Maria ar vrea sa traiasca....(2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

de ce nu i se spune despre ce fel de ser este vorba ?


http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

quote:
Originally posted by SIMONABB

parerea mea este ca doctorii se eschiveaza de la a opera acest copil ori pt ca e ceva riscant si se tem ca le moare pe masa, ori pt ca dupa toata publicitatea facuta nu pot accepta spaga (din orgoliu, de frica etc) si in consecinta, daca nu scot profit, mai bine nu muncesc (exista doctori care gindesc asa, nu va mirati, cumnatul meu a lucrat la urgenta rezident si a vazut baiat cu un picior zdrobit pe care nu l-au bagat la operatie pt ca nu a avut bani, pe motiv "ca nu avem nu stiu ce substanta" si in cele din urma i-au amputat piciorul)

"Serul" e probabil doar un pretext ca s-o amine la nesfirsit.

Poate ar fi bine sa se adreseze altui spital. Stiu ca Fundeniul parca e specializat pe boli de inima.




Simona
http://community.webshots.com/user/simonabb



Simona, Doamne Fereste sa fie asa, ma rog sa nu fie asa. Hmm, nici eu nu ma pot abtine de la speculatii, poate medicii din cauza ca acest caz a fost extrem de mediatizat asteapta ca lumea sa uite iar in cazul unui esec, "pata" sa nu fie atat de mare, pe de alta parte insa o reusita, tocmai din cauza mediatizarii, le-ar aduce medicilor chirurgi care fac operatia mari foloase. Ar face bine sa se straduiasca sa iasa totul bine.

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

nu cred ca banii sunt motivul, ei au avut bunavointa s-o invite, nu ar fi facut acest gest, si daca ar fi riscant ar trebui sa spuna parintilor acest lucru. sa le prezinte eventualele alternative, nu s-o amane la nesfarsit.

Fetele de pe DC babusca adusca

Tu borg or not tu borg...asta-i intrebarea parca..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

Adusca, esti naiva, nu o lua ca pe o acuza, te rog. Au invitat-o de gura presei, sau de gura colegilor lor din Iasi. Tu crezi ca doctorii nu mai pot de suferinta unui bolnav ? Aiurea ...
Eu nu-mi explic cum Dumnezeu poate mama fetitei sa fie asa de ascultatoare, i-au spus medicii de la militar sa se duca acasa si sa astepte "serul" si femeia asta a facut. Si-n timpul asta boala copilului avanseaza. Si ea sta si asteapta in continuare "serul".





http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

Bun, in acest caz ce ar fi de facut, ce le sugerati? Incotro s-o apuce? Si oare cum ar fi mai bine sa abordeze problema? Ma tem sa nu treaca vara si iar sa raceasca mereu Maria.

Fetele de pe DC babusca adusca

Tu borg or not tu borg...asta-i intrebarea parca..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

quote:
Originally posted by adrianangi

Dragele mele, promit solemn ca maine o sun pe mama fetitei, sa vad ce se mai intimpla!

PS.Carmen, ajutorul dat de Freia a fost refuzat, pe moment, pentru ca medicii sunt, in general, foarte orgoliosi. Dorinta de a ajuta e uneori interpretata ca o imixtiune in treburile lor interne...

http://adriana.freewebspace.com/photo.html
"Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau



Timpul este dusmanul fetitei si medicii refuza ajutorul urgent al Freiei. Orgolilul mai presus de viata unui copil. Bon asa!
O solutie ar fi sa vorbim cu medicii s-auzim de ce refuza serul, pe ce motiv??

Maria, Doamne ajuta si rezista pui mic!




Adela , mamica de Julia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

inca un amanunt care am ezitat sa-l dau, pt ca nu stiu exact daca am inteles bine. parintii fetitei au spus ca in ultimul timp nu li se mai raspunde la telefon, probabil medicul vede numarul si nu are inca un raspuns. sper ca am inteles eu aiurea si e o greseala totusi, si cei de la Spitalul Militar sa fie interesat intr-adevar sa rezolve cazul Mariei.

Fetele de pe DC babusca adusca

Tu borg or not tu borg...asta-i intrebarea parca..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

eu sugerez sa mearga la Fundeni, la Elias, la Grigore Alexandrescu sau chiar la spitalul asta nou care s-a deschis in Bucuresti. Din 3 e imposibil sa nu rezolve undeva.
Pt ca pina la urma e cum a spus Adusca - o sa vina toamna, inevitabil o sa raceasca ca orice copil si iar o lungim pina la primavara cu operatia. Si poate biata Maria n-o sa mai apuce primavara urmatoare.

Normal ca medicul nu-i mai raspunde, pt el la ora asta mama Mariei este ca un client insistent de care e mai bine sa scapi

Eu l-as da in ma'sa de doctor de asta si m-as duce in alta parte.



http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Ohhh unde-i adriana acum ??? Sa ne scoata din starea asta, sa ne spuna ca poate ea sa faca ceva...

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dan.D. spune:

Dragi prieteni, mi se umple sufletul de bucurie cind vad ca unii copii au mari sanse de insanatosire datorita bunului Dumnezeu si nu in ultimul rind al vostru celor de aici.Uneori insa nu pot sa nu ma gindesc cu mare tristete ca micuta noastra Cosmina nu are aceasta sansa, peste tot pe unde am intrebat si am cerut relatii , de la oameni, doctori, intr-adevar capabili ni s-a spus ca numai Dumnezeu o mai poate ajuta.Tot asa ma ingrozesc cind vad copii cu reale sanse sint prinsi in sistemul asta timpit si asteapta uneori in zadar.(tineti minte cazul copilului trimis in israel prea tirziu, si care avea mari sanse de insanatosire).Ce se intimpla cu medicii de la militar?
Ce se intimpla cu cei care au facut reportajul despre Maria ei nu-i pot trage de mineca pe cei care au facut promisiuni, timpul trece si tot ei, ca medici de specialitate, au spus ca este urgenta.Fetele din strainatate au facut rost de multe medicamente , chiar nu ar putea face rost de anestezic.
FRATILOR TREZITI-VA, TIMPUL TRECE SI NU IN FAVOAREA MARIEI.
Adrianangi, imixtiune si orgoliu stim ,ca am trecut prin asta , bineinteles nu vrem sa-i suparam ca poate le aluneca mina(doamne fereste "a" la Ciomu) si cine stie ce se intimpla. Adevarul este ca daca nu pot, ai nostri nu ar recunoaste in veci asta ,ci mai degraba te plimba de-ti ies ochii sau te lasi pagubas.(stim din experienta)
Haideti va rog (ma rog pentru alt copil nu pentru al meu )sa continuam ce s-a inceput si sa ducem la bun sfirsit chiar daca sistemul este impotriva noastra.
Sa apara la t.v. cu explicatii.
Va dorim multa sanatate!!

Mergi la inceput