Bube ciudate :((((( HELP!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Andreea dupa vaccin nu i-am dat nimic.. El niciodata nu mi-a facut febra dupa vaccin. Nici chiar dupa ROR.

Paracetamol (Dolipran), i-am dat abia dupa ce i-au aparut bubitele,seara, cnd am vazut ca avea 37.6°C (temperatura luata in ureche - deci pana la 38°C puteam sa consider ca nu are febra - insa cum stiu ca noaptea exista tendinta sa creasca temperatura, i-am dat preventiv sirop de Dolipran).

Adevarul e ca acum ca ii dau siropelul acela ptr alergii, chiar nu-mi dau seama daca ar avea sau nu mancarimi (ma gandesc ca o fi atat de bun ca ii taie orice senzatie de mancarime...).

Sper sa ii treaca repede, ca ma apuca plansul cand il dezbrac si vad cat e de pictat!

Luminita si www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">DAVID - 11.03.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David

"Il y a des fleurs partout, pour qui veut bien les voir" (Henri Matise)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

Luminita,sa stii ca Anna mi-a facut acelasi lucru acum o saptamina,dupa ce a mincat un sandvis de la McDo!!!S-a pictat,cum zici tu,din cap pina in picioare ,ne-am speriat si am vazut doi medici,dar i-au dat doar un sirop antihistaminic si niste pastile cu cortizon!!In primele zile aveam impresia ca in loc sa ii treaca ,parca ieseau mai multe,dar ca prin miracol,joi nu mai avea nimic!!Pediatra ne spusese ca poate dura si 15 zile o chestie de genul asta!
Eu nu i-am facut Annei vaccinul contra hepatitei B si nici nu o sa i-l fac!!Ar fi trebuit sa il fac si eu,pentru ca din cind in cind lucrez intr-un camin pt handicapati,dar pot astepta mult si bine ,eu nu fac asa ceva !!!
Sanatate lui David

Corina si Anna nazdravana!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Luminita pricipit... atunci nu cred sa fie roseola. Sper sa-i dispara cat mai repede. La noi au stat vreo patru zile de mi se rupea si mie sufletul.

Sanatate multa

Andreea si galusca si ghemotocul asteptat pe 4 iulie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

De ieri David nu mai are nimic! Multumesc mult tare ptr raspunsuri!

Corina - stau acum si ma gandesc daca nu o fi facut bubitele de la cartoful prajit (un singur "pai") pe care i l-am dat sa se joace cu el (il mai molfaia in joaca), joi, cand am mers cu el in fastfood. (adica in aceiasi zi in care i-au aparut bubitele...)



Luminita si www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">DAVID - 11.03.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David

"Il y a des fleurs partout, pour qui veut bien les voir" (Henri Matise)

Mergi la inceput