Pestisori, pestisori...(12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by elyanne

Dia_codat si Dora78 bun venit!




Si din partea mea un "bine ati venit!"

Eu am intrat sa va citesc acum vreo 4 zile si am dat de mesajul Loredanei care ne trimetea la un subiect... Inainte de a va termina de citit am deschis acel subiect si ... la-m citit... Mare greseala... Semana atat de mult cu povestea mea, si atat de rau m-a dat peste cap, ca am plans vreo 2 zile si moral nu mi-am revenit... La vreo ora dupa ce l-am citit am scris urmatorul mesaj la fetele de la mine (bb nov-dec)
Ce fac eu la ora asta aici?????????????.... Nu.. nu am de invatzat... Stau si plang... Simt ca ma duc la fund si sunt prea obosita sa mai lupt sa ies la suprafatza... Toata durerea pe care incerc sa o tin cat mai adanc ingropata in sufletul meu a iesit la suprafata iar... Simt ca nu pot sa merg mai departe.... Nu fac decat sa plang si iar sa plang... Nu mai pot... Sunt asa de obosita....

Offffff... cate as mai vrea sa spun... dar sunt obosita si de povestit... De obicei povestesc ce face Mihai, mai putin ce simt... Acum as vrea sa povestesc ce am pe suflet, dar nu mai pot... Ce importantza are????? .............

Sa ii dau sau nu trimitere, cand de fapt nu am prea zis nimic aici... mai mult v-am ametit... da aici parca simt ca vorbesc cu cineva... care poate totusi sa ma lase, sa nu ma oboseasca cu intrebari... doar sa asculte... si sa ma lase sa fac ce vreau, adica sa ma duc la fund... si toate sa dispara...
Cred ca mai bine ma duc sa ma culc... poate maine voi avea fortza sa ies la suprafatza...
Poate maine mi se va indeplini si marea mea dorintza... de a dispare subiectul meu de la umanitare... E cosmarul meu... rusinea pe care simt ca nu o mai suport, aceea de a primi de la alte persoane bani... eu care toata viatza mea am muncit si am luptat pt tot ce am... Dar si mai rau e ca vor sa imi dea acesti bani in mod public... Daca stiam , nu as fi acceptat deschiderea subiectului la umanitare...
De ce a trebuit sa fie Mihai bolnav, de ce trebuie sa mi se intample mie toate astea...............???????????????? Nu mai pot.................

Asa ca nici nu am apucat sa termin capitolul trecut de citit...



Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=6" target="_blank">Ce mai face Mihai!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dora78 spune:

Multumim pentru primirea calduroasa...!!!
Felis, noi, pestoaicele, suntem niste luptatoare, asa ca trebuie sa lupti, iar eu sunt convinsa ca nu vei renunta nicicand la lupta pentru viata. Refertor la intrebarea "de ce mi se intampla mie?", preotul profesor de la mine de la scoala ti-ar raspunde astfel: ca toti avem pe lumea asta o cruce de purtat, si cu cat o purtam mai...bine, cu cat induram mai mult povara propri cruci, cu atat suntem mai aproape de minunea mantuirii.
Te pup, cu deosebita caldura,

Dora, mami de Ami
I'm the best, so "beep" the rest!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Pestosori, pestisori, sunt in pae tare tulbuti...Nici nu stiu daca sa va spun ce am patit, ca nu cumva sa se interpreteze gresit..dar am sa va spun , pt. ca am nevoie de voi, sa va simt alaturi....Mi-am pierdut si ultimul parimte pe care il aveam, tata!.Inca nu imi vine sa cred...parca il astept sa para din clipa in clipa.....d c ? nu e drept...mai putea sa traiasca...Azi se implinesc 7 zile de cand nu mai e printre noi, totul s-a intamplat extrem de rapid ..Cum am sa supravietuiesc...Ma simt a nimanui...

Scuze daca v-am suparat , dar simteam nevoia asa cum se impartasesc toate bucuriile , realizarile sa va spun si asta...

Va doresc sa nu aveti parte deasemenea situatii niciodata!

Dana

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by daniela_daneza

Pestosori, pestisori, sunt in pae tare tulbuti...Nici nu stiu daca sa va spun ce am patit, ca nu cumva sa se interpreteze gresit..dar am sa va spun , pt. ca am nevoie de voi, sa va simt alaturi....Mi-am pierdut si ultimul parimte pe care il aveam, tata!.Inca nu imi vine sa cred...parca il astept sa para din clipa in clipa.....d c ? nu e drept...mai putea sa traiasca...Azi se implinesc 7 zile de cand nu mai e printre noi, totul s-a intamplat extrem de rapid ..Cum am sa supravietuiesc...Ma simt a nimanui...

Scuze daca v-am suparat , dar simteam nevoia asa cum se impartasesc toate bucuriile , realizarile sa va spun si asta...
Va doresc sa nu aveti parte deasemenea situatii niciodata!
Dana
'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"



DANIELA... imi pare tare rau pt pierderea tatalui... Stiu cat de greu este... Eu mi-am pierdut 2 mame... Mama care m-a nascut a disparut dintre noi cand avea 35 de ani... E cumplit de greu si nu-ti vine sa crezi... E multa durere si amintirile dor... Nu am nimic sa iti spun ... Cuvintele nu pot alina o asemenea suferintza... Pot doar sa iti spun ca sunt alaturi de tine si TE INTELEG, STIU CE SIMTI... si IMI PARE NESPUS DE RAU!...


Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=6" target="_blank">Ce mai face Mihai!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Sincere Condoleante, Daniela! nici nu stii cit de bine te inteleg...sunt aproape de tine cu sufletul si-ti doresc sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci evenimentul dureros.


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Multumesc mult de tot FELIS!
CONTEAZA TARE MULT SA AI ALATURI , CHIAR SI CU NISTE VORBE BUNE PE CINEVA...Iti doresc numai bine si sa se faca Mihaita SANATOS cat mai curand!

Ai dat examenul ,ca nu mai stiu?
Te pup!

Scuze pt. greselile de ortografie.

Dana

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Daniela sincere condoleante!
Nu am cuvinte de alin... acum am citit... imi pare sincer rau!

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!



Nally si Sebastian (14.04.2004)


Sebi la 1 An!

Poze nou-noutze cu Sebastian!!!

Poze...Poze...Poze

* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!*


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orhidee spune:

Dragi Pestisori,

Daniela_daneza, imi pare rau pt ce ti s-a intamplat, si eu am un mare gol in suflet.Indiferent cati ani avea si cum s-a intamplat gandeste-te ca asa a fost sa fie. Iar noi indiferent de cat de multe greutati avem de depasit trebuie sa ne luptam si sa mergem mai departe. Sa gasim puteri in noi si sa razbim, prin acest intortocheat drum al vietii, trebuie sa ne ridicam de la pamant iar loviturile primite sa ne faca mai inversunate si mai hotarate ca avem pt cine merge mai departe.
Am vrut sa scriu despre acest lucru inca de cand m-am inscris pe forumul acesta, dar nu am vrut sa intristez pe nimeni. Tata a murit pe 9 aprilie anul acesta, eu aveam niste examene si nu am putut merge si tu stii ca eu nu i-am spus niciodata : "tata te iubesc"...aveam inca atat de multe sa-i spun. Cred ca si tu aveai inca foarte multe sa-i spui...Cand am sa merg acum am sa o gasesc numai pe mama acasa, am sa-l caut pe tata....dar nimic nu va mai fi ca-nainte, am sa merg la cimitir sa vorbesc cu el dar nu ma va auzi.
Eu cred ca ei de acolo sus de unde sunt inca comunica cu noi, inca ne vegheaza pasii... Tatii pe care noi i-am iubit vor fi cu noi intotdeauna, in sufletul nostru si in amintirile noastre.
Singurul lucru pe care eu l-am facut a fost sa ma rog. este o rugaciune care se spune la moartea unuia dintre parinti. Eu cel putin o mai am pe mama...

Felis draga de tine, nu te ascunde, stiu ca este usor de spus. Numai tu stii cat de greu este cand esti in situatia respectiva. Incearca mai bine sa vorbesti despre tot ce te doare, da stresul afara din tine pt ca altfel te va rapune, nu te interioriza, lasa-ti sentimentele libere, nu te inhiba pt ca altfel iti va fi din ce in ce mai greu. Si am mai citit ca este bine sa gandesti ca tu ai totul sub control si poti face fata oricarei situatii. Inarmeaza-te cu ganduri bune.


Va doresc tuturor mult curaj si vointa! Cu mult drag, Orhidee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Felis cum prea bine a spus orhidee, nu te interioriza si incearca sa gindesti pozitiv, o sa fie bine,ai sa vezi.Sanatate multa micutului si tie multa, multa putere, pentru mine esti o super femei

orhidee Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
Prin ceva asemanator trec si eu, si ca si tine mi-a fost imposibil sa ajung in tara mi-e greu sa povestesc...

Fetele,sanatate, putere, intelepciune si multa dragoste va doresc!!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orhidee spune:

Emilly, sa stii ca am scris plangand,aici ma pot descarca si pot plange in voie, ca vad ca astazi este o zi din cele incarcate, dar de cate ori imi aduc aminte plang. Incerc sa nu ma vada Diana si sotul, sa ma abtin...

Dar sa stiti voi ca asa ne calim, greutatile sunt date ca sa fie depasite! daca trecem doar asa fara sa ne impiedicam, nu apreciem ceea ce avem si uitam sa apreciem pe cei din jurul nostru.

Cu mult drag tuturor Pestisoarelor! Orhidee

Mergi la inceput