Lupta pentru viata copilului meu

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Lucia, mea culpa, .... am si toate actele de mai jos ... m-am zapacit, era f tarziu azi noapte ... ce bine ca am mai deschis o data netul inainte de a pleca .... acum ti le trimit ...

nu stiu cand mai intru dupa aceea pe net dar sper sa fie toate in regula

multumesc, Gabriela


quote:
Originally posted by lucia_cs

Am primit actele pentru site.

Deocamdata as mai avea nevoie de:
- adresa de e-mail si adresa fizica pe care sa inregistrez site-ul
- text pt prima pagina
- cazul pe larg (eventual apelul parintilor)
- suma actuala a donatiilor (in cazul in care doriti sa o publicati)


Poate cineva sa extraga un text se poate fi folosit ca si apelul parintilor cu povestirea cazului? (nu prea ma pricep la scris si este foarte bine daca vine din partea parintilor), temporar am sa folosesc articolul din Juranlul National.

Adresa mea de e-mail este lucia_csoma(at)yahoo.com

Multa sanatate!

_

Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Lucia,ai primit tot materialul pt. site?Mai trebuie ceva?
Te pupam si iti multumim mult!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=6" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Fetelor, deja m-am apucat de site-ul lui Claudiu, dar am nevoie si de o adresa de mail pe care sa-l intregistrez. Cei de la netfirms vor trimite cateva mailuri cu parola, info, etc si as avea nevoie sa mi se dea forward la acele mesaje.

Daca nu raspund aici, va rog sa-mi trimiteti PM sau mail.

Lucia

_

Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Pagina lui Claudiu este gata, astept adresa de mail.



_

Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Lucia,multumim mult!
Adresa de email este:- viata_pentru_claudiu@yahoo.com

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=6" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marieta_alexandru spune:

quote:
Initial creeata de marieta_alexandru

S.O.S. de suflet

Suntem familia Alexandru din Craiova.
Acest strigăt de ajutor este pentru fiul nostru, Marius Claudiu, care în curând va împlini 13 ani. Băiatul nostru suferă de Distrofie musculară progresivă DUCHENNÉ iar în prezent este imobilizat în scaun cu rotile.
Boala evoluează rapid si în scurt timp va afecta căile respiratorii si inima ducând la decesul copilului. Toți medicii la care am fost, si nu au fost puțini, ne-au spus că cei cu astfel de boală nu trăiesc mai mult de 18-20 de ani. Ce a fost în sufletul nostru când am aflat? Durere, disperare, neputintă, toate la un loc.
De curând am aflat că în Ucraina, la Kiev, există o clinică unde poate fi tratată această boală teribilă. Mai cunoaștem familii care au mai tratat copii cu distrofie la această clinică si au reusit să oprească evolutia bolii.
Tratamentul constă în transplantarea unor celule musculare embrionare, se face în 3 etape pe parcursul unui an de zile si costă 33.000 euro.
Închipuiti-vă durerea unei mame când stie că există o sansă cat de mică pentru a trăi copilul ei si se loveste de problema banilor. Venitul familiei este de 7 milioane lei lunar pentru 4 persoane.
Dar cât timp există o sansă cat de mică, voi lupta pentru copilul meu. Am început această campanie de strângere de fonduri mai întâi la mine la serviciu.
Elevii si profesorii de la scoala unde învată Claudiu vor si ei să ne ajute cu ce se poate dintr-o alocatie si un salariu de profesor . Dar timpul ne presează deoarece suntem programati la operatie la inceputul lunii august. O contribuție cât de mică din partea dumneavoastră va adăuga câtiva ani la viata fiului meu.

Pentru ajutorarea fiului meu sunt deschise următoaree conturi:

Banca Tiriac

Alexandru Marieta Daniela RO57 CBIT 1710 2671 5A00 1000 ROL
Alexandru Marieta Daniela RO23 CBIT 1710 2671 5A00 2000 EUR
Alexandru Marieta Daniela RO86 CBIT 1710 2671 5A00 3000 USD

Tel: 0251/463723
Mobil: 0722830082

http://claudiu.netfirms.com/

Marieta Daniela Alexandru



Marieta Daniela Alexandru

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=6" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52155" target="_blank">Lupta pentru viata copilului meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marieta_alexandru spune:

Lucia,multumesc din suflet pt. pagina web a lui Claudiu!
Claudiu este mai bine in sensul ca am venit acasa din spital si a scapat de acea pneumonie care ne-a dat mari batai de cap si o sperietura zdravana.In continuare trebuie intarit sistemul imunitar pt. a preveni o eventuala raceala care,la el apar mereu complicatii.
Cel mai tare ma doare acum sa-l vad trist,s-a speriat si el destul de tare,a stat cateva zile cu perfuzii la reanimare,ne-am rugat tare de tot sa-si revina,sa putem continua lupta...AVEM NEVOIE DE VOI TOTI,ACUM,MAI MULT DECAT ORICAND!
Starea lui Claudiu se inrautateste pe zi ce trece,din copilul optimist,care ma incuraja tot timpul cand ma vedea plangand...baiatul meu a ajuns un ganditor,este tacut si retras,cu greu ii mai scot un zambet.
Sper sa nu mai intervina nimic,sa pot sa intru mai des si sa va tin la curent cu ceea ce ni se intampla!
Multa sanatate si Doamne Ajuta!

Marieta Daniela Alexandru

http://claudiu.netfirms.com/

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=6" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52155" target="_blank">Lupta pentru viata copilului meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Marieta, capul sus! Pupa-l te rog pe Claudiu si incearca sa fiti optimisti. Trebuie sa reusim pina la urma.
Fetelor, trebuie sa ne grabim! Hai sa nu lasam discutiile nesfirsite despre toti escrocii sa ne ia de la lucrurile cu adevarat importante si urgente!

Mergi la inceput