Copilasi de iunie-iulie 2003 (55)

Copilasi de iunie-iulie 2003 (55) | Autor: pojogam

Link direct la acest mesaj

02 iunie Selina si mami AdynaB
07 iunie Vanessa si mami Renisor
13 iunie Denisa si mami Calina73
13 iunie Vlad si mami Martta
13 iunie Tudor Mihai si mami Anamaria, plus Bogdan
14 iunie Ruth si mami Lya
14 iunie Alex Victor si mami Marox, plus Julia
16 iunie Daniel si mami Doinna
18 iunie Flaviu si mami Pojogam si tati Pojogao
18 iunie Anne Marie si mami Iselin
19 iunie Vlad Teodor si mami Danacaltan
22 iunie Marius Cristian si mami Romana, plus Alin
24 iunie Tudor Andi si mami Bobi
25 iunie Luca si mami Andra
25 iunie Rares si mami Mirunaa
27 iunie Maria si mami Adi
27 iunie Stefania si mami Kehleyr

02 iulie Maria si mami Cornelia, plus Stefan (4 mai 2005)
04 iulie Matei Andrei si mami Romana_74
05 iulie Matei si mami Madishor, plus Ana
06 iulie Cindy si mami Catan, plus Rayan
06 iulie Denisa si mami Addiana
07 iulie Maya Alexia si mami Carmenutza
08 iulie David si mami Bibi
08 iulie Tudor Stefan si mami Crisotexa
08 iulie Teodora si mami Nicol74
10 iulie Alexandra si mami Amik
13 iulie Stefan si mami Cgaby
18 iulie Taisia Eliana si mami Gio
19 iulie Razvan Petru si mami Magdone
21 iulie Alexandra Maria si mami Alinuta
21 iulie Mihai si mami Elena_ltd, plus Oana
22 iulie Alexia si mami Crixia
24 iulie Jasmina si mami Adinag
24 iulie Briana Gabriela si mami ana_radu
25 iulie Emma Maria si mami Claudya
27 iulie Paula si mami Maria_m_m, plus Miruna
28 iulie Tiberiu si mami Bychi
28 iulie Maria Ianina si mami Madic
29 iulie Mara si mami Ama (Pufulet)
29 iulie Maria Catalina si mami Ioana Sora
30 iulie Irina si mami Aditzu
31 iulie Alexandru Eduard si mami Magda


V-am admirat pozele de la intalnire...si sunt foarte faine, instantanee placute! bravos Bychi!

Ce va mai fac piticii?
Vreau si eu sa stiu, daca aveti peretii colorati prin casa, daca va impiedicati de jucarii... si daca mancarea e prin casa asa pe fotolii, pe jos si unoeri stearsa de masa?!
Cred ca am devenit prea severa cu Flaviu in ultima vreme ...cu taote astea sunt uimita sa-l vad cat e de intelegator cand ii spun ca face mizerie pe jos... se duce si-si ia o farfuriuta si pleca la bucatarie cu mancarea' bine asta cand taica'su nu-i sufla in bors!

Azi am reusit sa-i dau sa manance cirese, pt ca l-am lasat sa pape din pom asa semi coapte cum sunt acum ciresele la mine! insa i-a placut foarte mult si-mi arata sa-l las sa se catare ... L-am convins ca ce am in frigider sunt tot cirese si sunt bune tare; daca a tinut chestia asta, m-am gandit sa cumpar si capsuni si sa le pun in dreptul capsunilor mele , poate asa o sa manance
La servici mi-am mai dat drmul si eu, insa ma gandesc tare mult la un CO la mare!
pupici!







Mihaela si Flaviu
Poze Flaviu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Vreu sa le zic de azi "la multi ani!" lui Vlad (Martta) , Tudor(Anamaria) si Denisei ( Calina73).

[b] Mihaela: [/] La noi inca nu s-au colorat peretii, dar eu ma impiedic de tonele de jucarii, iar mincare mai gasim si pe jos cind maninca Cristi o scuipa, dar curat imediat

http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

si mail pentru poze
bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

******************************************

Nulla dies sine linea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudya spune:

Buna,mamic!Sunt inca in Romania.

Deduc din cele cateva randuri citite ca a avut loc o intalnire.Imi pare tare rau ca nu am stiut.Am sa-i dau nr. meu de tel. pe privat uneia dintre voi si va rog ,daca mai organizati vreo intalnire,sa imi dati si mie de stire.Saptamana viitoare voi fi la Otopeni din nou si voi sta vo 10 zile.Deci poate poate apucam sa ne vedem.
Va pup mult si mi-e dor de voi!

Mami si Emma cuculica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol74 spune:

am pierdut mesajul

Romana mi-ai luat-o inainte cu urarile, harnicut-o

La multi ani pentru Denisa, Vladutz (Marta ocupata tare cu tribunalu' , sper ca am inteles bine, daca nu scuze), si pentru Mihai (Anamaria mie imi place cum ne povestesti tu ispravile lor).

Claudya ce bine ca ne-ai scris, eu stau relativ aproape de Otopeni, langa padurea Baneasa, poate ne vedem, cred ca Gio are nr. tau, daca mi-l dai te sun sigur si eu ! pupici Emmmei !

Hei, ma bucur ca sunteti mai mult in weekend decat pe forum !

nicol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bychi spune:

La multi ani Vladutz, Tudor si Denisa!!!

Anamaria, ce a-ti rezolvat cu casa de la tara? Pana la urma a-ti amanat aniversarea lui Tudor?

Gaby, cum a fost la Brasov?

quote:
Initial creeata de pojogam

Vreau si eu sa stiu, daca aveti peretii colorati prin casa, daca va impiedicati de jucarii... si daca mancarea e prin casa asa pe fotolii, pe jos si unoeri stearsa de masa?!



Mie imi pare scenariu horror, as lua-o razna sa gasesc asa prin casa! De jucarii ne mai impiedicam si noi, dar de regula si le imprastie in camera lui. De mancat, mananca numai in bucatarie si acolo mai are voie sa se porceasca iar creioane nu are la-ndemana. Deocamdata

Multumim pentru aprecierile legate de fotografii; meritul ii revine lui Liviu!

Claudya bine ca dai un semn de viata! Pai incercam sa ne intalnim cumva chiar daca incepe perioada de concedii.

Am fost azi la Gradina Zoologica si ma bucur ca ne-am dus la devreme ca dupa ora 12 era full. Tibi a ramas marcat in special de elefant si tot la el tragea.


Bychi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Buna, fetelor. Ma bucur ca va regasesc aici. :) La multi ani piticilor nascuti in perioada asta !

Mihaela,la mine peretii sunt mazgaliti cu de toate, pix, creta, mancare, prajituri :D Mancare peste tot... Am facut progrese si acum a inceput sa invete ca ce nu ii place trebuie sa arunce in cosul de gunoi, nu pe unde nimereste. Ceea ce nu inseamna ca zilnic nu varsa prima cana cu lapte pe jos, dupa care are o adevarata placere sa intre in el cu picioarele si sa-l insire bine in toata bucataria si pe urma in toata casa. Cu jucariile... e un circ intreg. Iese cu scandal, daca incerc sa le strang. Nu ca s-ar juca cu ele... dar sunt mai frumoase imprastiate peste tot. De vreo luna deschide singura usa la frigider si domnisoara isi alege ce vrea de mancare.:(( Desface totul, gusta din toate si, de fapt, nu mananca nimic. In ultima vreme, nu mai stiu ce sa-i fac ca sa manance. Doctorita spune sa nu-mi fac griji... dar acum un an manca de trei ori mai mult decat acum.

Am inceput sa spunem propozitii scurte, multe cuvinte pentru care e mereu nevoie de traducator:))) In principiu, spune ultimele doua silabe ale cuvantului. Ei isi spune "Cali".
Are crize de personalitate... Nu intelege ca nu are voie, ca nu e al ei, ca in parc trebuie sa se joace cu cei de varsta ei, nu cu baietii de 15 ani, care joaca fotbal si carora le fura mingea mereu. Plecam cu doua mingi dupa noi, dar ale ei nu sunt la fel ca acelea cu care se joaca fotbal sau tenis. La leagane, e jale, vrea doar in jucariile unde inca e periculos pentru ea. Ca sa nu mai spun ca orice balta reprezinta o atractie irezistibila... ar trebui o poza inainte de a ajunge in parc si una cand plecam din parc.

Ioana & Maria Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lya spune:

La multi ani DENISA,VLAD si MIHAI!Sa cresteti mari ,frumosi si sanatosi,si sa fiti bucuria parintilor vostrii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrueduard spune:

La multi ani Denisa, Vlad, Tudor ! Sa fiti sanatosi, cuminti, fericiti si norocosi! Mamici, tatici: sa va bucurati de puiutii vostri!

Magda si Alex(1 anisor si 10 luni)

http://community.webshots.com/user/edyalex
http://photos.yahoo.com/magdacorlea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

La multi ani Denisa , Vlad si Tudor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sa va faceti mari si sa ascultati de mami si tati!!!!!

Claudya, am primit mesajul de la tine, Nicol, daca nu ti-a dat nr de mobil scrie-mi un PM si ti-l dau eu. Saptamana asta oricum os un si eu si poate ne intalnim, sambata, prin herastrau? ce ziceti??

Ioana, bine ai revenit, ne pare bine ca mai aflam cate ceva despre voi...cat despre mancarea imprastiata prin casa, ce sa va mai spun ...bucataria mea e plina pe jos de mancare..zilnic spal gresia si degeaba...Cred ca trebuie sa ne resemnam...


Va pup!!!

If a have a bag of rocks to carry as I go
I just want to hold my head up high....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol74 spune:

Ioana Sora bine ai revenit, sa ne mai scrii de Cata !

Gio pare ok, Herastrau, sambata suna bine, stiu ca e cam aglomerat da' ne descurcam noi !

Bychi si noi am fost la Zoo dar sambata !

nicol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

quote:
Initial creeata de pojogam

Vreau si eu sa stiu, daca aveti peretii colorati prin casa, daca va impiedicati de jucarii... si daca mancarea e prin casa asa pe fotolii, pe jos si unoeri stearsa de masa?!

DA!!!


La multi ani Denisa, Vladutz si Tudor!!! Sa cresteti mari si voinici!!!
Bine ai revenit Ioana!

Magdone si Razvan (19.07.2003)

_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput