Drumul Taberei (3)

Drumul Taberei (3) | Autor: andora

Link direct la acest mesaj

Continuare de la www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=48893&whichpage=9" target="_blank">Drumul Tabereie(2)



fetelor e ora 2 jumate noaptea si eu pe net... N-am mai plecat ca e CFR-ul in greva si pe autobuz am cheltui in plus aproape vreo 2 mil (pe tren avem gratis) si .. nu mai dansam batute moldovenesti... ins chimb Gogo a simtit nevoia noastra de distracte si dupa ce n-a dormit toata ziulica decat maaaaxim 2 ore s-a trezit si de pe la 12 urla si se joaca (alternativ) cu cosmeticele mele. face orice mami s-o linisteasca, am bagat si Nurofen in ea, o dor gingiile saraca stirbulina
Araya n-am vb decat foarte scurt vcu prietena despre sala si zicea ca n-a vazut-o inca dar e intr-un bloc si era cam dezamagita ca e intr-un apartament... intr-un bloc gen OD prin spatele policlinicii de la 34 dar altceva nu stia sa-mi zica nici macar numele . Aflu saptamana viitoare.... si eu care eram asa curioasa... deocamdata azi am papat mici ca a facut fiica-mea 8 luni asa ca se impune muult sport pe viitor
Ema pai vezi ca dauneaza inimii cofeina... Ai grija ca esti tanara, te invidiez sa stii pt distractia de maine... Hihi, oare cum arata George ginerica.. ca eu doar in bermude il stiu
Mai.. eu va las.... sa vedem daca mi se calmeaza Gogoneata... pupici!!!


www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Buna dimineata,vecine,se pare ca avem capitol nou !?
Andora pup Gogosica cea in curand "dintoasa" ,imi pare rau ca nu ati mai putut pleca...
Emma ce-ti mai face urechea? mai usurel cu cofeina maica,vei ajunge sa tremuri ca noi,babele...
Oake ce mai face Vladutul? Ati mutat mobila? Ca baiatul are de umblat,nu gluma!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Iar e noapte......fug acum la nani.ca noaptea trecuta a urlat fiica-mea rau......... uf sper sa nu se mai repete, are nasul infundat si nu-i place desfundatul, sa sufle nu stie.. asta e, sa ne treaca raceala odata!
Am dat si de Ema intamplator, venise acasa sa descarce poze de la nunta si zicea ca e supeeeeeeer... mie-mi pare rau ca nu joc acum batute moldovenesti, mai dadeam jos vreun kil.asta e.
Fug repede, va pupacesc pe toate!!!!!!!!! Somnic usor!!!!!!!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Emma,vrem poze de la nunta!
Andora, nu fi necajita ca nu joci batute,macar esti cu Gogosica de care mie una imi e foooarteee dor!! Sper sa i se desfunde nasucul si sa doarma noaptea,ca nici eu nu am inchis un ochi si stiu cum e...Am avut musafiri (Frati-miu cu prietena lui au dormit la noi) si matza a fost geloasa ca i s-a ocupat camera...si nu a mai putut dormi la locsorul lui! Asa ca a urlat toata noaptea de suntem chiauni.....
Aseara si azi am fost prin parc si m-am uitat dupa voi,l-am innebunit pe sotul meu cu caruciorul "taxi" ce contine o gogoasa,dar nu v-am vazut..
Pupice la toti!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oake spune:

Neatza fetele,

Noi am apucat sa "redecoram" bucataria pt. a evita accidentele domestice ale Bubulacului, prin sufragerie nu a mai ramas nici urma de floare, le-am inghesuit pe toate aici la noi in camera si o parte le-am urcat sus de tot pe dulapuri, cred ca la noi in camera ii vom interzice complet accesul ca nu de alta dar e din ce in ce mai atras de butonul de Power al calculatorului lui tati si de firele de la laptopul lui mami, in baie am urcat toate chimicalele intr-un dulap sus de tot ca nici eu nu ajung la el, am dat comanda de aparatori pt. priza si pt. colutirile de la mobilier, nu stiu ce sa mai fac. Oricum bona e tare atenta la fiecare pas al lui dar cred ca-s io putin "dusa" ca tot timpul mi-e frica sa nu pateasca ceva.
Aseara am fost la socrii mei care stau la curte si l-a plimbat Bubu pe bunica-su pe jos cred ca de vreo 10 ori de la foisor la poarta si inapoi si iar la poarta. Lasa ca-i prinde bine miscarea . Am stat vreo 2 ore si am ajuns acasa pe la 10 1/2, iar Bubu a cazut lat la datorie, aproape a adormit din cadita in timp ce-i faceam baie si pana azi dimineata la ora 9 nu a mai spus nici pas! Acum asteptam sa se trezeasca sa-l ducem in Cismigiu.
Eu am constatat ca dupa 3 saptamani de cura am slabit vreo 5 kg. Nu sunt e u f. multumita dar faptul ca toata lumea a remarcat ca am mai slabit, fara sa stie ca tin cura, imi da curaj sa continui. Faza e ca duminica, cand am voie sa mananc orice, nici nu mai pot manca mare lucru decat cas cu rosii, o pulpita la gratar, fructe, si cam gata.
Deocamdata va pupacim si asteptam sa va hotarati pt. o noua intalnire, poate vin mai multe fete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oake spune:

Aaaaaaa... uitasem cel mai important eveniment al saptamanii. Vineri noapte i-a mai iesit un dintisor. Faza e ca eram singurica cu el acasa, Nurofen nu mai aveam, banutii erau la tata care a ajuns acasa la 3 dimineata, iar Bubu a plans 2 ore non stop aproape ca mi se rupea inima. Dupa ce a adormit pe la 11 seara se tot trezea saracutu' de durere si facea si grimase in timpul somnului. Eh! dar cine avea a doua zi 5 dintisori??? . Acum si al 6-lea e pe drum dar ne-am inarmat cu Nurofen . Asa ca Andora suntem colege de suferinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Oake felicitari Bubulacului pentru dintisori si pentru traseele din ce in ce mai complicate....La cate masuri de siguranta ati luat sigur nu va pati nimic!
Andora,unde ai fugit cu Gogosica?
Emma te asteptam cu pozele!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EmmaT spune:

Buna seara!!!

Fetelor acum pun pozele si va dau link-ul dar va si povestesc un pic nu?!:D .

La cununie au avut niste emotii....cica au repetat fiecare acasa vreo 10 minute...cum sa spuna da......spus da...facut poze...iesit afara...felicitari..pupaturi...venit acasa ...petrecut... si de la 13.30 incepe agitatia cea mare...(eu am fost tot timpul dupa ginerica)...imbracat...hai la lumanari...hai iar acasa...hai la nasi...hai la mireasa...masinile sunt ok... au venit toti...am ajuns la biserica...s-a intarziat un pic... slujba a fost suberba.. au fost 4 preoti si un cor extraordinar... am iesit ..poze ..confetii..si mers la restaurant...unde am dansat...ne-am distrat...am cantat...am furat mireasa....o adevarata aventura... caci toti erau cu ochii pe noi...miresica a aruncat buchetul ...ginerica a scos jarteluta... si i-a cantat dupa "ti-am dat un inel"

Andora vreau sa-ti spun ca a fost George ...acel George vesel...plin de viata care a dansat, a cantat s-a distrat ca doar o data e ginere... si am deschis dansul pe "Nothing's gonna change my love"

va pupic dulce si revin cu link-ul de poze...adica cu 2 link-uri

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Buna fetele scriu pe fuga ca am bebe nelinistit
Oake felicitari vladutzului pt dintisor !!! La noi tot Nurofenul face minuni in caz de urlete de dinti... De unde ti-ai facut comanda de aparatori, de la Buburuza?
Mishulina sa stii ca si noua ne e dor dar azi am fost prin parc doar vreo 10 min seara ca toata ziua am stat pe la mama la curte... pupici si nu mai stresa sotul cu carut-taxi, ca sunt prea multe in parc...
Emma ce-i cu tine? Aha, dormi dupa petrecere.... Noi tot asteptam si asteptam... pozele cu tine si cu mirii!
Fug acum.. pupiic fetelor si aveti grija de bebici!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Emma acum vazui mesajul tau.. hehe ma bucur mult ca a fost super... asa ma si asteptam dat fiind temperamentul acelui George pe care-l stiu eu ... te pupacesc!!!!!!!!!

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EmmaT spune:

ce sa fac sa dorm??? nuuuuu abia la 7 dimineata eram acasa si la ora 14.00 scumpul meu var cu un prieten erau in fata blocului cu masinile dupa noi

Am pus si POZELE1...urmeaza seria numarul 2....

Andora...chiar a fost acel George pe care nu-l mai vazusem asa de mult timp...el in biserica...il apucase rasul...mai ales cu piscotul si vinul... vroia si din portia Roxanei

Emma

Mergi la inceput