Gogosica &Co.- povestea noastra

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:


Frumoasa si emotionanta povestea.Sa-ti traiasca gogosica si sa va dea D-zeu tot ce va doriti!!!

Anda si buburuza din burtica30+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/tudoranda/album?.dir=2275&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

MI-a placut la nebunie....
Am trecut prin toate fazele: am ris la fazele cu laptele nemincat,am simtit indignare ptr muraturile din spital( referitor la persoanele acre) am plins la primul contact cu aceasta mica fiinta....
Sa va traiasca....Si sa aduca numai bucurii... Sunt sigura ca va citi cu mari emotii aceasta poveste cind va fi mare....

Si asa ca o paranteza.... In sfirsit am aflat si eu cum o cheama cu adevarat... NU de putine ori mi-am pus intrebarea... dar ma gindeam ca daca e chiar UCA in acte si eu intreb, o sa zici ca ma leg de numele copilului
Pupici

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

FETELOR SCUMPELOR, MULTUMIM MULT!!!!
Ciudat e ca as reciti si eu povestea iar si iar.. cred ca nici acum nu-mi vine sa cred cate s-au intamplat in ultimul an... Zi de zi descopar ce minune este Lalucutza mea, cata fericire este intr-o privire de-a ei cand ma vede si cat imi daruieste cand isi lipeste gurita de mine sa ma pupe... NIimeni nu poate inmtelege decat dupa ce trece prin asta si ii multumesc lui Dumnezeu ca o am.... e sufletul meu si citind povesti triste despre alti copilasi mi se rupe efectiv sufletul... "inainte" era altfel, plangeam, ma durea cand citeam astfel de povesti, dar acum de cand o am pe Uca-Uca simt pur si simplu sfasierea... si mi-e o frica teribila de tot ce poate fi rau, insa incerc s-o ignor fiindca gndurile rele atrag lucruri rele.. si atunci ma uit la ea cand zambeste si-mi umplu iar sufletul cu ganduri bune si calde si dulci... si cu infinita dragoste. Iar seara cand ne rugam la ingeras o privesc cum se uita in sus si zambeste la cineva invizibil mie si parca ma asigura ca cineva acolo sus are grija...
Ma opresc aici, va pup pe toate.. oLo, Uca va ajunge sigur de tot la Moldoveanu dar mai curand la Barcaciu , Mishulina, ma voi bucura ca de mine insami cand te voi vedea cu burtica, Lilia sarutari puternicei si frumoasei tale printzese , iar gravidutelor le doresc nastere usoara si bebei sanatosi... Va pup mult!!!!!!!!!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Ce poveste frumoasa!! mai ales ca se aseamana pe undeva cu a mea: casatorie pe 28 iulie 2001 si bebe tot in 2004. Felicitarii si sa va traiasca comoara!!!!

Ana Maria si bebe Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Gata am reusit si eu sa termin de citit. Eu nu pot sa fac ceva decat daca imi doarme bebelina ca altfel e calare pe mine.
E superba povestea, mi-a placut la nebunie, si la mom. FERICIRII SUPREME(cd. i-ai simtit obrajorul)mi-au dat lacrimile efectiv. Te invidiez pt. asta. Mie mi-a aratat-o pe bebelina de la distanta si am simtit-o prima data si am atins-o abia la 6-7 ore dupa nastere cd mi-a adus-o la salon si mi-a lasat-o in grija.
Sa-ti traiasca printesa si sa-ti aduca multe, multe bucurii.

AURASI NICOLETA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Ana, Iulyp, sa va traiasca ingerasii si sa fie sanatosi si voiosi!
Multumiri si sa ne intalnim la "viitoare mamici" .... peste vreo doi ani poate...

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Foarte frumoasa povestea ta!
Ma bucur pentru voi si multa fericire si sanatate in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Uau...
Andora, frumoasa poveste! Din pacate presarata si cu incidente neplacute legate de nesimtirea binecunoscuta a unor cadre medicale...
M-a luat tremuratul cand citeam si-mi imaginam cum, cand tu iti vedeai bebelina prima data eu am pregateam s-o nasc pe a mea!
La ce spital ai nascut? Ne-om fi vazut pe acolo!

Raluca si bebelina IOANA - ALEXANDRA 10 oct.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Andora, frumoasa poveste. Sa iti traisca Maimutica si sa va bucurati de ea. Sa fie sanatoasa, voioasa si voinica si sa va umple inimile de bucurii.
multi de la noi.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Ellen, maria, multumesc din suflet, sa fiit si voi fericite si iubite alaturi de toti cei dragi!!!
Naty, idem.. hahaha, asa ma gandeam si eu cand am intrat in grupul vostru, tot la Municipal ca si tine (nu-i asa?) insa tu prin cezariana eu normal.... Cred ca ne-am vazut sigur cand am fost la raze

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput