Oligospermie(2) - putini da' buni

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Pupicei si imbratisari tuturor OLIGOSPERMISTILOR! Vad ca cercul nostru se mareste; asta nu ar trebui sa ma bucure, dar macar avem si noi pe umarul cui !
Fat-Frumos cu stea in frunte, cat zicai ca ai tu mobilitatea la ? Analizele le-ai luat? Am vazut ca mai bagi si PREGNYL! De care , de 5000 UI?
Elenya, bine ar fi sa faca si testele hormonale si spermocultura si sa ii recomande un medic tratamentul potrivit. Eu personal consider ca si naturistele dau rezultate! In cazul sotzului meu tratamentul pe care i l-a dat medicul ginecolog este PREGNYL + PROVIRON.Succes!
Aysha, felicitari mama pt. optimism , ca si pe mine m-a cuprins asa o doza de veselie, dar pe cuvantul meu daca am motive (sotziorul meu are doar 5 mil de , deci sanse aproape zero)! Nu stiu ce-i cu mine , cred ca am innebunit!
Flavia,iata ce scrie in prospect la PREGNYL: "... La barbat,se administreaza pt. stimularea celulelor Leydig si cresterea productiei de testosteron ."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titelu spune:

princess da ,tot 5.000 ,voi lua cred ca juma de doza adica 4-5 fiole.AYSHAFi optimista eu am avut 6mil/ml,am avut si 3mil/ml , acum am 14/mil,nr este mic dar mobilitatea este f.mare 65% dupa 4 ore,iar forme atipice doar 25%,3 medici declarind sperma fertila, asa ca,umple-i funduletul cu PREGNYL 5.000.Acum sunt la slujba,cind ma duc acasa trec sa ridic analizele,maine ma duc la endo sa le citeasca,dar, mi-i se filfaie atata timp cit cred ca vom reusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

putini da' buni! scriu pentru ca vreau sa va incurajez, sa stiti ca se poate si cu putini si mai putin buni!Daca accesati pagina de album, o sa vedeti ce splendoare de baiat am reusit cu o oligoastenospermie de toata frumusetea, 11 mil, mobili cca 40%(fara nici un tratament)

fiti optimisti!

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzza

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Andrruzza, sa-ti traiasca , este absolut superb bebe-ul tau! ...Dar tu ai fost norocoasa , noi cu 5 mil ce sa facem? Parca toti dr. se uita chioras la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

princess,

al vostru o sa fie si mai minunat! gandeste-te ca am fost norocoasa dupa o asteptare de ... 7 ani!deci, mult optimism!




mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzza

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titelu spune:

[size=1]Andrruzza[/size=1] sa-tzi traiasca Prislea ani multzi si fericitzi iar norocul sa se lipeasca de el.Felicitari!Daca nu supar dupaai avut o anumita pozitzie ptr.un anumit interval de timp prin care sa ajutzi?
Princess capul sus,cu pinzele sus vom reusi si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

titelu,

uite cum a stat treaba! In mai am facut test postcoital si..dezastru.In iunie (28 iunie)m-am gandit io sa mai faca sotul o analiza, ca nu mai facuse de 6 luni...alt dezastru. Am facut programare la dr. Niculescu pe 1 iunie si el a fost de parere sa mai repete o data spermograma. A repetat-o pe 6 iulie...acelasi dezastru... Ca sa intelegi de ce ti-am zis toate astea... Ultima mea menstruatie a fost 13 iunie, deci perioada 28 iunie- 6 iulie a cam fost ovulatia; altfel nu stiu cand am avut contact, ca pe 28 iunie cand am vazut ce prost rezultat la analiza, mi-am zis ca nu avem nici o sansa si nu am mai tinut cont de zile. Pozitie?? pai io mai stiu cum am stat zilele alea??? Tot ce stiu este ca n-am mai stat ca dilia cu picioarele pe pereti juma' de ora dupa contact.
Pe scurt, cand n-am mai numarat zilele..12, 14 16 si n-am mai stat in pat cu picioarele in sus dupa...s-a intamplat! (acum scuze de detalii)
relaxati-va putin, fiti optimisti si incepeti sa faceti economii pentru patutz, carutz....



mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzza

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

aaa, sa nu uit..prin mai a luat niste zinc si seleniu..cam o luna.






mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzza

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titelu spune:

TSH ULTRA =1,65 val de referintza 0.60-4
Proloctina =9.3 val de referintza 2-12
FSH =7.01 val de referintza 1-10
prepubertar <2
LH =3.65 val de referintza 1-5.8
prepubertar <0.4

Nu stiu cu ce sa mananca aceste valori,la endo merg in aceasta dupa-masa ptr citirea lor,am trimis un email la cj sa compar spusele medicilor.
O zi minunata tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoma spune:

Titelu, mie mi se par OK analizele tale.

V-am pupat!

Mergi la inceput