Diacritice

Diacritice | Autor: aissa

Link direct la acest mesaj

Mai demult am pus intrebarea daca pot folosi caractere romanesti in postarile mele si am fost sfatuita sa evit. M-am conformat, ca nu e un capat de tara. Vad ca mai sunt persoane care folosesc diacritice, ca mie imi tot apar diverse cerculete sau #urmat de cifre....nu e bai ca inteleg.
Dar am citit acum la subiectul cu "Revista Mami te asculta" 3 mesaje postate de Admin Florin in care a folosit diacritice si care la mine arata ca naiba. Cred ca de la conducere trebuie dat un exemplu bun, nu?
Nu e o critica....e o semnalare. Arata destul de rau aceste mesaje, de multe ori renunt sa mai citesc decat sa ocolesc semnele respective si sa mai chinui sa inteleg ce cuvant e acolo.
Pupici!

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Aissa, sunt perfect de acord cu tine! Cei "mari" trebuie sa fie un exemplu pentru restu lumii


Claudia si Raul (01.04.2004)
Martie Aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Mesajele respective le-am primit de la Mami si eu am facut copy paste! Din pacate nu am avut timp sa-l filtrez si sa scot diacriticile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Da, se mai intampla. Am facut si eu figura asta cu un fragment dintr-o lege si la fel a aparut (l-am corectat dupa ca era micut). Ai dreptate, sper ca nu am suparat pe nimeni.

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senator spune:

#350;i, totu#351;i, nu se poate corecta īn a#351;a fel īncāt s#259; se poat#259; folosi diacriticele. Nu de alta dar, mi se pare c#259; tr#259;im īn Romānia, site-ul este romānesc, b#259;nuiesc c#259; tot pentru romāni. Sau, poate tocmai pentru c#259; tr#259;im īn Romānia...

Mergi la inceput