Bebelusi de iulie-august 2004 (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ssarah spune:

La multi ani Matei Stefan, sa cresti mare si cuminte...!
Ce liniste pe forum, normal, e duminica si fetele se plimba...
Eu sunt suparata, se pare ca bebe a luat raceala de la mine, e rosie in gat, are febra, curge nasucul...Azi o iau de la mama si din pacate dr mea nu prea mai e disponibila, ma gandesc daca sa stau pana maine sau sa merg direct azi cu ea la un spital, aveti idee de un dr bun la Gr Alexandrescu, Budimex, sau la orice clinica privata...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

La multi ani Marina!
La multi ani Matei!
Sanatate, fericire si mult noroc!!!

Stefan la 10 luni are 9400 si 70,4 cm. Mi-a luat si foarte putin in greutate luna asta pe motiv de boala si mi se pare ca e si cam micut de inaltime pt 10 luni. Mai sunt asa bebei pitici?

Ieri Stef se catara pe topogan, pe partea pe unde trebuia sa alunece. Si a ajuns pana in varf, l-am luat ca obosise, poate data viitoare coboara pe scari...

Ieri dimineata s-a trezit la 8, seara a cazut frant la 20 pt ca nu dormise decat 1 toata ziua. S-a trezit la 24, la 5 si la 8 de tot. De la 20 la 5 a dormit la el in pat, dupa cu noi. Asta a fost o noapte buna, doar 2 treziri. Ambele dati a trebuit sa ii dau sa pape ca sa imi adoarma la loc, am incercat sa il las la el in patut, sa il tin in brate si sa il frec pe spate, dar nu el plange si cauta sanul. Cred ca se trezeste si de foame, dar si din obisnuinta. Eu aproape in fiecare zi ii dau ceva consistent pe la 18-19 si apoi la nani laptic, dar alaptandu-l si laptele digerandu-se mai repede decat formula, se poate sa ii fie foame. Sunt bebei care sunt inca alaptati si nu se trezesc deloc noaptea sau macar 1 data pe noapte? Vreau sa il dezvat de tot sa mai doarma cu noi in pat si sa ii scot macar o masa din timpul noptii.
Azi, iar, a dormit doar o ora.

Pupicei la mamici si bebici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:



MATEI STEFAN la multi ani si multa sanatate.
Olivia multa sanatate tatalui tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

La multi ani, Matei! La multi ani, Marina! Multa sanatate si noroc in viata!


Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de mai

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Hop si eu, nu dati cu bile-n freza ca mi-s ocupata...acum i-am dat pe baieti afara sa raman eu cu computerul, dar tre sa-mi spal freza, sa-mi fac minikuru' ca maine e o noua zi de munca bla bla.
La multi ani sarbatoritilor!!!

Serbanica e figura, nu mai spune mama, cre ca are cava cu mine :( io-i zic spune mama iar el face tata! tata! ca un pitzigoi! Nu raportez chestii noi, si deosebite, e in grafic cu toti piticii de varsta lui :)

Saptamana asta iarasi sunt foarte prinsa, ma tot plang iar de joi plec unde? in Constantza!! Am o delegatzie :) si raman si sambata ca e petrecereeeeeeeeeeeeee la Mamaia :))

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

La multi ani Matei!
Sa va traiasca voinicelul Andreea...:))

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze si pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

Buna si mii de pupici la toate mamicile si piticii

N-am intrat de mult, dar am fost in Romania o perioada iar dupa ce am venit .....si nu prea am atins masa de calculator . NU vreau sa ma pling , dar al meu baiat ma tine de mina in casa ,de picioare ...numai sa nu-l las singur.( se pare ca legat de perioada de mers, sau s-a mamosit asa de mult ).
A inceput sa mearga , dar singur numai intre 2 persoane sau mai nou isi i-a 'zborul' de unul singur si trebuie sa-l prind, ca inca nu are stabilitate....parca merge in cerc. E o mare figura, arata cit de mare e baiatul, face ca maimuta si ride la 'comada'. Ca sa nu va spun ca pe strada face cu mina, parca da binete la toata lumea. Dar ce-i mai 'vizati' sunt cersetorii si maturatorii.
In rest ....suntem in 'grafic', ce citesc la voi mi se pare ca ma vad pe mine, zile bune , zile mai putin bune.
De 2 zile sare peste somnul de dinainte de prinz si doarme dupa prinz 2-3h....asa ca am scapat de iesit cu el de 3 ori /zi sa doarma. Acum doarme in patut ( ceea ce nu s-a intimplat in timpul zilei de mult )si pot sa mai fac si eu cite ceva. Dar normal cum nu e zi la fel ca cealalta...azi n-a dormit mai mult de 1.30 si acum miriie de la el din camera ca nu stie sa adorama la loc.

Uram si noi la rindul nostru la toti sarbatoritii - si cei din urma care au facut deja un anisor sa creasca mari si voinici si sa aduca numai bucurii !!!





Mani si Alex
http://community.webshots.com/user/manihall

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

LA MULT ANI MATEI!!! sa fii sanatos si voios, fericit si sa ii bucuri pe parintii tai.

la multi ani si pentru Bianca Maria, Radu Stefan, Iza Maria, Stefan si Rares Stefan!
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iully spune:

LA MULTI ANI,MATEI STEFAN
Sa fii sanatos,sa cresti frumos si sa fii o bucurie pt parinti.
Pupici.

Iuliana si Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi verzi spune:

LA MULTI ANI, MATEI! Sa cresti frumos si sanatos si sa-i bucuri pe parinti! Noi nu vom fi aici cand Iris va implini un an dar am planificat petrecerea pe 10 iulie si vom fi in jur de 40 ca la cununia noastra. Roxana ,plecam pe 25 iunie si stam 7 nopti.

ALINA SI IRIS MARIAM 30.06.2004 http://community.webshots.com/user/rafaela192

Mergi la inceput