copii vostrii plang la filme?

copii vostrii plang la filme? | Autor: Sanca

Link direct la acest mesaj

Mateias al meu, are varsta de 6 ani, si nu este zi in care sa nu-mi faca vreo surpriza
Recent ne uitam intr-o seara la un film "Two Brothers" - o poveste despre 2 tigrii. In prima parte a filmului, unul dintre tigrii este impuscat, faza la care baiatul meu a inceput sa planga de mi s-a rupt inima.
Pana acuma nu s-a exteriorizat asa. Eu o vad ca o parte din crestere, seamana cu mine ca si eu bocesc la filme . BFratele lui, are 9 ani, si nu mi-a plans niciodata la filme (el o fi mai barbat, si nu-si exteriorizeaza sentimentele...).
Copii vostri plang la filme?

copii ca ai mei nu are nimeni

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana_Alx spune:

nepoata mea avea vreo 2-3 ani cand se uita la LionKing sau nu mai stiu ce film pentru copilashi era pe atunci si plangea de ti se rupea inima.Insa nu te lasa sa intrerupi filmul.Si culmea e ca voia sa il vada in fiecare zi,altfel iesea cu scandal.Si la fiecare noua vizionare plangea din nou...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Rebecca are 6 ani si 5 luni si plange la filme.
De regula nu vrea sa vad ca EA plange asa ca se muta intr-un loc de unde nu o pot vedea(eu stand pe canapea,ea se muta pe hol)si vede continuarea filmului de acolo.
Las sa treaca ceva vreme de la film si cand facem amandoua treaba la bucatarie,ii spus ca asa se intampa in filme,dar in realitate este situatia ROZ!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

NU mi s-a parut nimic neobisnuit cand Ioana, pe la 5 ani, a plans cand a murit Mufasa, tatal lui Simba, si nici nu a mai vrut sa vada filmul o bucata de vreme; nici acum, dupa atata vreme, nu i-am gasit vreo vina.

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Si Alex care are aproape 5 anisori plange de rupe dar numai la unele filme la care ma mai uit si eu uneori nu si la desene sau alte filme pentru copii.Si atunci intrerupem filmul si gata.

andreeat

Mergi la inceput