Fetele din Austria(16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinah spune:


quote:
Originally posted by ghinetz

Scuze..."adica Gratz" (eu cel putin stiu ca se scrie cu "tz")
So, e cineva din Gratz? Multi din prietenii mei din Banat sunt acolo si.. poate, poate dau de ei pe Dc. Sau macar de prieteni de-ai lor. Oricum, ceva care sa-mi aminteasca de copilaria mea in Anina,
Caras-Severin. Ca toti fostii mei prieteni au emigrat. Si, din cate stiu eu, multi sunt in Gratz. (Cel putin cea mai buna prietena din copilarie. De ea stiu sigur ca e acolo)




Ghinetz, cum a zis si Babee...cel mai probabil te referi la orasul Graz...acolo e comunitate mare de romani, acolo e si organizatia romanilor din Austria. O fi si vreun catun Gratz(cu toate ca am dat chiar si search pe tema asta si n-am gasit, sa nu vorbesc in nestiinta), dar ma indoiesc ca sunt atat de multi romani adunati acolo.
Oricum, vezi ca mai sus e lista cu toate fetele din Austria si orasele unde stau. Poate iti spune ceva vreun nume/nickname.

Numai bine

Poze (23.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

buna fetelor
ufff,am avut vreo 2 zile de coshmar,munca ,scoala, examene, telefoane,probleme.la un examen am scapat am luat 2la celalalt primesc rezultatu luni,am asa un ghimpe dar asta ece sa fac daca s baba si nu mi mai intra in cap gramatici si alte alea?la italiana am intr o saptamana si nu stiu ce o sa fac,am zis c o sa ma imbat si intr un caz si intr altul
m am speriat cand am vazut cata lume vine(dac or veni toti)pai fetelor noi avem asa la camping:friptura vita 250 gr.cu cartofi si vegetale,piept pui cu aceeasi garnitura ca la vita,tacos cu vita,pui,vegetarian sau simplu cu cascaval.presupun ca micu dejun nu va intereseaza.daca vreti va spun si preturi si pot sa fac o mica reducere.acu n ar fi o problema daca fiecare spune ce vrea.eu zic s asteptam sa se hotarasca si ceilalti dac vin si sapt.viit.facem planu de bataie.
pe de alta parte,am stat si m am gandit mai bine ,poate,daca vreti,ne ducem in oras la o berarie care are si mancare buna(augustinerbräu se cheama)si berea e din aia fara clabucipt.ca ma gandesc in cazu in care ploua(ceea ce nu e exclus,anu trecut de ex.a plouat 3 saptamani in iulie) nu putem manca la camping,pt.ca avem mese si scaune afara si as putea lua si eu o pauza.poate facem si o plimbarica prin oras ,ce ziceti?eu ma ofer ghid
deci,astept propuneri.


www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

ma scuzati daca scriu cam dezlanat dar scriu pe bucatele(ca mereu se iveste cate ceva de facut,ba suna telefonul,ba vine un client etc.)
asa,deci planu ar fi asa(varianta a 2a):intalnirea la mine la camping ,sevit bauturica de bun venit +tras súfletul oleaca,apoi incolonarea si fuga la berarie,acolo taclale cat cuprinde ,apoi un rund prin oras (asta depinde si de vreme)apoi in functie de programul fiecaruia,intoarcere la camping, inca un drink si cam atat.
alinahbravo pt.lista austriecelor ca ma uitam si eu prin ograzile vecine si toata lumea avea liste
babeete premiez si pe tine cu o bericapt.linkuri.acu fara gluma nu e nevoie sa faci sarmale(numai mie sa mi aduci vreo catevadaca ai uitate prin vreo oala)

www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

si am uitat sa va zic c am papat neste costite de purcelussi s o mustruluiesc nitel pe alinah:
1)1200 euroi pe rochie?o mai ai?ce faci cu ea?(asta n a fost mustruluiala ,acu urmeaza)
2)auzi doamna da matale ai uitat ca esti maritata si ai si un bb agatat de fusta?tie la barbati bine ti e gandu?rushinika!si barbatelu tau stie de gandurile tale?
te iert ca acu vazui ca tu ai pus linkurile,babita a pus numai la unu
restu unde umblati?


www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

alinah, da, Graz
In listuta voastra nu am gasit nimic. Pe prietena mea o cheama Ramona Francisca Polk (numele de familie era cel de d-soara. Nu stiu daca s-a casatorit)

Oana si Stefanel

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

quote:
Originally posted by carolada

ma scuzati daca scriu cam dezlanat dar scriu pe bucatele(ca mereu se iveste cate ceva de facut,ba suna telefonul,ba vine un client etc.)
asa,deci planu ar fi asa(varianta a 2a):intalnirea la mine la camping ,sevit bauturica de bun venit +tras súfletul oleaca,apoi incolonarea si fuga la berarie,acolo taclale cat cuprinde ,apoi un rund prin oras (asta depinde si de vreme)apoi in functie de programul fiecaruia,intoarcere la camping, inca un drink si cam atat.
alinahbravo pt.lista austriecelor ca ma uitam si eu prin ograzile vecine si toata lumea avea liste
babeete premiez si pe tine cu o bericapt.linkuri.acu fara gluma nu e nevoie sa faci sarmale(numai mie sa mi aduci vreo catevadaca ai uitate prin vreo oala)

carolada

www.camping-kasern-salzburg.com




Io da io da..e fain asa....ca vreau sa vad si Salzburg-ul...S-aduc o tuica ceva???.
Caro Caro na c-o facem lata in Salzburg:))As vrea si eu sa vin de pe 9 ..dar sa vad cum rezolv cu Vio..ca depind mai mult de el.

Fug sa-mi calmez nervii provocati de o toanta...si mai scriu maine.

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Si a trecut un an

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

mai fetili ultimul mesaj apare scris de alinah dar eu nu l vadca eram curioasa sa vad ce replici imi da

www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmypo spune:

sorry am scris un mesaj ieri dar nu am verificat daca a aparut si acum vad ca nu-i ei bine nu mi-am mai scos caput dintre titze si pampers si actee si iata ce iesi: in seara asta plec in romania cu micutza cu sper sa ma intorc intr-o saptamana dac reusesc sa ii fac pasap in regim de urgenta ...si faza mai rea e ca pierd intalnirea nu stiu daca ajung asa ca nu punetzi "baza" pe mine (na ca am zis-o, desi ma gandeam ca daca vin sa fac si eu un tort de ala cu multa frisca)
ei fetelo va anuntz eu dac reusesc sa vin (ca este net si la parinti acasa)
pana atunci numa bine si sanatate multa

PS abia astept sa citesc si eu celelalte capitole, poate ajung sa va cunosc.. si apropo eu am 24ani si pe fetitza o cheama Jenny(13.04.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Am scos si eu putin capul din bagaje, din rufe calcate, din viitoarele snitele si astept sa se faca painea aia.
Simmy cum pleci cu fata in Ro daca nu are pasaport???Ca io nu pricep nici sa ma bati.Oricum drum bun si te-asteptam mai mult ca sigur la Salzburg...ca e musai musai

Caro..Alina..pupici si fug la ale mele

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Si a trecut un an

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

babeeedrum bun si distractie placuta!
alinahpacat ca n ai fost la camping in seara asta sa vezi 5 bucati barbati bine italieni motociclisti bronzati si muschiulosi,avea unu un parfum super de m a daramatlasa ca daca fac poza cu ei va pun sa vedeti si voi
pupicei si noapte buna

www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput