Tirgu Mures- nimeni?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Buna fetelor

Alexandrina,ma bucur tare mult ca ti-au iesit bine analizele. In IDS am si eu incredere. Aproape toate mi le-am facut la ei, si nu au dat niciodata chix. De acum poti sa te linistesti si sa te bucuri in sfarsit de bb. In ce luna esti? Sarcina usoara!

Marox nici eu nu prea stiu o boaba, desi tata o vorbeste fluent ( dar ma rog, tata vorbeste si franceza si germana fluent si tot degeaba, de mine nu s-au prins). Prieteni maghiari mai am si acum, chiar si in Bucuresti, dar cred ca subiectul asta e inchis pentru mine. Nu cred sa mai fiu in stare sa invat. Desi, sincera sa fiu si ca sa ma laud, ultima data cand am fost la Budapesta, m-am minunat eu de mine cat de multe inteleg. Dar de vorbit... lemn tanase:)

Aramona cred ca poti uita bulionul pe gratis, ca nu vad pe aici maini intinse sa arunce in tine cu rosii. Dupa cum vezi, toate sunt super dragute. Apropo, ce-ti mai face Duracell-ul?


Va pupacesc si servustoc

Mama Ana si Mirunica (16.05.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/slippers76/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Ce ma bucur ca exista un topic al "orasului cu cele mai frumoase fete" (cum a fost supranumit orasul nostru ).Si eu sunt targumureseanca si sunt tare mandra de asta. Astept cu nerabdare concediul pentru ca, desi n-au trecut nici 6 luni de la ultima vizita, vreau iar acasaaaaaaaaa.
Asa ca daca se face intalneala de care pomenea Tzuni in august, s-ar putea sa ajung si eu.

Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Dragele mele, ori nu vad bine( cu toate ca am ochelari si acum 2 saptamani mi-am facut un contol) ori am sarit peste o pgina, as vrea sa stiu cand ati propus intalnirea.Am inteles ca va fii in august, dr cand?
Multumesc mult pentru intelegere, dar de cand cu nunta...
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:


Aramona, discutia de-abia a inceput, depinde de fiecare dintre noi daca va deveni constructiva. Eu am vazut ca lumea incearca sa stabileasca repere si puncte comune de discutie, mi se pare normal ca sa apara si discutii de nu foarte mare interes general la inceput.
Uite, eu de exemplu recunosc ca incerc sa stabilesc un contact mai direct cu jubica, ca e mai de la mine de-acasa, si o intreb a treia oara public: Jubicaaa, ai primit ori n-ai primit PM de la mine?
Zau ca as vorbi in particular cu ea, doar sa se stabileasca calea si n-o sa mai umplu spatiul comun cu chestiuni particulare.
Asa ca daca ai vreo rosie in plus, poti sa mi-o trimiti mie, ca in gradina inca-s verzi.
Olim, s-a propus ca in august sa fie o intalnire, dar nu s-au stabilit detalii. Eu nu ma angajez sa particip, dar asta nu inseamna un "nu" categoric, pentru ca in august o sa am concediu si am multa treaba pe-acasa, si mai ales daca va fi foarte cald o sa ma feresc sa-mi scot burta la drum.
Slippers, sunt in luna a patra.


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jubica spune:

Alex am pimit PM de la tine,cum sa nu il primesc insa la sfirsitul saptaminii trecute am fost la mama mea la Cluj si nu am prea intrat pe DC.Despre Dora Medicals ce sa-ti spun,tu zici ca au "scoruri" mici,eu nu sunt de aceeasi parere,anumite analize le trimit la Cluj.....si isi pun adaos.
Fetele si eu cred ca ar fi bine sa fixam data intilnelii.Eu in august merg si in concediu,sper sa nu pice chiar atunci.

Pupicei de la Reghin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

M-am referit ca e cel mai ieftin la Dora Medicals la anlizele astea care nu se fac oriunde (gen toxo, rubella si alte asemenea) in comparatie cu Santa si cu IDS, singurele locuri unde am gasit eu ca se fac astfel de analize. De exemplu la toxo la Dora e 27 LEI, la Santa 33 si la IDS 38 - una bucata analiza.


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Buna dimineata muresencelor.Unde v-ati ascuns ca nu va vad, sau nu aveti chef de munca azi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Daca nu-i nimeni in zona, raspund eu la apel.

Olim, povesteste-ne despre nunta ta si despre cum ai ajuns departe de casa, daca vrei.
Si toate celelalte care ati plecat, in ce circumstante s-a intamplat aceasta.

Marox, eu nu stie maghiar desi vrut, chiar incercat invatat la mine dar foarte greu fost. Mers eu la Ungaria de 4 ani si la granita zis la mine vames "Jo regelt" es io intrebat pe cineva din masina "Ce vrea de la mine?". Si avut multe bagaje de carat si in Budapest la autobuz loveste lumea cu el si nu stiut sa spun "Scuzati la mine!". Familia mea, inteleg toti maghiar, dar pe mine nu vrut invatat ca folosit vorbeste despre mine. Si prietenele de la bloc fost toate (doua) unguroaice si nu stiut cum invete pe mine limba ca mici eram.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Buna ziua fetelor. Alexandrina esti de nota 10. Parca-mi si aud vecina de vis-a-vis (dela mama de acasa), care e unguroiaca, batrana si un pic surda. Da-i simpatica foc. Olim, chef de munca, sincer, nu am nici eu, da' am stat mai mult pe la discutii generale sa ma ciondanesc cu fetele pe tema alocatiei pentru cresterea copiilor.


Va pupic, si mai "trec" pe aici mai tarziu

Mama Ana si Mirunica (16.05.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/slippers76/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Fetelor, am nevoie de incurajarile voastre, ca puiutul meu mic (6 ani) a plecat ieri in prima lui tabara, la Sovata.
Casa e pustie, nu-mi gasesc locul. N-a mai fost plecat de langa noi.Se pare ca el suporta mult mai bine, cand l-am lasat acolo nici nu m-a prea bagat in seama, iar cand am sunat si mi l-a dat educatoarea la telefon era foarte vesel.
Pana peste o saptamana cand vine acasa, o sa treaca o vesnicie!!!

Mergi la inceput