Din Republica Moldova cine mai e?(partea 6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lilienne spune:


Buna,dragelor,

La multi ani,cu intarziere, la sarbatoriti!


Ura!!!!!Giulia are primul dintisor!!!!Va dati seama ca zilele astea era sa inebunesc dar macar avem rezultate.Dupa atatea zile si nopti de cosmar in sfarsit s-a mai linistit!Voi ce mai faceti?V-am pupat!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Buna, fetelor,

Multumim mult, mult pentru urari, e foarte placut sa stii ca cineva se gindeste la tine.

oxy, Lilienne, va urez bun venit.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:


Buna fetelor!!ce mai faceti?eu binisor,sper si voi sa faceti la fel.inca nu sunt obisnuita cu toate instructiunile astea de aci,dar sunt sigura,cu timpul o sa ma obisnuiesc..
Am privit toate pozele cu piticii vostri...si vreau sa spun ca sunt niste scumpici dragalasi toti,mimunati intr/un cuvant..
Dupa cum am spus in primul mesaj,am si eu un piticot acasa...curand facem 3 ani,mai exact pe 11 iulie,este un pui de racusor..
Eu si sotul meu, suntem ambii din R.Moldova,in Romania suntem din1995
dupa ce am terminat studiile am ramas aici...
Bine acum v/am lasat, ne auzim de curand...
pa,pa.....kissssssssssssssssss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna fetelor!!!

LA MULTI ANI LUCIA!!!!!
Multa sanatate, sa ai o sarcina in continuare usoara si multe bucurii!!!!

Bine ai venit Oxy!!!!!Acum te trec si pe tine pe listuta noastra!!!De unde anume esti din Moldova?Cand e ziua ta, ce ai studiat?

Lilienn, felicitari ptr primul dintisor si la cat mai multi in curand!!!

Sa va povestesc si despre noi. Alex e la cresa,deja a doua saptamana are la activ. Sunt multumita, el se joaca acolo, mananca, doarme. Numai ca plange cand il las acolo, eu il duc cam devreme, si nu prea sunt copii la ora aia(7.30) si il apuca atunci sa planga, desi cand vin sa-l iau, e bine dispus.
Eu acum lucrez, am un program destul de usor, de la 8 la 14, si cel mai important lucru, este ca-mi place ceea ce fac, deci merg de plaere sa lucrez.
Duminica am fost la shashliciok in Baneasa, si am ajuns acasa intepati de tot felul de "animale", adica eu si Alex, el mai rau, are picioarele si maini plini de muscaturi, chiar si pe fata are cateva, si faza nasoala ca il mananca, si el se scarpina.

Gata ptr azi, nici Alex nu ma lasa sa mai stau.
Pupici!!!!


Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:

Salutari la toate mamicile..ce mai faceti..
Da,am vazut ca am aparut si eu pe listuta ..mersi alina..sa va spun si cate putin despre mine...m/am nascut pe 7 marie 1977,sunt din Straseni,si sotul meu este din Orhei..Am terminat facultatea de Litere,rom/engl in Iasi..desi ultimul an l/am facut in Sibiu..din diverse motive..Sunt casatorita din 2001 septemb si in 2002 a aparut Chris,baietelul nostru...
Lillie tu in ce perioada ai facut facult in sibiu?pt.ca eu am cunoscut ceva basarabeni de acolo..si am cunoscut si o fata pe nume Lilia,era tot la litere,cu mine in an si era casatorita,din pacate alte detalii nu mai cunosc..eu am facut doar un an acolo de aceea nu prea imi aduc aminte totul...
De 2 ani locuim in Bucuresti ,stam pe soseaua Oltenitei..copilul merge si el la cresa,din noiembrie,la inceput tot imi facea probl,plangea si nu voia sa mearga..dar acum s/a obisnuit si chiar a inceput sa/i placa,de aceea Alina nu te mahni cand il lasi plangand..ca in curand o sa/i treaca,stiu f.bine,ca am trecut si eu prin asta..piticii celorlalte mamici sunt prea mici..nici gand de cresa.,dar o sa le vina si lor randul,sa mai creasca nitel,acum lucrez si eu ,de cand l/am dat pe Chris la cresa..
Bine acum v/am lasat..aveti grija,pupici la pitici si mamici



sirbu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Buna, dragelor!
LA MULTI PT LUCIA! MULTA SANATATE SI NUMAI BUCURII!!!
Oxy, bine ai venit in rindul nostru si sa-ti traiasca baietelul!
Lilienne, felicitari pt dintoc! La mai multi si fara durere!
Alina, ma bucur ca s-a acomodat Alex la cresa. Si noi mergem duminica la padure (de fapt-Vadul lui Voda) si mi-e frica de tot felul de insecte. As vrea s-o protejez cumva, dat nu stiu cum...
Natalia, poate ne mai scrii ceva despre tine si Vladut



Rodica si PAULA (02.09.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Salutare, fetelor!
LUCIA LA MULTI ANI SI MULTA SANATATE!!!!!
Pupici ptr puiutul din burtica! Sarcina uosara mai departe si o nastere care sa lase numai amintiri placute si sa te faca sa iti doresti sa mai ai bebici...
Oxi, bine ai venit printre noi.
Pe oltenitei? si noi... poate ne-om fi vazut vreodata si nici nu stim.
Unde stai pe Oltenitei? noi linga Agip-ul de la Vacaresti.
Eu am vorbit acum cu o fata a carei fetita are aceeasi problema la piciorus ca Amelia.
Mi-a zis ca mai are doua luni de ghips si gata.. Ma bucur enorm ptr ea dar aceasta m-a ingrijorat ft mult in privinta Ameliei. Inseamna ca la noi o fi mult mai grav daca noi suntem de 6 luni si inca mai avem de stat... nu stim cit... sigur inca 3 luni cel putin.
Iar ea a scapa dupa 3 luni....
De aia m-am cam indispus....
va pupic ca plinge Amelia
mai revin


Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Lucia,
La multi ani si din partea mea! Iti doresc tot binele din lume, sa fii fericita si sanatoasa!


Vlad e baiat mare de-acum, are 1 an si o saptamina.
La petrecerea de 1 an, nasa i-a taiat din mot, cum cere traditia aici. I-a luat suvite din breton, din parti si de la ceafa, i le-a lipit pe un ban de argint, cu ceara din luminarea de la botez.
De pe tava cu obiecte, Vlad a avut inspiratia sa ia mai intii telefonul mobil, apoi niste chei de masina. Sa inteleg ca suna promitator?
Petrecerea a fost foarte frumoasa. Au fost si citiva copii care s-au jucat cu Vlad. Au innebunit si pisica, de a inceput sa-i miriie si sa-i scuipe.
Pentru prima sa aniversare, Vlad a avut parte de un www.city-cats.spb.ru/uploads/Tort.jpg" target="_blank">tort frumos, la care am muncit eu impreuna cu tati.
Pe scurt, totul a fost extrem de dragut si de bogat in cadouri .

Cit despre succesele baiatului, pot sa va spun ca inca nu merge singur, dar face tentative tot mai dese s-o ia din loc fara sa se tina de ceva. Cred ca in maxim 2 saptamini va face primii pasi.
Dinti avem deja 5, 3 sus si 2 jos.
De vreo saptamina ocupatia preferata este sa colinde casa, inspectind tot de-a maruntelu. De citeva ori i-am scos din gura hrana uscata de-a pisicii.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilienne spune:

Salut,fetelor,

Ce mai faceti?Eu am in continuare show-uri de zi si de noapte!
Oxy sau Tanea daca eu nu gresesc tu ai stat un an la Sibiu la caminul 7 cu Sveta,Daniela,Mariana?Daca e asa atunci te tin minte foarte bine si ma bucur sa te intalnesc din nou!Zi-mi daca gresesc sau nu? Salutari la toata lumea va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tania21 spune:

Salutare fetelor ma alatur si eu voua!!!

Imi pare bine sa va gasesc aici!!!

Mergi la inceput