Prietenii omului (14)

Prietenii omului (14) | Autor: louisea

Link direct la acest mesaj

annie-xtreme - catelusul Jazz

aysha - papagalul Guevara, 1 an

louisea - motanul Bandit

viorela-hoff - catelusa Tina

conchita - catelul Kengi

Ramonika - trei minuni de pisici : Vladutz Tigrutz , Alina Bubulina si Maritza si Bebelusii

Sanca - pisicile Mishu si Sasha (1 an) si catelul Oreo

Ciuf - catelul Cezar

Victoria - 3 pisici si 3 catei

Motanik - catelul Pufi si papagalii

missiday - motanelul Benny

maruta - motanul Arristotel Zamisars, catelusa Dolly si papagalul Perusita

orchid - www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Rocco&mid=12622&cid=12991" target="_blank">papagalul Rocco

Danna - www.mioriticromanesc.home.ro/" target="_blank">catelusa Azara, fetitza Ambra si mamica ei Mura

lilanda - catelul Ilie

anamariame - motanelul Sticky

laureta - motanul Pufi

papadie - pisica wilde Marina

scarmanus - pisicile: Suzi si Lili

blue13 - pisica Tzuka si motanul Cookie


flori76 - catelusa Lisa

corneliaa - www.kroko.dan-cornelia.com/" target="_blank">pisoiul Kroko

energy - catelusa Sonia si motanul Oliver


cinta - pisicuta Zuze

firicel - motanelul Tzetze

cafelutza - pisica Tzutzulica


loredanap - motanul Tantza

ionella3003 - pisica Gambuta si motanelul Capone

Jazz - pisoiul Sighi, un beagle - Chomsky, un elkound norvegian - Angel si un Brittney Spaniel - Bently

Giana - chow-chow Sam

Simonitza - motanelul Piki

tumpi - motanul D'artagnian si pisicuta Negruta

Daisy - catelusa Thea - printesa, catelul Pury - Giga - Conte de Savoya si testoasa Mamuc

slakje - catelul corcitura de maltez cu yorkshire terrier Tom

roxy79ro - catelul Nero

carmita_baby - motanelul Mello

gazella - catelul Puffo si feciorul Felix

sinzi_ana - Cora o dalmatianca nebuna

liana30 - catelusa Hera

adusca - catelusa lup alsacian Negruta

anangel_lexi - pisica Matuca, cainele (lup ciobanesc canadian) Nero si pestisorii Cleopatra, Sticky, Cleo, Orange si Silver 2

mishulina - motanul Mishu

Sarita - motanelul Pissi

preda vicky - catelusele Cookie si Blackie

hanna - catelusele cihuahua Hanna si Coli

------------------------
Louisea si Bandit

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sarita spune:

Eu am o mindrete de pisoi persan,are 8 ani,6 kilograme ,zeci de mofturi si e favoritul tuturor.E nostim si jucaus si il iubim foarte mult.Il cheama Pissi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

quote:
Originally posted by Sarita

Eu am o mindrete de pisoi persan,are 8 ani,6 kilograme ,zeci de mofturi si e favoritul tuturor.E nostim si jucaus si il iubim foarte mult.Il cheama Pissi



bine ai venit la subiectul nostru
asteptam povesti cu nazdravaniile motanelului

Bandit al meu nu stiu ce are.. se sperie de orice si fuge.. pana si cand intra in casa se uita si daca se aude un zgomot fuge..

ce se intampla cu el?? doar noi nu-l batem sau sa tipam la el.. nici vorba..
are cineva vre-o idee??

------------------------
Louisea si Bandit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slakje spune:

Louisea si Tom are perioade de astea de panica, fara motiv, umbla taras, ciuleste urechile,nu vrea sa stea afara(in curte), ii e frica de pasari, habar nu am ce-l apuca cateodata.

Pana una alta copilu ma enerveaza ca nu mai vrea sa se kce in curte dimineatza, treebuie sa ies cu el in parc.Pana acum se kka dimineatza la 7.00 in curte, si gata, acum nu mai vree sa faca, nu-s ce a patit, se pune pe plans, trage de lesa din cuier, pana nu iesim in parc nu se lasa.

In rest toate bune.

Fetele cu pisici, poate stiti un leac pt a tine o pisica departe, vine o pisica si se kka in fatza usii de la intrare, sapa, mi-a distrus toate florile, face gropi , efectiv devasteaza tot.Am cumparat un praf pt pisici(cica nu-l suporta mirosul) care nu are nici un efect, pute a ceapa stricata, mi se face mie rau de la el, pisica tot vine.
Stiti voi alta metoda?



PS: Wow Sarita(bine ai venit ) matzu tau e mai mare ca si Tom al meu.Noi avem 5.200 kile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Buna dimineata tuturor!
Sarita bine ai venit la "Prietenii omului" si in "clubul persanelor". Salutari de la Mishu un persan de 6,2 Kg!
Abia stept sa aud ce traznai face al tau si daca se poate sa ne pui o poza....

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Slakje ar fi o explicatie: nu-i mai place sa-si murdareasca locul de joca si prefera in alta parte. In parc este locul lui preferat - sunteti fericiti ca puteti merge in parc, la noi nu e voie Probabil ca in parc a gasit un locusor curat, nemarct de alti catei.
Pt. musafirul nepoftit: un catel "fioros" cu care sa se

http://photos.yahoo.com/codrii_de_arama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

slajke - sper si eu sa fie o situatie de moment.. imi trecea prin minte ca poate vecinii sa tipe la el sau chestii de genu dar nu prea cred.. sper sa-i treaca repede..

Tom e cam rasfatat , nu? hehehehe vrea si el schimbari

in legatura cu pisica ce vine.. nu prea am idei.. la noi intra una in garaj (ca Bandit are si acolo mancare si apa ) si sa manance si se urca pe masina - ne-am trezit cu urme de picioare pe ea.. acum am schimbat locul mancarii si speram ca nu se mai urca pe masina..
banuiesc ca nu-ti schimbi locul florilor glumesc

------------------------
Louisea si Bandit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slakje spune:

Louisea eu nu am nimic cu pisica, dar in fatza casei am un petec de pamant, o gradinutza, pe care matza asta o devasteaza.Nu pot sa o las asa fiindca arata groaznic, nu pot sa stau cu assa o mizerie aici pe strada, aici numai tiganii au gradinute oribile in fatza casei.
Plus ca matza efectiv face gropi, rascoleste, plus ca vaneaza pasari si lasa penele sub geam, arata ca un gunoi aici.Plus ca Tom de cateva ori a mancat cacat de la matza.
Nu vreau sa-i fac nimic, vreau doar sa-si gaseasca alt loc pt cacare, etc.Matza e a cuiva care o lasa afara doar sa-si faca treburile cred, de cateva ori pe zi, si ea vine exact la mine in fatza, sub geamul de la living.
Si geamul e jos, Tom o vede, il apuca crizele, se isterizeaza, matza nici nu-i pasa, dar deloc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sarita spune:

quote:
Originally posted by louisea

[quote]Originally posted by Sarita

Eu am o mindrete de pisoi persan,are 8 ani,6 kilograme ,zeci de mofturi si e favoritul tuturor.E nostim si jucaus si il iubim foarte mult.Il cheama Pissi



bine ai venit la subiectul nostru
asteptam povesti cu nazdravaniile motanelului

Bandit al meu nu stiu ce are.. se sperie de orice si fuge.. pana si cand intra in casa se uita si daca se aude un zgomot fuge..

ce se intampla cu el?? doar noi nu-l batem sau sa tipam la el.. nici vorba..
are cineva vre-o idee??

------------------------
Si al meu se sperie de orice.Cand vin musafiri directia sub pat,apoi daca simte ca e rost de alintat iese.Nepotul il scarmana de nu e adevarat si el nu zice nici un singur miau.Cel mai mult a stat afara 2 saptamini in 99,cand a cazut de la balcon.A avut o pasiune ptr marcat ciorapi lasati pe jos si un pat din bucatarie unde presupunea dumnealui in mod eronat ca vine vreop felina.Fuge dupa orice fir,maninca florile din vaza,ne mai arde cate o gheara din cand in cand,maninca cot la cot cu noi friptura si moare de curiozitate cand vede o usa inchisa.Din cand in cand trebuie dus la tavita in brate,maninca numai lucruri selecte de exempul kitikat sau whiskas cu somon .Veterinarul cand l/a vazut prima data a exclamat,,Mama ce pisica!,,Ce mai, Pissi al meu e felina poznasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Danna, multumesc mult de sfaturi, o sa merc la cabinetul de care mi-ai zis, mai ales ca e aproape de serviciul meu!

I wish I were an angel...

http://photos.yahoo.com/anangel_lexi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanna spune:

Buna,
sunt noua printre voi, dar ma bucur ca este un asemenea subiect.

Si eu am doua cateluse cihuahua, mama si fiica; mama are 12 ani si o cheama Hanna, iar fata are 4 ani si o cheama Coli.

Sunt mici si alintate, lipicioase si iubarete; sunt ca doua jucarii vii.


Mergi la inceput