somnifere

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kittycat spune:

Hai sa-ti povestesc din experienta mea cu somniferele. Era in anul cand ma pregateam de un concurs extrem de greu, eram superstresata, adormeam dupa vreo ora de chin. Am luat intr-o seara o jumatate de pastila dintr-un somnifer ff bun; da'e stresata ce eram, am adormit de-abia dupa vreo 2 ore; cand m-am trezit dimineata, evident chiauna de cap din cauza somiferului, m-a pufnit rasul, mi-am zis: "ce examen, da-l naibii" si am tras pe dreapta inca cateva ore bune. Seara urmatoare am luat din nou; de data asta am adormit repede; da' noaptea, m-am sculat sa merg pana la toaleta; si m-am impiedicat de mbila din casa. Asa ca a doua zi am hotarat- asta a fost experienta mea cu somniferele; adio si la gara, cum s-ar spune. Concluzia o tragi si singura.

Andra,de printesa (15 noiembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

mai, pe mine ma ajuta extraveralul...e pe baza de plante, are o cantitate f mica de fenobarbital si imi prinde bine daca sunt seara agitata...iar dimineatza sunt fresh!

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)

Mergi la inceput