Lucian , la 2 ani si 10 luni cu leucemie

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Fetelor, in anuntul de pe http://www.radiotargujiu.ro/anunt.php am vazut ca exista posibilitatea ca o persoana asigurata din italia, sa-si doneze asigurarea pt Lucian. Credeti ca este asa?

Daca asa o fi, este cea mai rapida metoda de a-l duce la transplant. Nu vreti sa ne axam pe a gasi acea PERSOANA?

Ancuta (DPN 11 feb. 2006) & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

fetelor, am uitat cum o cheama pe prefeca, am auzit insa la televizor cum ca zicea ca ea vrea sa se implice...cred ca ar fi o idee buna sa o abordam si peea...este femeie chiar daca nu are inca o familie, eu cred ca instinctul matern tot il are..trebuie atinsa coarda aceea sensibile..haideti sa incercam si cu ea...a dat o adresa de email ..sper ca mi-o amintesc bine..nu strica, ea este in gratiile lui Basescu..putem incerca..
prefectura@prefecturabucuresti.ro cred ca asha era..
nu va suparati pe mine dar cred ca orice idee este buna de luat in considerare...
ce parere aveti?

pashosha mami lui Luca si Maia

va pup

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

LADYBUG, din ce am citit pe site-ul de la St. Jude, adica...Financial Responsibility
All patients accepted for treatment at St. Jude are treated without regard to the family's ability to pay. St. Jude covers all costs of treatment at St. Jude beyond those reimbursed by third-party insurers, and total costs at St. Jude when no insurance is available. St. Jude also provides assistance with transportation costs and local living expenses during treatments (see Travel and Where to Stay in Related Topics).

rezulta, totusi, ca ei acopera cheltuielile, in cazul in care copilule ste un bun candidat pt studiile lor, in cazul in care nu au fost inca tratati, dar si pt pacienti care au fost tratati, in finctie de pacient in parte. Lucian a fost tratat si acum are nevoie de transplant, si am citit ca fac si asta.

Cel mai bine cred ca ar fi sa suni tu acolo, cat mai repede, si sa te interesezi exact de proceduri, dupa ce faci rost de actele medicale ale lui Lucian, si, de asemenea, cel mai important acum, este sa aflam in cat timp poate fi aduc Lucian acolo.

Asta este sansa lui, dupa parerea mea, daca il accepta. Dar timpul nu este de partea lui.


Ancuta (DPN 11 feb. 2006) & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Bietul puiutz, mi se rupe inima de mila lui. Oare chiar nu putem face nimic pentru el? Fetelor din Italia, oare chiar nu puteti sa ne spuneti daca au fost gresit informati parintii sau e adevarat cu donatia???


"Unde exista dragoste, exista si Dumnezeu" - Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladybug spune:

Ancuta,

Eu am dat telefon la St. Jude in legatura cu Mihaita Hogas, sperind ca vor putea face si un transplant de ficat, dar mi-au zis ca 1) se ocupa numai de cancer, si 2) copilul trebuie sa aiba trimitere de la un medic.
Am sa dau telefon pentru Lucian, desigur, dar ma indoiesc ca stau la discutii cu mine.

Am trimis un email la radio Tg. Jiu, si am primit un raspuns foarte prompt si amabil de la seful redactiei, care
se va implica. A vorbit deja cu tatal copilului care era in Bucuresti, ca sa-i spuna de St. Jude. Se vor intilni luni la redactie. I-am spus sa incerce orice sa-i convinga, si mai ales sa-i convinga pe doctori sa-i faca trimitere lui Lucian. Doamne ajuta!

Daca au nevoie de ajutorul meu, fac tot ce pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Adusca, ca tot ziceai de Tariceanu, sotia lui are o fundatie (http://www.fundatiacopiisanatosi.ro), poate are efect un mail trimis la office@fundatiacopiisanatosi.ro.

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Doamne..
Cum pot ajuta?
Mailuri, traduceri, contati si pe mine..

Postez mai jos rugaciunea dumnezeiasca, cand o cititi spuneti si numele lui Lucian..sa ne auda Dumnezeu si sa se indure de viata lui..

Tatal nostru, Care esti în ceruri,
Sfinteasca-se numele Tau ;
Vie împaratia Ta ;
Faca-se voia Ta, precum în cer
asa si pre pamânt.
Pâinea noastra cea spre fiinta
Da-ne-o noua astazi ;
Si ne iarta noua greselile noastre,
Precum si noi iertam gresitilor nostri ;
Si nu ne duce pe noi în ispita,
Ci ne izbaveste de cel rau.
Ca a Ta este împaratia si puterea si marirea,
Acum si pururea si în vecii, vecilor.
Amin !

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

andora, site'ul fundatiei l-am studiat din scoarta-n scoarta, se ocupa numai de prevenirea si tratarea afectiunilor cardiace la copii, in speta malformatiile congenitale. Eu pt Tudorica am primit raspuns promt, insa nu am primit nici un raspuns de la guvern in cazul lui Lucian.
o sa incerc acum sa scriu un mail la prefectura@prefecturabucuresti.ro, poate doamna prefect, ca femeie va fi impresionata de caz.


Fetele de pe DC babusca adusca

Creierul este un organ oarecum indispensabil capului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



Fetelor, ce-ar fi sa il abordam si pe Becali? are cineva pile sa ajunga pe la el? ii place sa se laude ca ajuta copiii...eu am sa incerc sa mai dau telefoane pe la astia pe care ii stiu eu..ca daca 10 de ici, 10 de colo, poate salvam copilul...
mai sugerati oameni importanti, eu am nr de tel al dlui Becali, dar daca nu ma duc prin cunostinte la el o sa urle..
mai ganditi va la oameni cu bani care ar putea fi abordati

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

am scris pe adresa prefectura@prefecturabucuresti.ro dar mi s-a intors inapoi mail'ul, nu exista aceasta adresa.

Fetele de pe DC babusca adusca

Creierul este un organ oarecum indispensabil capului.

Mergi la inceput