Mamici de iulie-august 2005 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ZenaO spune:

Mai, fetelor, de ce mi-or fi zis Iosup si ginecoloaga ca e grasun bebe? Vad ca e normal, cam aceeasi greutate o au si ai vostrii. Cred ca s-au mirat ca iese asa un buflei din mine si din sot - 2 sfrijiti; ma rog, eu nu mai sunt.

Zina si bb Matei 33 sapt.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/oanaz_mucenica/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

pe mine m-au anuntat pe colegi.ro de intilnire, dar eram aici asa ca...n-am servit. ar fi misto sa puna si ei poze pe net la colegi.ro, daca au facut. am fost anul trecut sau acum 2 ani in Conti intr-o seara si era "reuniune" in lege-vreo 3-4 de la B si vreo 7-8 de la A, era Alinuta de la D...am considerat-o revederea de 10 ani...a fost fun.si cu colegii sotului am tras un chef de Sf Stefan in 2003 in Garden Pub, revedere de 11 ani la ei...sa stii ca si la generatia lor, ca si la a noastra mi s-a parut ca gagicile( majoritatea) arata fff bine iar barbatii ( in afara de al meu, bineinteles) horror. serios, in afara de al meu si inca vreo 2 restul se ingrasasera infiorator, au chelit, au facut burta...iar fetele aratau bine-bine. la noi au ris ca de la frig se conserva barbatul,dar eu le-am spus ca il tin ocupat in pat si nu ajunge pina la frigider...
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Irina ma bucur mult ca iti vezi sotul si sa petreceti frumos
Adriana bafta multa maine la doctor si sa vian Aidan cand vrea el, asta e, ei sunt suverani acuma
Felicitari noilor mamici si numai bine.
LA celelalte fete va doresc saptamini usoare fara simptome si numai bine, sa va bucurati de timpul ramas pina apar bebelusii

Denisa
8+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

mamini, nebunatico, mai lasa barbatu sa mai ajunga si la frigider ca daca toata ziua il tii ocupat...face anemie.

Luminita
32+ cu Andrei
Tati si mami lui Andrei http://pg.photos.yahoo.com/ph/lumylorv/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Lulu, vezi de treaba cu anemia, ca-i dau si lui pastilutze de fier...
hai ma ca-l las, da`cind sa-i dau drumul, se preaface ca se-mpiedica... iubitu`de el.
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Denisa, multumim de urari, la fel si tie...
Zina, daca iti zicea: bebe e normal, e ca te gindeai ca-i mic? ca si a mea era normala si m-am zdrelit toata ca-i pitica, era doar medie...ca asa e ea. lasa sa fie grasunel, ca asta e "normal" la bebei.
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Adriana, ne-ai dat emotii...parca eram casa de pariuri care mai de care

Fetele si eu am probleme cu burta, cred ca m-am stricat la burta, diaree, si dimineazta aveam o stare de greazta...oare imi induk anumite stari?!?! Am luat-o razna...mai bine, stau eu cuminte si nu ma mai gandesc la prostii

Albinutzza 36+ & Luca bondarelu' din burtica
Traieste clipa
http://community.webshots.com/user/albinutzaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuletulpanda2005 spune:

Buna burtici si mamici!
Hai ca incercam si noi sa revenim, macar acum.

Felicitari CRISTINA!!!! Sa va traiasca si sa fiti sanatosi sa va bucurati de el

Adriana cred ca Aidan mai vrea acolo ca e bine. Asa ca nu te mai stresa. Ca si daca nasti la termen e ok. Oricum mai e foarte putin si ai sa-l tii in brate :-). Mai bine stai linistita si odihneste-te ca, dupa cate se pare, abia dupa nastere incepe "distractia". N-ai citit ce spun mamicile de mai-iunie? :-)

Irina ma bucur pentru voi. O sa fie super! Cum zice Kulta, "Lucrurile bune li se intampla celor ce au rabdare".

Multzam fetele ca m-ati linistit cu alunitele, ca intrasem la banuieli. Sper ca dupa sarcina sa treaca, fiindca tare sunt enervante.
Eu si asa sunt plina de pistrui (mai ales vara) si acum ca m-am pricopsit si cu atatea alunite, imi vine sa ... nu stiu ce sa fac.

Va pupam
danaB + Pooh 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

am venit de la doctor. Luni daca stam cuminiti aici in pat sa nu declanseze nimic ma internez pt operatie. Pana atunci stam si asteptam. Nu stiu ce sa mai zic cu eco asta ca data trecuta arata intre 2,5 si 3 kg ceea ce era o marja mult prea mare iar acum 2,600 cine mai intelege, insa doctorita a spus ca e dupa dimensiuni il vede mai mare de 2,600 doamne ajuta sa aiba macar 3 kg.
Nu crede ca raul meu cumplit sa fie de la sarcina cel putin bnu a vazut nimic deosbeit, colul evident e in continuare deschis de asta tre sa stam la patut. Asa ca asta fac.
Doamne ajuta!
Va pup

Ioana
35+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Corbioana...doamne ajuta sa fie bine! Si nu te ingrijora de greutatea lui bebe..important e ca e sanatos..si in curand o sa il tii in brate!


AniS si bebelina mea dulce 33+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput