6 ianuarie... visul de boboteaza

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

Si eu mi-am visat ursitul, sa nu radeti cand aveam vre-o 14 ani, tot la tara fiind in vacanta la bunica, am facut cu turtita sarata, si noaptea a venit sotul si mia adus apa.
E exact persoana din vis, inalt, brunet aceleasi caracteristici.Eu cand l-am vazut prima data pe sotul meu am avut un sentiment ca l-am mai vazut, desi nu am facut imediat legatura cu visul.
Amuzant da adevarat, am avut mai multe visusi in leg cu sotul care sau adeverit.


Nimic fara Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_c spune:

acum vreo 8 ani am pus si eu busuiocul de rigoare sub perna in noaptea de Boboteaza si am visat ca vorbeam la telefon cu un barbat, dupa care m-am intalnit cu el. am tinut mereu minte ca in vis era inalt si purta un tricou visiniu, era brunet, cu parul ondulat...
acum 3 ani, trebuia sa ma intalnesc cu cel care se ocupa de consultanta in grecia pentru o firma unde mai puneam si eu umarul...omul venise cu masina de la bucuresti, de la aeroport, nu avea idee cum sa ajunga la firma, si eu am stat sa il astept. un barbat inalt, brunet, cu par ondulat si imbracat intr-un tricou visiniu. si am vorbit cu el la telefon de cateva ori inainte de a-l vedea.el este de 2 ani si jumatate sotul meu si stiu ca atunci cand l-am vazut prima data am simtit un gol in stomac, si am avut senzatia ca mi s-au taiat picioarele...
acum, fiecare crede ce vrea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

cu visul meu
de pe la 18 ani am inceput si eu cu "pusul" busuiocului sub perna (eu puneam si pieptene, cica, sa fie visul mai intens )....
eu, care de obicei nu imi aduc aminte nimic din ce visez, sau imi aduc aminte numai timpenii, anul asta mi-am pus un busuioc de anul trecut (cand n-am visat nimic) si culmea, l-am visat pe iubi al meu...si un soricelo-sobolan alb...parca era ceva de genul, eu in bucatarie, iubi pe hol, si exact printre noi trece soricelul, dintr-un capat in altul...si, nu mai stiu...am tot intreabt ce inseamna soricel...unii spun ca inseamna ca ramai gravida..altii ca bani..altii ca dusmani...cine stie...oricum, poate e o prostie, poate a functionat subconstientul, dar, cert este ca eu, de boboteaza, mi-am visat iubitul, cu un busuioc, uscat, sfintit cu un an in urma...
apropos de vise....mama mea si-a visat ambii soti in acelasi vis ...a fost o combinatie tare stranie....
mamica dulce, o stiam si eu p'asta cu fantana...mai era una.. sa te dezbraci complet si la 12 noaptea, aprinzi nu stiu cate lunamari si te uiti intr-o oglinda mare...si cica iti vezi ursitul..brrrrr...tre sa ai sange in instalatii tare rece, ca sa faci o chestei ca asta...

Krelia...viitoare printzesita

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul.
26 august 2006

No more than 5 smileys!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

brrr..mi s-a facut pielea gaina la 30 de grade citind ce ati scris...eu tot mai credeam ca e coincidenta..ceva de genul asta dar cand spune mai multa lume..incepi sa te gandesti ca o fi ceva adevarat la mijloc...nu de alta e traditie din batrani.
...chestii din astea sinistre,cu fantana,pielea goala la oglinda n-as avea in veci curajul sa aplic..eu nici la filme de groaza nu ma uit,daramite sa regizez unul.

Insula Mainau,Bodensee-Marc 2 ani jumate aprilie 2005
http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=/8c1c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iri_sori spune:

s-a intamplat cand aveam 14-15 ani mergand acasa in vacanta inainte de boboteaza ,preotul era cu botezul la noi acasa si cand m-a vazut a lasat busuioc pentru mine si am intrebat ce sa fac cu el ,apoi mi-a raspuns, mama ta stie ,am intrbat-o pe mama si ma pus sa-l pun sub perna ...... nu mi-a venit a crede am visat un baiat care venea spre mine pe un drum de tara, dar nu am dat importanta atunci,iar dupa sase ani am vazut acel baiat si nu mi-a venit sa cred ca este cel din vis, iar dupa trei luni m-am si castorit cu cel care l-am visat

nu crezi pana nu vezi si pana nu ti se intampla,

iri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Brrr, si pe mine m-a luat tremuratul citind ce ati scris, ca am pus si eu busuioc pe la 15 ani si m-am visat pe un yaht cu un neamt blond, frumos tare. Nu de alta, dar nu vreau sa-mi separ drumul vietii de al meu brunet cu ochii negri.

Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea."

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos
http://community.webshots.com/user/sebastieng10
poze noi

Mergi la inceput