Sa-i redam VIATA si SPERANTA DIANEI-MARIA !!!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



Sorana!!!!
Capul sus!!!! Diana nu este autista, scoate ti din cap ideea asta...a, ca are inclinatii catre, este altceva. Tu trebuie sa crezi cu toata fiinta ta ca se va face bine, si cu exagerat de multa munca, o vei aduce pe un fagash normal. Nu ai voie sa gandesti negativ , si nici sa cedezi...fortza si putere sa mergi mai departe, asta ai zis ca ai nevoie...te sarut.
Dan, cinste voua, bravo ca o ajutati, chiar are mare nevoie de un program recuperator...va felicit..te sun diseara Sorana sa imi spui cum a mers...pupici multi la piticutza

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Va multumesc din suflet ca sunteti alaturi de Diana si Sorana, impreuna am facut o minune....sa nu facem ca ea sa dispara din senin!
Sorana, cred ca Diana este cel mai frumos "cadou" (cu perisor blond si dintisori perfecti, cu cele mai agere picioruse si cei mai frumosi ochisori si cu un fundulet mirositor ) .....de ziua ta, ca sa fiu prima, eu si Maria iti dorim multa sanatate, tot ce-ti doresti in legatura cu Diana Maria sa se implineasca si cele mai frumoase ganduri, pentru voi iubitele noastre!!!
La multi ani!!!!!! , si faci cinste...stii tu cu ce..., poate-mi trece raceala pana atunci....

Numai bine tuturor si va multumesc ca sunteti OAMENI MINUNATI!
Doamne ajuta!
Maria si mami Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Sorana, sa ne traiesti daca e ziua ta...uite ce cadou ai primit de la Dumnezeu draga mea...nu renunta..lupta si vei iesi invingatoare...maine ne vedem sa iti dau medicamentele?

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

La multi ani Sorana , sa-ti traiasca fetita si sa ai parte alaturi de ea, numai de bucurii!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



Sorana, ce mai faceti , tu si Diana?
scuza ma dar am fost super ocupata cu bebe mic..acum mai respir putin..cum merge..ai fost la chineto? ii dai ce ti a recomandat d na doctor?

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

Buna ziua Sorana

Ma numesc Eliza Ghinea si locuiesc in Toronto. “Vin” de pe forumul despre Mihaita Hogas. Am pregatit si eu un mic pachetel pentru Diana Maria, cu ceva hainute, carti de colorat si niste vitamine Flintstones. As putea trimite hainele prin posta, dar cu vitaminele mi-e teama pentru ca sunt sigura ca posta din tara va deschide pachetul. De aceea am sa incerc sa le trimit fie prin o doamna care se intoarce in tara in august (dar ea sta in satul Branesti, care este de fapt in Bucuresti, langa capatul Pantelimonului (vis-s-vis de complexul Cora)) sau prin alta doamna care soseste in tara in septembrie. Nu am vorbit inca cu ele, dar sper sa imi primeasca pachetul. O sa te tin la curent. Spune-mi daca esti de acord.

Multumesc, numai bine
Eliza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Eliza, buna, imi permit sa raspund eu in numele Soranei. Ea este mai timida. Stiu asta pentru ca am avut ocazia sa o cunosc. este un om minunat si o mamica pe masura...Eu o sa vorbesc cu ea zilele astea, caci nu prea are cum sa intre pe forum, asha ca daca n te deranjeaza, o sa o intreb eu, desi sunt sigura ca o mana de ajutor i-ar prine bine. Cat despre locatie, nu ti face probleme, ca am mashina si dau eu o fuga, sau gasim noi o solutie..


pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

Draga Pashosha, Sorana a luat deja legatura cu mine prin email. Nu am mai scris pentru ca nu am rezolvat inca cu doamnele acelea, dar sunt sigura ca cel putin una din doua va accepta sa ia pachetelul. Am sa va tin la curent de indata ce mi-l iau. Oricum, sosirea lor in Bucuresti va avea loc fie in august, fie in septembrie. Tinem legatura, vizitez zilnic site-ul despre Diana Maria si cel despre Mihaita.

Numai bine
Eliza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

buna ziua tuturor,

In primul rand doresc sa-mi cer scuze ca nu am mai scris (de fapt nu am nici o scuza)
As dori sa spun tuturor prietenilor care au ajutat-o pe Diana Maria de pe acest forum ca ea este bine si face mici progrese uneori.
A inceput sa mearga singura si se bucura sincer din inima ei de copil de ceea ce descopera: adierea vantului, razele soarelui, leaganul, copiii. Si eu ma bucur alaturi de ea.
Aseara am fost la familia ei. Venise acasa si mama naturala a Dianei. Le-am gasit la lumanare pentru ca le-a fost restrictionat curentul. Inca odata m-am bucurat pentru Diana. Mama naturala nu a intrebat de fetita, nu a solicitat sa o vada.
mi-a facut in schimb mie mai multe reprosuri.
Nu mi-am dat seama cat este de complicat sa fii mama adoptiva: familia ei ma critica, uneori si vecinii sunt foarte ,,binevoitori,, si imi aruca gratuit cate o rautate.
Pe DC am cunoscut persoane minunate care mi-au oferit suportul de care aveam nevoie si va multumesc inca o data tuturor.
Sper din suflet sa mai tinem legatura.

Sorana si Diana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Sorana, nu iti face probleme de vecini, si mie mi-au facut tot felul de belele..binele triumfa...am cerut niste hainutze de la o prietena, si am niste hainutze de 3 anishori asha pentru Diana. tu esti o mama excelenta si nu trebuie sa pleci urechea nici la ce iti reproseaza mama biologica..
D-na doctor m-a intrebat de voi, nu am stiut ce sa ii spun, dar ar fi bine daca i-ai da un telefon. Chiar vrea sa ajute...eu plec la munte, cum vin te sun sa ne vedem cu hainutele..si mai ales sa vad printesa...hai da-i un pup mare de la mine si Bravo tie ca nu te dai batuta...pupici

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput