Inseminare artificiala

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

ce i s-a intamplat catalinei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fiind o mai veche sa zic asa...membra cu state vechi la IAS..ce pot sa va zic..eu am facut 8 inseminari, sterilitate inexplicabila de ambele parti, de fapt sotul ii avea mai lenesi un pic..dar s-a remediat situatia intr-un an..in fine...
In tot acest timp, speranta , increderea si optimismul e esential...e foarte greu de realizat starea asta...
Si totusi , n-a fost sa fie nici cu natural ,nici cu IAS, si a iesit la primul FIV...acum astept sa nasc...

Va doresc la toate mult noroc si multa incredere in Dumnezeu!


AniS si bebelina mea dulce 37+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musete spune:

Chi, ce este cu ,(virgula) Catalina?
Pupici, Musete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chi spune:

Cititi la Endometre ..
Catalina, dupa o inseminare reusita cu Moisa, a avut doi bb, care din pacate insa s-au pierdut pe rand .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

anis...sa ai o nastere usoara!!...si un copil sanatos!!

imi pare tare rau pentru catalina....
trebuie ajutata sa treaca peste acest moment...deosebit de dificil...
sunt alaturi de ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Pentru cele interesate sa va spun cum se procedeaza in Ungaria, la Szeged.

Chiar daca nu ai probleme de ovulatie se face stimulare, se monitorizeaza ovarele cam o data la 2-3 zile, se provoaca ovulatia printr-o injectie, iar a doua si a treia zi dupa injectie se face inseminarea. Se sta la pat tot timpul in aceste doua zile apoi se pleaca acasa si se sta la pat 14 zile pana se face testul.

Totul costa undeva in jur de 17-18 milioane (adica inseminare, tratarea spermei, tratament, monitorizare, spitalizare - tratamentul normal ca depinde de fiecare in parte).

Eu nu am reusit sa merg pana la capat cu inseminarea, dar stiu cine a reusit acolo din prima, dar din pacate sarcina s-a oprit in evolutie, dupa cate se pare din cauza stresului, analizele facute dupa neindicand altceva, (persoana in cauza a mers la servici imediat dupa si a avut cateva zile groaznice).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Buna-dimineata! Am intrat pe subiectul acesta pt ca as vrea sa incerc si eu prima inseminare, dar nu stiu inca unde... si cu cine... A facut cineva inseminare cu dr. Niculescu de la Giulesti? Stiti cu ce biolog lucreaza? Inseminarile le face numai la spital, sau si la cabinet? Dureaza mult o programare (acum e si perioada concediilor)? Au fost reusite?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

anis Mai intai felicitari pentru. Sa fiti sanatosi amandoi sa sa ne tii la curent.
Poti sa-mi spui cu ce tratament s-a rezolvat problema lenesi? Si la mine e vorba despre sterilitate inexplicabila si lenesi la inceput dar rezolvati iar acum un an urma sa facem prima inseminare dar am vrut totusi sa mai incerc natural.
Ma bucur pentru tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luiziana spune:

salut, numele meu este Luiza. Sunt noua membra a forumului. Ma intereseaza foarte mult subiectul. As dori mai multe detalii despre inseminare, mai exact o clinica si un medic caruia sa ma adresez. Inteleg ca la Giulesti nu e indicat sa merg. Apropos, am aproape 31 ani, pe 12 septembrie ii implinesc si imi doresc foarte mult un bebe.
Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Buna!
va urmaresc de mult dar nu am indraznit sa apar si eu pe aici..
acum cand am intrat in acest joc..vreau sa va anunt ca si eu voi face inseminare..
sper din tot sufletul sa fie bine..
va pupic pe toate
si va urez multa bafta!

Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput