze pe fiecare in parte. Exista o lege nevazuta care la coordoneaza pe toate in bine, dupa cum iti doresti.
Lasa indoiala si fii convinsa ca totul va merge ca pe sfoara, iar daca se va ivi un obstacol cu rabdare le vei trece pe toate.
Nici nu vei stii cind va zbura timpul.

Bafta si drum bun!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditzadennis spune:

Rog moderatorii sa inchida subiectul.Din pacate, nu mai pot pleca, din motive pe care nu le pot scrie acum...Multumesc inca o data pentru sfaturi si incurajari...Succese!

Claudia,soacra frumoasei Oti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Daca el te sustine, pleaca...daca nu merge cu reintregirea, te poti intoarce tu...oricum, bursa nu te asteapta, deci oricum vei lasa copilul singur. Succes!

Mada si bebe Sofi,12/08/2004
http://http://community.webshots.com/user/fiquelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paraluta spune:

Eu zic sa incerci! Pleaca, daca ti s-a ivit ocazia, ca de nu, o sa regreti mereu. Cu siguranta o sa gasesti cai de rezolvare pentru toate problemele. Oricum, problemele care apar, sint de domeniul rezolvabilului. Mergi!!!

Mergi la inceput