Lupta pentru viata copilului meu

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Salut,

Asa cum am promis, am tradus textele de pe paginile deschise de linkurile date mai sus si le-am trimis Cameliei.Mai inainte le-am trimis si imi cer scuze ca am facut-o cu intarziere, dar abia acum imi functioneaza iar DC-ul (desteapta de mine a uitat sa salveze adresa de e-mail a Cameliei cand a scris-o ea mai sus). Sper sa foloseasca la ceva. Ma mai uit pe site saptamana asta si daca dau de informatii legate de distrofia musculara Duchenne le traduc si pe acelea si le trimit Cameliei.La fel pot sa fac cu alte informatii pe care voi le gasiti in engleza sau franceza daca mi le trimiteti.
Numai bine tuturor si mai ales lui Claudiu si familiei,

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubitnoisi mai noicele mai noinou-noute


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Multumim mult,danyce,pt. traducere,esti minunata .
Am anuntat-o pe Marieta,trebuie sa ajunga la mine sa citeasca si ea.
Sanatate tuturor si multumiri celor care ne sunt alaturi!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marieta_alexandru spune:

Buna,dragele mele!
Multumesc mult,danycept.traducere,esti minunata,am citit cu atentie fiecare detaliu,in principiu sunt deschisa pt.tot ce-i este de folos copilului meu,nu stiu ce sa zic despre aceasta clinica,am sa incerc sa vorbesc si cu un medic,imi este si f.teama,sunt speriata,nu ma pot hotara asa repede...trebuie sa mai intreb,astept si parerile voastre.
Claudiu este optimist,el mereu ma incurajeaza si-mi spune sa nu mai plang,ne multumeste zilnic pt.eforturile noastre,isi da seama ca este baiat mare,s-a mai si ingrasat si vede cat ne chinuim sa-l transportam.Va multumeste si voua ca incercati sa-l salvati,spera ca intr-o zi va putea sa va multumeasca si sa ajute la randul lui.
Gabriela,ti-am trimis un email cu ce m-ai rugat,sper sa-ti foloseasca.
Va pup pe toate !

Marieta Daniela Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Draga Marieta,

Am primit emailul. Multumesc frumos, este extrem de util. Din pacate astazi ma simt foarte rau, dar trebuie sa ma pun pe picioare. Sper sa nu fie gripa ca am dureri in tot corpul. Am intrat sa raspund la mesaje dar mi-e greu sa stau prea mult in fata PC-ului. Imi cer iertare din suflet ca astazi voi face prea putin pentru Claudiu.
Sper din suflet ca maine sa revin in forta.

Claudiu, multa putere si ma bucur ca esti optimist. Noi incercam sa facem tot posibilul sa ajungi la un tratament care sa stagneze boala asta nemiloasa. Dumnezeu sa te intareasca si sa ne ajute sa gasim ajutorul de care ai atata nevoie.

Doamne ajuta!
Gabriela

"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Gabriela,sanatate multa!Cum mai rezisti,are cine sa-ti faca un ceiut cald cu miere si multa lamaie?Sa stai departe de Mihaita (daca poti)sau iti pui ceva peste nas si gura,am fost si eu racita rau,acum ma simt ceva mai bine dar...din pacate le-am dat-o copiilor,tusesc amandoi,acum ii indop cu siropele si multe ceaiuri!
Va pe amandoi!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Marieta, s-au mai strins ceva bani? Colegii lui de scoala ar putea incerca sa mai stringa bani, noi asa am facut cind eram in liceu. Depinde foarte mult de niste profesori inimosi sa-i puna in miscare. Pupic lui Claudiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marieta_alexandru spune:

Natasa,nu le pot cere colegilor lui Claudiu sa se mobilizeze mai mult decat au facut pana acum,ne-au ajutat cum au putut inca din primele clipe,s-a scris si prin ziarele locale cat de mult il sprijina mai ales psihic colegii si profesorii.Este o scoala simpla de cartier,nu prea renumita,au donat fiecare dupa posibilitati...sa stii caci cei fara venituri mari au pus mana de la mana si asa am reusit sa strangem suma de pana acum,f. putine donatii de la firmele unde am apelat,mai degraba promisiuni.
Le multumim celor care se gandesc la noi si le doresc tot binele din lume.
Fetelor,imi permit sa va mai rog ceva: -am auzit de curand de o clinica in Canada care studiaza,fac si transplanturi musculare,stie cineva mai multe amanunte si cam la ce sume se ridica interventia?
Va rog mult,ma puteti ajuta?

Marieta Daniela Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Marieta, daca ai o poza cu Claudiu, pune-o pe forum. Poate daca oamenii asociaza o problema de ochii unui copil, se mobilizeaza un pic mai mult. Cine intra aici, va rog cititi si subiectul de la generale- Pentru cei care stau in Colentina- si pe cel cu Teledon 5 euro!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

M-am intilnit cu Anda si mi-a dat 180.000 pentru Claudiu. Pina saptamina viitoare sper sa reusesc sa reusesc sa string mai multi bani si sa-i pun pe toti la posta sau la banca. Ce mai face, cum se mai simte? Mai asteptam vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marieta_alexandru spune:

Natasa si Anda ,va pup si va multumesc din suflet,sper sa reusim sa adunam banii,este singura sansa pt. Claudiu sa traiasca.

Marieta Daniela Alexandru

Mergi la inceput