Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (56)

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (56) | Autor: mami nov-dec 04

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51265&whichpage=1" target="_blank">Capitolul 55
Haideti la capitol nou!.




Mamici de 39 si 37


IrinaA ______________20 oct_____N_____Ioana Maria__________3.580 g-54 cm_____www.nicolae.org/PhotoDeSHop/index.htm" target="_blank">poze
Camys2000 ________ 21 oct_____N_____Catalina Nicole_______ 2.800 g-48 cm_____poze
Ela2001 _ _ __ _ _ ___22 oct_____N_____Diana Andreea_______ 3.350 g-50 cm_____poze
Jasmine ____________26 oct_____C_____Radu________________2.600 g-50 cm
Ele _________________26 oct_____C_____Ana Denisa______ ___ 2.600 g-xx cm_____poze
Roserb _____________29 oct_____N_____Mihnea Andrei________3.550 g-52 cm_____poze
Ncristina ____________29 oct_____?_____Teodora Andreea_____2.200 g-45 cm
_____________________________________ Alexia Maria_________1.800 g-44 cm_____poze
Moss ______________ 31 oct__ ___C_____Alexia Stefania_____ _3.000 g-50 cm_____www.larond.ro/moss/minunea%20noastra%20Alexia/Alexia%20la%20doar%204%20zile.JPG" target="_blank">poze
Siminna _____________1 nov_____C_____Maria_______________ 3.700 g-54 cm_____poze
Bits _________________1 nov_____C_____Kenzo_______________3.780 g-xx cm_____poze
elilenus _____________2 nov_____N_____ Ana_________________2.750 g-47 cm_____poze
Ad_rianna ___________3 nov_____C_____Tudor Andrei_________2.800 g-51 cm
_____________________________________ Bianca Cristina_______2.700 g-50 cm_____poze

Diana 2004 __________4 nov_____C_____Andrei______________ 3.100 g-54 cm
Try __________________5 nov_____N_____Alex________________ 3.835 g-56 cm_____poze
Miria Cristina __ _ _ _ _5 nov_____?_____Maria Damiana_______3.850 g-51 cm_____poze
for2nity _____ _ __ __ _6 nov_____C_____Alexia Cristina_ _ ____3.950 g-54 cm_____poze
Andreap _____________7 nov_____N_____Maria Alexandra______3.350 g-47 cm_____poze
Hannen __________ ___8 nov_____N_____Isra___________ _____ 4.350 g-xx cm
Laura Miu _________ __8 nov_____N_____Ioana Bianca_________3.600 g-53 cm_____poze
Hena ________________8 nov_____C_____Mihnea Ioan_________3.450 g-53 cm_____poze
Daniela_Sb ___ ____ __8 nov_____N_____Mihai Daniel__________3.670 g-54 cm_____www.onednd.go.ro/_/Danut/main.html" target="_blank">poze
buterfly __________ ___9 nov_____N_____Robert-Lucian________ 3.350 g-51 cm
Simonacip _ __ _ ____10 nov_____N_____David________________4.000 g-57 cm_____poze
Vivian ______________12 nov_____N_____Victor_________ _____ _3.230 g-48,50 cm
Didutza _ _____ _____12 nov_____C_____Daria _________ _ ____ 2.200 g-47 cm
_________________________________ ____Dennis_______________2.800 g-51 cm_____poze

Auras80 ____________14 nov_____?_____Medeea Teodora______3.650 g-53 cm
Cassandra ________ _14 nov_____?_____Dragos Andrei_______ _3.960 g-53 cm
Eliza5 ______________15 nov_____C_____Alexandru____________3.650 g-xx cm_____poze
Aime ___________ ___15 nov_____C_____Vladimir Andrei __ ____2.800 g-51 cm_____poze
Lumi81 _________ ___15 nov_____?_____Andrei Cosmin________3.100 g-49 cm_____poze
Dama ______________18 nov_____C_____David Andrei________ _3.270 g-50 cm_____poze
Dena ________ ______17 nov_____C_____Katrhryn Rhianna_ _ __3.500 g-51 cm_____poze
Trinity ___________ __19 nov_____?_____Selina Alexandra______3.500 g-xx cm
Danamunti__________19 nov_____C_____Eric Gabriel_____ ____ _2.990 g-48 cm
Miraklucker _________20 nov____ ?______Daria________________x.xxx g-xx cm
Danette ____________23 nov_____C_____Iris Sophie_________ _ 4.300 g-54 cm
Gandacelu _______ __25 nov_____N_____Ioachim______________3.700 g-52 cm_____poze
Misticgirl __ _ _ __ _ _25 nov_____C_____Nicholas Alexandru____3.150 g-48 cm
Dutzi _______________25 nov ____C_____Iustin________________3.00 g-50 cm
Miche ______________26 nov_____N_____Darius________________3.300 g-49 cm_____poze
Descultza __ ______ _26 nov_____?_____Andrei__ _ _ __ ___ ____2.900 g-xx cm
Ionela Roxana _ _ __27 nov_____N_____Emily_________________2.956 g-50 cm_____poze
Paxela _ _ __ __ _ _ _27 nov_____?_____Silviu Ionut___ __ __ _ _3.500 g-51,5 cm___poze
Florypop ______ __ __27 nov_____?_____Andrei______________ __3.500 g-53 cm
mate __________ _ __27 nov_____N_____Christian Gabriel_______3.950 g-52 cm
Onitza _____________28 nov_____C_____Paul Constantin______ _3.600 g-49,5 cm___poze
Madachan ________ _29 nov_____?_ __ _Edward Florin____ ____ _3.150 g-51 cm_____poze
Fulguletz ____________1 dec_____C_____David Andreas_________3.150 g-52 cm_____poze
MadalinaP ___________1 dec_____C_____Edis_______________ ___3.000 g-50 cm
Luminita B _______ ___2 dec_____N_____Tudor Andrei_______ ___3.500 g-51 cm_____poze
Karmen24 ___________3 dec_____?_____Maria Bianca___________3.950 g-54 cm
Mona B _________ ____5 dec_____N_____Vlad Andrei____________3.380 g-51 cm
Eveline ______________5 dec_____?_____Andreea Bianca____ __ _3.600 g-xx cm
Felis _______ __ ______6 dec_____N_____Mihai Cristian__________3.800 g-50 cm_____poze
F.anomis ____________6 dec_____?_____Olivia Maria____________3.150 g-51 cm
Raluca.gabriela ______7 dec_____N_____Maria Alexandra________2.500 g-xx cm_____poze
Olga_Stan ___________7 dec_____N_____Iosefina Maria________ _3.700 g-xx cm
Onut ________________8 dec_____C_____Rares Mihai____________x.xxx g-xx cm
Adka ________________8 dec_____?_____Rares Cristian__________x.xxx g-xx cm
bumbacel ________ ___9 dec_____C_____Tudor Mihai____________4.200 g-53 cm_____poze
Anne-Mary ______ ____9 dec_____N_____Teodor Alexandru_____ _3.300 g-51 cm_____poze
Alinatent ___________10 dec_____ ?_____Horia__________________x.xxx g-xx cm
Mikimi ______ ____ __12 dec_____N_____Alexander______________3.600 g-52 cm_ _ _ poze
Monica-Elizabet _____16 dec_____C_____Ruxandra Maria_____ ___3.500 g-50 cm_____poze
Elean75 ____________17 dec _____?_____Maria__________ _____ __x.xxx g-xx cm_____www.mariuta.as.ro/" target="_blank">poze
OtiliaV ______ ___ ___18 dec_____C_____Ana-Maria______________3.800 g-51 cm
Cecilia C ______ __ __22 dec_____?_____Alexia__________________3.099 g-49 cm_____poze
Carmen ____________22 dec_____C_____Daria Nicole___________ _3.360 g-50 cm
Ioana du ______ ____22 dec_____C_____Bianca Alexndra_________x.xxx g-xx cm___ _poze
Viovio ____ _________22 dec_____?_____Cristiana Bianca_________3.000 g-49 cm_____poze
Mamaluidavid ___ _ _24 dec_____C_____David________________ __3.270 g-50,6 cm___www.babiesonline.com/babies/d/davidel/" target="_blank">poze
Cookie _____________24 dec_____C_____Sabina Ioana____________3.300 g-50 cm
Bobita ________ ______1 ian_____N_____Amina Ioana____________3.700 g-54 cm


papa ptr copii nostri:

Roserb - Mihnea 7 luni si 2 saptamani 1 masa lapte Humana + 1 masa fructe cu branza vaci+ 1 masa piure legume cu carne/ou/ficat+1 masa iaurt cu banana+1 masa lapte cu cereale, 9650g , 74 cm la 7 luni
Bumbacel - Tudor Mihai 5 luni natural
Siminna - Maria 7 luni, 1 saptamina - mixt+ fructe+pure de legume+iaurt (+/-fructe)
Try - Alex 5 luni si 3 sapt. - natural + cereale + suc de mar, morcov, banana
Aime - Vladimir 6luni&3sapt natural + suc/piure fructe + cereale cu lapte + supa de legume cu carnitza (piept&pulpe gaina+vitel) + branzica calcica + ou, G la 6 luni 7.275 kg
Paxela - Silviu Ionut 5 luni si 1 saptamana Bebelac+ piureu fructe+ piureu legume+ cereale+branzica calcica+carnita pui si vita
Diana 2004 - Andrei 4 luni jumatate natural +suculet
Camys 2000 - Catalina Nicole 6 luni mar+biscuite, banana,branzica, pireu legume + piept pui,cereale, lapte Milumil 2
Andreap - Maria 5 luni jumatate natural + piure fructe,supa legume,cereale
Ele - Denisa 6 luni natural+diversificare (fructe,legume,cereale, carnita)
Monica-elizabet - Ruxandra-Maria 5 luni, 60cm 7,400 kg, 2 mese lapte 250ml(dimineatza si seara)pireu de fructe cu cereale fara lapte milupa, pireu de legume, cereale milupa
Danamunti - Eric Gabriel 6 luni;8,890 kg cereale,lapte Hero 2,carnita cu legume,pireu de fructe
Mamaluidavid - David 5 luni mixt,morcov,cartof,patrunjel,banana,cereale seara
Daniela_sb - Danutz 7 luni - natural, mar, banana, caise, branzica de vaci, legume pasate, cereale, 8.700kg, 71cm
LuminitaB - Tudor Andrei 4 luni si 3 saptamani - diversificare
Cassandra - Dragos 4 luni si o sapt - mixt + suculet
Elilenus - Ana 7 luni - diversificat si Milumil
Felis - Mihaita 6 luni - milumil cu cereale+pire de fructe+piure de legume cu carne+milumil cu cereale+ milumil cu cereale 6.250 kg; 68.5 cm
Bits - Kenzo 5 luni - natural si diversificare
Mikimi - Alex 5luni - natural
Ionela Roxana - Emily - natural
Ela2001 - Diana 8 luni - natural si diversificare, 9.6kg, 75cm , 5 dintisori
Miria Cristina - Maria Damiana 5 luni - diversificare
Onitza - Paul 4 luni & 3 sapt.- pireu fructe, legume, cereale, lapte MILUMIL
Simonacip- David 5 luni & 3 sapt - mixt, piure de fructe, supita, cereale cu fructe, lapte NAN 1
Ad_rianna - Tudor Andrei&Bianca Cristina 7 luni - lapte NAN, pireu+supa, pireu fructe+suc+br.vaci, cereale
Florypop - Andrei 5 luni & 3 sapt.-pireu fructe, legume, cereale, lapte MILUMIL simplu si cu biscuiti, carnita de pui fiarta, branzica dulce de vaci - 9,500 Kg, 4 dintisori
OtiliaV - Ana Maria 6 luni 8,2 kg - natural + mar, morcov, pireu legume, branzica, pilaf, iaurt, cereale
Ioana_du - Bianca 4 luni - lapte HUMANA1 + cereale, suc + pulpa de fructe, supa legume
Jasmine - Radu 6 luni - lapte Humana2,fructe,piure de legume,cereale
Viovio - Cristiana Bianca 5 luni - natural + suculet + cereale + supica
MadalinaP - Edis 5 luni & 1 saptamana - natural, suculet de mar si morcov
Cookie - Sabina Ioana - natural, piure de fructe si supa de legume+carnita. 6600g si 64cm.
Didutza - Dennis & Daria - 7 luni & 1 saptamana - Nan2, piure fructe+biscuit, suculetz fructe,ceai instant Milupa, apa plata, supica pui + piure legume, spanac + galbenus ou, ficatzel pui, dovlecel+smantana+piept pui, iaurt natural,danonino, cereale Nestle'; Dennis - 9,280 kg 2 dintzisori, Daria - 7,500 kg

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami nov-dec 04 spune:

IrinaA... sa iti traiasca Ioana Maria si sa fie sanatoasa... uau... 8 luni!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

mey ce liniste pe aici
unde umblati?

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Se pare ca nu numai eu am avut un cosmar de weekend !!!
Mey, copilul meu s-a schimbat total, el care dormea 2 ore de 3 ori/zi.., acum, plange pana se inroseste tot dar numai adoarme deloc...sta toata ziua smiorcait, cu ochii rosii de somn , i se inchid, dar...nu vrea sa doarma!!!! Ce-o mai fi si asta???????L-am mai luat eu in brate sa-l legan, dar nici asa nu-mi convine!!!! nici eu nu vreau sa mi-l invat in brate, asa ca MAMALUIDAVID, ROSERB, ce ne facem cu copiii astia pretentiosi?????? Oare o fi de la dinti???
Acum vad ca nu se mai aude nimik....sper ca a adormit!!!
NU de alta, dar daca nu beau o cafea sunt....ametita toata ziua!!!!

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

ALEXAAAA, sunt aici, imi beau cafeaua, cat mai am timp!!!!S-a trezit Silviu????

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

nu pot sa cred fimiu doarme de 3 ore, nu a mai dormit atat ziua de la 2 luni
eu aveam treaba si el sa imi faca in ciuda sa nu pot pleca doarme
bine ca doarme!!!! ma mai linistesc si eu


Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Mey, l-am scos pe Paul afarad e dimineata, si asa de bine mi-a rpins si mie, era racoare, mmmm..mi-a placut mult, o sa il mai scot odata, cred ca dupa-amiaza!!!!
Sa va dau si eu o veste buna..pentru mine....am slabit si eu 5 kg in doua luni...e ceva, si chiar se simte, ca nu ma mai incapeau pantalonii de la costumul de cununie, si acum intra pe mine, dar ma tin, oricum de burtica nu am resuit sa scap, dar vorba inteleptului meu sotz...RABDARE MON CHER, RABDARE!!!!

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

onita tu poti bea cafea sa nu mai fi zombii mie nu imi ramane decat sa fiu asa caci daca beau o cafeluta zici ca sunt cutremur tremura si creierii in mine
asa ca ma rezum la un suc si raman zombii

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

PAXELA, sigur nu ni s-au schimbat copchiii????????

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

onita la mine nu conteaza al cui e atata timp cat e cuminte
iar daca nu il trimit la tacsu( dar pana vine el......)

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

Neatza,
Fetelor spuneti-mi si mie care sunt biscuitii fara gluten? Ca am cautat de mi-a venit rau si n-am gasit.
Roserb, tu ziceai de biberoane de unica folosinta? Zi-mi si mie unde ai gasit si de la ce firma ca astea la farmacia mea n-au auzit de asa ceva si-mi trebuie urgent si neaparat.


bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004)
Poze


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!...

Mergi la inceput