Fetele din Austria(16)

Fetele din Austria(16) | Autor: Babee

Link direct la acest mesaj

Asa..m-am gandit eu ca daca tot aveti chef asa de scris sa deschid un capitol nou si sa va las sa dati frau liber gandurilor si penelurilor.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48044" target="_blank"> Fetele din Austria (15)

Ma gandeam mai devreme ce-o fi cu Primel, ca n-a mai scris de tare mult timp.Daca vei citi sa stii ca ne gandim la tine si iti transmitel salutari calde calde din Austria draga.

Simmypo isi exercita rolul de mamica si nu mai scoate nasucul din scutecele...Malina85 a disparut cu tot cu sot(unde-o fi dus-o Doamne...)..Adjadyn i-a dat un branci soacrei si-a scapat de ea...), Alina nu mai indrazneste sa ma sune.. Carolada asteapta la colt s-apara sarmalele alea..Flavia nu prea poate veni la intalnire ca e cu casa.. dar poate daca facem galerie vine.... Viktoria e cu casa, muta bucataria etc.. Alexandra e in focuri ca face puiul mic curand un an..au mama pe cine am uitat??? si uite-asa ne pregatim de intalneala sportiva.Asa..Nikomiko e pe drum..Caroooooooooo raspunde-i fetii astazi -maine!!!

Fug la nani nani ca maine dimineata baga Phillip trompeta si adio somn ...Vise frumoasa oriunde v-ati afla in Austria

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Si a trecut un an

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Scuze..."adica Gratz" (eu cel putin stiu ca se scrie cu "tz")
So, e cineva din Gratz? Multi din prietenii mei din Banat sunt acolo si.. poate, poate dau de ei pe Dc. Sau macar de prieteni de-ai lor. Oricum, ceva care sa-mi aminteasca de copilaria mea in Anina,
Caras-Severin. Ca toti fostii mei prieteni au emigrat. Si, din cate stiu eu, multi sunt in Gratz. (Cel putin cea mai buna prietena din copilarie. De ea stiu sigur ca e acolo)

Oana si Stefanel

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Din Graz exact nu e nimeni, dar poate cine stie Ghinetz poate dai de prietenii tai cumva

Alina scuzoaie hani..copii linkul de la capitolul precedent si gata..fug la munci....acusi acusi

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Si a trecut un an

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Alina..de jumate de ora citesc primul capitol..asa ca sa-mi amintesc de prima intalnire.Multumim

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Si a trecut un an

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinah spune:

Gabi, asta am facut toata ziua. Am lasat copil si sotz de izbeliste si am fumat capitolele. Am revazut primele poze cu bubu (al tau)...ce miiiic era si acum ditai flacaul frumsel .

Am facut pauza sa-l spalam pe Armin si revin harnica la citit.

Poze (23.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44654&whichpage=1" target="_blank">fetele din Austria(14)

Asta ca sa-ti vin in ajutor

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Si a trecut un an

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinah spune:


A fost sufletel acasa 2 zile si mi-am facut de cap, kuru'-nfipt in scaun si ochii in calculator Ieri am vrut la tenis si a plouat. Am si io o baaaafta. Am recitit capitolele, ce de amintiri frumoase dar si mici paruieli , ca in orice familie
Am facut din nou pe detectivul, nici nu stiti cat de mare s-a facut Clubul Austria.
(Daca apasati pe numele din lista va va duce in profilul fiecareia)
31 de mandre cosanzene, trecute si prezente :


1. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=4813" target="_blank"> MonicaGj, 33 ani, 1 fetita, Amstetten
2. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=4475" target="_blank">Babee, 27 ani, 1 baietel, Wien
3. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=2592" target="_blank">Toria, 36 ani, 1 fetita si 1 baietel, Salzburg
4. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=4852" target="_blank">Alina, 30 ani, 1 baietel, ~Linz
5. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3667" target="_blank">Anto, 39 ani, 1 fata, ~Graz
6. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5741" target="_blank">Nelke, fara copii, Salzburg
7. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=4373" target="_blank">Alexagandi22, 24 ani, 1 baietel, ~Salzburg
8. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=1777" target="_blank">Klavier, 25 ani, 1 fetita si 1 baietel, ~Wien
9. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=307" target="_blank">Cat, 30 ani, 1 fetita, Bayern(Deutschland)
10. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=6841" target="_blank">Carolada, 35 ani, fara copii, ~Salzburg
11. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7514" target="_blank">Viktoria, 30 ani, 2 fetite, Baden NÖ
12. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=4742" target="_blank">Ddeisl, 25 ani, fara copii, Wien
13. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=880" target="_blank">Cricri, 1 fetita, Graz
14. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=649" target="_blank">Amelia, 31 ani, 1 fetita, Wien
15. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7326" target="_blank">Loredanaiascu, 23 ani, 1 fetita, ~Linz
16. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7629" target="_blank">Madutzu, 24 ani, 1 fetita si 1 baietel, Wien
17. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7976" target="_blank">Andreeacc, 29 ani, 1 baietel, Wien
18. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=6698" target="_blank">Tanja, 22 ani, 1 baietel, ~Graz
19. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8212" target="_blank">Justasmallkiss, 1 fetita, Wien
20. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=6217" target="_blank">Chesh, 30 ani, fara copii, Wien
21. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8757" target="_blank">SchusterLaura, 2 baietei, Mistelbach NÖ
22. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=10620" target="_blank">Nikomiko, 27 ani, fara copii, Wien
23. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=4705" target="_blank">Angelina, 23 ani, fara copii, Wien
24. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=10181" target="_blank">ClaudiaH,1 baiatel, Wien/Iasi
25. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=16291" target="_blank">Primel, 27 ani, fara copii, Innsbruck
26. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=15633" target="_blank">Adjadyn, 1 fetita, Lienz
27. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=15431" target="_blank">Flaflo, 1 fetita, Wien
28. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=18123" target="_blank">Simmypo, 1 fetita, Wien
29. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=18249" target="_blank">Malina85, 20 ani, fara copii, Graz
30. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=11888" target="_blank">Violeta, un baietel si o fetita, Wien
31. www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=18971" target="_blank">Raalucutza, 23 ani, graviduta, ~Linz



Carolada scoate capul, ca acum e 10 iulie Ai ramas intre clienti? Nu mai scapi de ei, aaa? Le-ai dat urzici, ce le-ai facut domne'?
Pe rochita am dat muuult, 1200, dar daca aia mi-a placut. Ca doar o nunta am. Sper :)


Revin si cu lista de 10 iulie
Gata, am revenit, cam asa arata chefuiala: iooo, carolada, babee, Viktoria, nikomiko(?), alexa(?), flavia(?), simmypo(?) + 2 prieteni (sunt barbati bine macar? ).


Poze (23.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Deci..lista..

Alina-2 pers+copil
Babee-3pers+copil
Nikomiko-6 pers
Carolada-2 pers
Viktoria-2 pers+2 copii
Alexa-2 pers +copil(?)
Flavia -2 pers +1 copil(?)
Smmypo-2 pers? +1 copil(?)

Sa zicem 18 adulti..frate..eu cate sarmale credeti ca fac??Caro o fripturica nu putem face la tine??Sau sa mai papam ceva(sa cumparam desigur)???Ca dupa drum...e foamea mare...deh
Eu astazi muncesc, maine fac bagaje..si sambata la mareeee.Sa fiti cuminti si sa aveti grija de voi.daca mai vrea cineva, sa zica si sa vina

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Si a trecut un an

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

quote:
Originally posted by alinah
Gata, am revenit, cam asa arata chefuiala: iooo, carolada, babee, Viktoria, nikomiko(?), alexa(?), flavia(?), simmypo(?) + 2 prieteni (sunt barbati bine macar? ).



Adica doi prieteni cu nevestele-si nu nu..nu sunt

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Si a trecut un an

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinah spune:


quote:
Originally posted by Babee

quote:
Originally posted by alinah
Gata, am revenit, cam asa arata chefuiala: iooo, carolada, babee, Viktoria, nikomiko(?), alexa(?), flavia(?), simmypo(?) + 2 prieteni (sunt barbati bine macar? ).



Adica doi prieteni cu nevestele-si nu nu..nu sunt




Gabitza, ce dezamagire. Si cand ma gandeam sa vin singurica

18 persoane!!! Ar fi culmea. Vii cu doua oale de sarmele, naaaaa
Eu zic ca te lasi tu pana la urma de sarmale...Carolada probabil are gratar acolo la camping si ne infingem in niste pulpane, costite si alte fibre

Poze (23.08.2004)

Mergi la inceput